شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا | چند رسانه ای

گزارش تصویری

گزارش تصویری

 • گزارش تصویری / برداشت برگ سبز چای - گیلان

  گزارش تصویری / برداشت برگ سبز چای - گیلان

  برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه آغاز میگردد.

 • گزارش تصویری / کاشت نشا برنج در بابلسر

  گزارش تصویری / کاشت نشا برنج در بابلسر

  برنج از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی کشور و به ویژه در مازندران است به طوریکه این استان رتبه نخست را در میان سایر استان‌های کشور در تولید برنج دارد. کشاورزان روستای مقریکلا از توابع بابلسر جوانه برنج یا نشا که از قبل آماده کرده اند را به شالیزار برای کاشت منتقل می‌کنند.

 • گزارش تصویری / برداشت گل محمدی در میمند

  گزارش تصویری / برداشت گل محمدی در میمند

  تولید سالانه بیش از ۱۰ هزار تن گلاب در میمند فارس به‌عنوان اولین تولید کننده بزرگ گلاب در ایران، از اوایل اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

 • گزارش تصویری / اولین نشاء دستی برنج بهاره - گلستان

  گزارش تصویری / اولین نشاء دستی برنج بهاره - گلستان

  برنج نماد سرسبزی و زیبایی مزارع شمال است و به رغم مشکلات فراوان در کشت، هنوز از محبوب‌ترین کشت‌های رایج بین کشاورزان شمال است. اولین نشاء دستی برنج در بهار ۱۴۰۰ در شالیزار‌های استان گلستان آغاز شده و تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد.

 • گزارش تصویری / آغاز برداشت توت فرنگی در بهنمیر بابلسر

  گزارش تصویری / آغاز برداشت توت فرنگی در بهنمیر بابلسر

  شهرستان بابلسر رتبه نخست در زیر کشت و تولید توت فرنگی در استان مازندران را داراست. کشت توت فرنگی از شخم زدن، نایلون زدن، بوته کاری و چند مرحله سم پاشی برای تقویت و تولید بهتر از آبان و آذر ماه آغاز می‌شود و مرحله برداشت آن از روزهای آخر فروردین شروع و در اواخر خرداد ماه به اتمام می‌رسد.

 • گزارش تصویری / حراج پیاز در جنوب کرمان

  گزارش تصویری / حراج پیاز در جنوب کرمان

  امسال نیز با آغاز فصل برداشت محصول پیاز در جنوب کرمان همچنان بحث عدم حمایت و نابودی پیاز‌ها در زمین و محل دپو دیده می‌شود.

 • گزارش تصویری / برداشت گل گاو زبان در منطقه اشکور گیلان

  گزارش تصویری / برداشت گل گاو زبان در منطقه اشکور گیلان

  مناطق کوهستانی اشکورات رحیم آباد رودسر با ۴۷۰ هکتار مساحت زیرکشت و برداشت ۲۲۰ تن قطب تولید گل گاوزبان کشور است.

 • گزارش تصوری / رونمایی از کیت‌های آزمایش آماده برای تولید انبوه در انستیتو پاستور

  گزارش تصوری / رونمایی از کیت‌های آزمایش آماده برای تولید انبوه در انستیتو پاستور

  مراسم رونمایی از ۹ کیت تشخیص آماده به تولید انبوه، چهارشنبه یکم اردیبهشت‌ماه، با حضور مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در مرکز رشد زیست فناوری انستیتو پاستور کرج برگزار و همچنین در این مراسم یک واحد تولید کیت‌های آزمایشگاهی نیز افتتاح شد.

 • گزارش تصویری / روزه داری همراه با فعالیت اقتصادی

  گزارش تصویری / روزه داری همراه با فعالیت اقتصادی

  با قرار گرفتن ماه مبارک رمضان در روز‌های طولانی و گرمای هوای اهواز، برخی از افراد برای کسب روزی حلال بر سر سفره خانواده خود با تحمل ۱۶ ساعت روزه داری و گرمای داغ تنور مشغول به فعالیت هستند. آنان ساعاتی بعد از اذان افطار می کنند تا نان تازه را به سفره روزه داران عرضه کنند.

 • گزارش تصویری / کاسبی‌های نیمه تعطیل

  گزارش تصویری / کاسبی‌های نیمه تعطیل

  با وجود تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص، بالاجبار بعضی از کسبه برای کسب روزی با کرکره های نیمه باز مشغول به کار هستند.

 • گزارش تصویری / رونق کارگاه های پخت زولبیا و بامیه

  گزارش تصویری / رونق کارگاه های پخت زولبیا و بامیه

  با فرا رسیدن ماه رمضان، زولبیا و بامیه به یکی از شیرینی‌های مورد علاقه روزه داران تبدیل می‌شود و در سفره افطار جایگاه ویژه‌ای دارد به همین علت کارگاه‌های شیرینی پزی در این ماه توجه ویژه‌ای به پخت آن دارند. زولبیا و بامیه از شیرینی‌های ایرانی است که در تهیه آن از ماست، نشاسته، تخم مرغ و آرد استفاده می‌شود. هنگامی که زولبیا و بامیه آماده شد آن را در شکر قوام یافته می‌اندازند تا شیره را به خود جذب کند و شیرین شود.

 • گزارش تصویری/ افتتاح خط ویال تزریقی جهت تولید واکسن‌ها و معرفی واکسن اُسوید ۱۹

  گزارش تصویری/ افتتاح خط ویال تزریقی جهت تولید واکسن‌ها و معرفی واکسن اُسوید ۱۹

  مراسم افتتاح خط ویال تزریقی جهت تولید واکسن‌ها و معرفی واکسن اُسوید ۱۹ یکشنبه ۲۹ فروردین سال ۱۴۰۰ با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرکت داروسازی اسوه برگزار شد.

 • گزارش تصویری / آغاز برداشت گندم از مزارع خرمشهر

  گزارش تصویری / آغاز برداشت گندم از مزارع خرمشهر

  برداشت گندم، از زمین‌های کشاورزی خرمشهر در غرب رودخانه کارون آغاز شد و برداشت این محصول استراتژیک در سطح ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار با حدود ۴۰ دستگاه کمباین آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. خرمشهر بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین قابل کشت دارد.

 • گزارش تصویری / حال هوای بازار در ماه مهمانی خدا

  گزارش تصویری / حال هوای بازار در ماه مهمانی خدا

  رمضان ماه خدا از راه رسید و پنجره بخشش و رحمت به روی بندگان گشوده شد. مردم شهر‌های کرج و شیراز و ساری با خرید مایحتاج خود به استقبال ماه مبارک رمضان می‌روند

 • گزارش تصویری / افتتاح شرکت پالایش پارسیان سپهرشهرستان مهر-فارس

  گزارش تصویری / افتتاح شرکت پالایش پارسیان سپهرشهرستان مهر-فارس

  در مراسمی شرکت پالایش پارسیان سپهر شهرستان مهر با حضور دکتر رحیمی استاندار فارس دکتر موسوی نماینده مردم شهرستان های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی و مهندس نوذری وزیر اسبق نفت از طریق ویدئو کنفرانس توسط دکتر حسن روحانی رئیس جمهور رسماً افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 • گزارش تصویری / شکوفایی مزارع کلزا در مازندران

  گزارش تصویری / شکوفایی مزارع کلزا در مازندران

  کلزا به علت میزان روغن موجود در دانه‌هایش از مهمترین گیاهان به شمار می‌آید. در سال‌های اخیر در استان مازندران مساحت بسیار زیادی زیر کشت این گیاه می‌رود. با فرارسیدن فصل بهار و گل دهی کلزا مناظر بسیار زیبایی خلق می‌شود. دشت‌های وسیع زرد رنگ که هر بیننده‌ای را شگفت زده می‌کند.

 • گزارش تصویری / روزی روزگاری کارخانه آرد

  گزارش تصویری / روزی روزگاری کارخانه آرد

  سال ۱۳۱۱ شمسی، اولین کارخانه آرد قزوین به همت «حاج صادق ماشین چیان» در یک بنای سه طبقه که روزگاری جزو بنا‌های بسیار معظم و باشکوه قزوین به شمار می‌آمد، راه اندازی شد.

 • گزارش تصویری / اَبَر پروژه نفتی گوره به جاسک

  گزارش تصویری / اَبَر پروژه نفتی گوره به جاسک

  اَبَر پروژه احداث خط لوله انتقال نفت ترش گوره به جاسک به طول ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگترین پروژه نفتی سال ۱۴۰۰ است. مبداء این خط لوله منطقه گوره شهرستان گناوه استان بوشهر است و پس از عبور از استان‌های بوشهر، فارس و هرمزگان، از ۶۰ کیلومتری غرب شهر جاسک به ترمینال و تأسیسات دریایی صادرات و واردات متصل می‌شود.

 • گزارش تصویری / آماده سازی و خزانه‌گیری برنج در دودانگه ساری

  گزارش تصویری / آماده سازی و خزانه‌گیری برنج در دودانگه ساری

  کشاورزان برنج کار مازندرانی همه ساله در اواسط فروردین با باز کردن دریچه‌های آب توسط میرآب (رئیس و مُقَسِّم آب در بین کشاورزان) زمین‌های کشاورزی خود را به طور کامل آب بندی می‌کنند.

 • گزارش تصویری / رونمایی از نخستین نمونه قطار ملی مترو

  گزارش تصویری / رونمایی از نخستین نمونه قطار ملی مترو

  مراسم رونمایی از نخستین نمونه قطار ملی مترو با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری و دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در محل شرکت واگن سازی تهران برگزار شد.

 • گزارش تصویری / گلابگیری سنتی در زابل

  گزارش تصویری / گلابگیری سنتی در زابل

  خانواده خواجه داد اولین مزرعه دار گل محمدی در روستای نهور بخش بنجار شهرستان زابل سیستان و بلوچستان است و به پرورش گل محمدی و گلابگیری سنتی پرداخته است.

 • گزارش تصویری / پایان فصل صید

  گزارش تصویری / پایان فصل صید

  فصل جاری صید ماهیان استخوانی دریای خزر از ۱۵ مهر ماه شروع شد و طبق تصمیم گیری شیلات ایران ۱۵ فروردین هم به پایان می‌رسد ولی صیادان می‌گویند خواستار تمدید فصل صید دستکم تا پایان فروردین ماه شدند.

 • گزارش تصویری / قدیمی ترین شیرینی فروشی تهران

  گزارش تصویری / قدیمی ترین شیرینی فروشی تهران

  قنادی بهار که از سال ۱۳۱۷ تأسیس شد و به عنوان قدیمی‌ترین قنادی تهران شناخته می‌شود، در مجاورت محله امامزاده یحیی(ع) واقع است. این قنادی میان مردم از شمال تا جنوب تهران سرشناس استو در برخی از ایام سال برای خرید شیرینی‌هایش مردم صف می‌بندند.

 • گزارش تصویری / تنظیم بازار با ۱۷۰۰ تُن مرغ

  گزارش تصویری / تنظیم بازار با ۱۷۰۰ تُن مرغ

  آمار مصرف روزانه مرغ در تهران از ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ تن اعلام می شود و استان تهران تنها ۵ درصد نیاز داخل خود را تأمین می‌کند و بقیه از استان‌های دیگر تأمین می‌شود. با تزریق گسترده مرغ به بازار که از دو روز پیش آغاز شده، قیمت مرغ در بازار متعادل شده و به نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است، اما برای ثبات قیمت، تولید باید حداقل ۱۵ درصد افزایش یابد.

 • گزارش تصویری / آجیل داغ عید

  گزارش تصویری / آجیل داغ عید

  فعالیت کارگاه‌های تهیه و تولید آجیل در روزهای پایانی سال بیشتر می‌شود و کسب و کار این صنعت در این روزها رونق بیشتری می‌گیرد.

 • گزارش تصویری / بازار گل در آستانه ی سال نو

  گزارش تصویری / بازار گل در آستانه ی سال نو

  بازار گل محلاتی واقع در بزرگراه محلاتی از بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین بازار‌های گل کلان‌شهر تهران بشمار می‌رود. بازار بزرگی که مملو از انواع گیاهان آپارتمانی و باغی و ابزارآلات و کلیه محصولات مرتبط با کشاورزی، گل‌های طبیعی و وسایل باغبانی است و هر ساله در آستانه‌ی سال نو شلوغ و پر رونق است.

 • گزارش تصویری / کارگاه پخت نان برنجی و کاک در کرمانشاه

  گزارش تصویری / کارگاه پخت نان برنجی و کاک در کرمانشاه

  تمام ایران کرمانشاه را به نان برنجی‌اش می‌شناسند، شیرینی سنتی و اصیلی که ده‌ها سال است در کرمانشاه پخته می‌شود و حتی گاهی در نقاط مختلف دنیا به فروش می‌رسد.

 • گزارش تصویری / برو به درک

  گزارش تصویری / برو به درک

  روستای درک با جاذبه گردشگری در سواحل مکران در جنوب شرقی ایران قرار دارد و سواحل مکران در طول دریای عمان گسترده شده است. این سواحل علاوه بر زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری بسیاری که دارد، از نظر جغرافیایی و موقعیت استراتژیکی از موقعیت منحصر‌به‌فردی برخوردار است.

 • گزارش تصویری / افتتاح یک پروژه در غرب خراسان

  گزارش تصویری / افتتاح یک پروژه در غرب خراسان

  آیین افتتاح پروژه الکتروموتور ۲۹۸۳ کیلو وات سنگرون «شرکت جمکو جوین» با سرمایه‌ گذاری ۱۸ میلیارد تومان، با حضور عنابستانی نماینده غرب خراسان در مجلس، امام جمعه حکم آباد، فرماندار جوین، رئیس اداره صمت و سایر مسئولان شهرستانی و منطقه‌ای، به صورت ویدیو کنفرانس از سوی رئیس جمهور و مسئولان کشوری افتتاح شد.

 • گزارش تصویری / نمایشگاه معرفی و فروش محصولات تولیدی صنایع دستی زندانیان

  گزارش تصویری / نمایشگاه معرفی و فروش محصولات تولیدی صنایع دستی زندانیان

  نمایشگاه معرفی و فروش محصولات تولیدی صنایع دستی زندانیان با حضور محمدی قائم مقام حوزه ریاست قوه قضاییه در مرکز خرید قلهک افتتاح شد.

 • گزارش تصویری / احیای کارخانه پارس لامع

  گزارش تصویری / احیای کارخانه پارس لامع

  کارخانه پارس لامع طی مراسمی با حضور معاون دادستان کل کشور، به چرخه تولید بازگشت تا یکی دیگر از ده‌ها کارخانه‌ای باشد که چرخ‌های آن طی یک سال اخیر در نتیجه ورود دستگاه قضایی و با تدابیر اتخاذ شده از ناحیه مسئولان قضایی، به حرکت درآمده است.

 • گزارش تصویری / گوجه فرنگی کیلویی ۱۰۰۰ تومان

  گزارش تصویری / گوجه فرنگی کیلویی ۱۰۰۰ تومان

  در پی تداوم افت شدید قیمت محصول گوجه فرنگی در منطقه هشت بندی هرمزگان کشاورزان خواستار اقدام سریع و فوری مسئولان ملی و استانی برای ساماندهی بازار و جلوگیری از نابودی دسترنج و سرمایه شان شدند.

 • گزارش تصویری / برداشت گل‌های بهاری در خوزستان

  گزارش تصویری / برداشت گل‌های بهاری در خوزستان

  گل شب بو، زنبق، گل خشک، گل همیشه بهار و نرگس از جمله گل‌های کاشته شده در منطقه حمیدیه در استان خوزستان است. این گل‌ها پس از برداشت برای مصرف در درون استان و همچنین برخی از مناطق کشور فرستاده می‌شوند. نقش و نگاری که بر روی ظروف کشف شده از دوره‌های کهن در این منطقه مشاهده شده بیانگر قدمت حاصلخیزی و همچنین کاشت و رویش گل در این منطقه تاریخی است.

 • گزارش تصویری / افتتاح جشنواره «صنایع روستا دوست»

  گزارش تصویری / افتتاح جشنواره «صنایع روستا دوست»

  جشنواره «صنایع روستا دوست» يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ با حضور محمد امید معاون توسعه مناطق روستایی ریاست جمهوری و دکتر حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در محل دائمی نمایشگاه های کمیته امداد امام خمینی (ره) افتتاح شد.

 • گزارش تصویری / پنجمین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب

  گزارش تصویری / پنجمین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب

  پنجمین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب صبح سه شنبه ۱۲/‏۱۲/‏۹۹‬ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در تالار وحدت تهران برگزار شد.

 • گزارش تصویری / خط تولید شرکت سام الکترونیک

  گزارش تصویری / خط تولید شرکت سام الکترونیک

  شرکت سام الکترونیک بدون وابستگی به خارج و با استفاده از توان داخلی و روحیه جهادی جدیدترین محصولات را در گروه تلوزیون و مانیتور و با استفاده از کارگران و متخصصان وطنی تولید می‌کند

 • گزارش تصویری / گزخانه

  گزارش تصویری / گزخانه

  شهر بلداجی بخاطر گزهای خوشمزه اش معروف است. رقابت برای تولید بهترین گز از مواد اولیه طبیعی در این شهر کوچک بسیار بالاست. ماده اصلی گز، انگبین، عسل، سفیده تخم مرغ، مغز پسته است. کارخانه گز اثلی قدیمی ترین کارگاه تولید گز استان چهارمحال و بختیاری است.

 • گزارش تصویری / اقتصاد مقاومتی روی ریل صنعت آذربایجان غربی

  گزارش تصویری / اقتصاد مقاومتی روی ریل صنعت آذربایجان غربی

  اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که در شرایط بروز ناملایمات و حوادث و بحران‌ها و یا در مسیر اهداف، پویا و پایدار تخصیص بهینه منابع بدهد. اقتصادمقاومتی از سال ۱۳۹۲ با دستور مقام معظم رهبری ابلاغ و در دستور کار قرار گرفت.

 • گزارش تصویری / «آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی

  گزارش تصویری / «آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی

  «آی جان عبادی» بانوی کارآفرین گلستانی با تکیه بر هنر و استعداد خود و بر اساس تجربه‌ای ۲۰ ساله در عرصه هنرهای دستی ترکمن و ساخت فرش‌های چرم به موفقیت رسیده است.

 • گزارش تصویری / کسب و کار پدران ایران اسلامی

  گزارش تصویری / کسب و کار پدران ایران اسلامی

  تصاویر پدران درگذشته را در بسیاری از مغازه‌های سطح شهر و بازار می‌بینیم. این عکس‌ها در محل‌های کسب و کاری که روزگاری خود آنها در آنجا مشغول به کار بوده‌اند، بیشتر به چشم می‌خورد.