شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا | چند رسانه ای

گزارش تصویری

گزارش تصویری

 • فرش هریس یکی از آثار ماندگار در میان فرش‌های دستباف ایران

  فرش هریس یکی از آثار ماندگار در میان فرش‌های دستباف ایران

  شهر هریس یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است، فرش هریس اثر خطوط شکسته و رنگ و طرح حکایتی است از ورای درخشش صد‌ها نقش و نگار چشم‌نواز، که هنرمندانه حکایت عشق را در محراب هنر نجوا می‌کند، قالی‌های هریس درخوش رنگی وزیبایی نقشه وظرافت تاروپود شهرت جهانی دارند.

 • گزارش تصویری / برداشت خربزه در سرخه

  گزارش تصویری / برداشت خربزه در سرخه

  بیش از ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان سرخه به کشت خربزه از نوع خاتونی و مشهدی اختصاص یافته و بیش از ۹۰ درصد آن به شیوه زیرپلاستیکی کشت شده است.

 • گزارش تصویری / احیای تولید و اشتغال در کشت و صنعت مغان

  گزارش تصویری / احیای تولید و اشتغال در کشت و صنعت مغان

  شرکت کشت و صنعت مغان در شهرستان مرزی پارس آباد استان اردبیل که به نگین کشاورزی ایران معروف است، یکی از شرکت‌هایی است که گرفتار واگذاری‌های شائبه‌دار شده بود که با ورود قاطعانه دستگاه قضایی، این معضل که برای مردم استان اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده بود، مرتفع شد.

 • گزارش تصویری / برداشت سیب‌زمینی در همدان

  گزارش تصویری / برداشت سیب‌زمینی در همدان

  سیب‌زمینی یکی از مهمترین محصولات استان همدان است به طوری که با تولید سالانه حدود یک میلیون تن به عنوان قطب توليد این محصول در کشور به شمار می‌رود. سال‌هاست کشاورزان بسیاری در این حوزه مشغول فعالیت‌اند و ارقامی چون مارفونا، بامبا، چیلی، آگریا و ساتینا را کشت می‌‌کنند.

 • رفع موانع تولید در کارخانه کیان تایر

  رفع موانع تولید در کارخانه کیان تایر

  کارخانه کیان تایر تولیدکننده انواع تایر‌های سواری-وانتی-باری-کشاورزی-راهسازی و صنعتی واقع در بخش چهاردانگه اسلامشهر، از جمله واحد‌های تولیدی است که با مشکلات و موانع حقوقی و مالی مواجه شده بود که در نتیجه ورود دستگاه قضایی در راستای تحقق حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی، مشکلات این واحد تولیدی مرتفع شد.

 • گزارش تصویری / رهایی شرکت آلومینیوم پارس از خطر ورشکستگی

  گزارش تصویری / رهایی شرکت آلومینیوم پارس از خطر ورشکستگی

  شرکت آلومینیوم پارس با بیش از ۸۰۰ نفر نیرو، بزرگترین شرکت تولیدکننده فویل آلومینیوم در کشور است که ۶۰ درصد بازار را در اختیار دارد، این شرکت در نتیجه ورود دستگاه قضایی از خطر ورشکستگی و تعطیلی رهایی یافت و اکنون با تمام ظرفیت کار می‌کند.

 • گزارش تصویری / رفع مشکلات کارخانه آرد تاکستان

  گزارش تصویری / رفع مشکلات کارخانه آرد تاکستان

  در راستای حمایت دستگاه قضایی از تولید و اشتغال در کشور، مشکلات کارخانه آرد تاکستان با ورود دستگاه قضایی مرتفع شد.

 • گزارش تصویری / برداشت لیمو ترش از باغات استان هرمزگان

  گزارش تصویری / برداشت لیمو ترش از باغات استان هرمزگان

  شهرستان‌های رودان، میناب، بندرعباس و حاجی آباد از مناطق مهم تولید لیمو ترش در استان هرمزگان هستند و استان هرمزگان رتبه نخست تولید لیموترش در کشور را دارد.

 • رونق سماورسازی در تبریز

  رونق سماورسازی در تبریز

  محله قدیمی میدان کاه فروشان تبریز جایی است که کارگاه‌های سماور سازی مشغول به کار هستند. این حرفه از زمان قاجار در این شهر رونق داشته و یکی از مشاغل رسمی وقدیمی شهر تبریز محسوب می‌شود.

 • پارس لامع فعال است

  پارس لامع فعال است

  یکی از کارخانه‌هایی که پس از تملک از سوی یکی از بانک‌ها به سبب عجز در بازپرداخت تسهیلات، به شرایط نیمه تعطیلی کشیده شده بود، کارخانه پارس لامع بود. در نهایت پیگیری‌های مجدانه قضایی نتیجه داد و با اتخاذ تمهیدات قانونی، از به فروش رفتن و تعطیلی کارخانه پارس لامع جلوگیری شد و اسفندماه گذشته در مراسمی، این کارخانه احیا گردید. در حال حاضر ۲۰۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.

 • گزارش تصویری / برداشت گندم در مازندران

  گزارش تصویری / برداشت گندم در مازندران

  مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری را ۶۰ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: برداشت رسمی این محصول از شنبه 12 تیر از زمین های شرق استان آغاز شده است.

 • رفع مشکلات شرکت مفید شیشه

  رفع مشکلات شرکت مفید شیشه

  کارخانه مفید شیشه با ۴۵۰ نیروی کار در زمینه تولید شیشه‌های دارویی و شیشه‌های مواد غذایی فعال است؛ در روند تولید این کارخانه، مشکلاتی پیش آمده بود که با پیگیری و مساعدت‌های قضایی این مشکلات مرتفع شد.

 • راه افتادن چرخه تولید در سبلان پارچه

  راه افتادن چرخه تولید در سبلان پارچه

  کارخانه نساجی سبلان در استان اردبیل یکی از واحد‌های تولیدی است که پس از تملک از سوی یکی از بانک‌ها به سبب عجز در بازپرداخت تسهیلات، به شرایط نیمه تعطیل کشیده شده بود و فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کرد. دستگاه قضایی در راستای حمایت از تولید و اشتغال، به موضوع این کارخانه ورود کرد و اکنون گردانندگان آن، از ۱۲۰۰ نفر برای اشتغال دعوت به عمل آورده‌اند.

 • گزارش تصویری / نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان کرمانشاه

  گزارش تصویری / نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان کرمانشاه

  نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، صنعت برق و صنایع وابسته با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از امروز، یکم تیرماه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه آغاز به کار کرد.

 • گزارش تصویری / بازدید از کارخانه روغن مارگارین

  گزارش تصویری / بازدید از کارخانه روغن مارگارین

  حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی، رئیس مرکز توسعه حل اختلاف در دومین روز از هفته قوه قضاییه از کارخانه روغن مارگارین شهرری بازدید کرد.

 • گزارش تصویری / چرخش دوباره خط تولید کارخانه صنایع غذایی کیوان

  گزارش تصویری / چرخش دوباره خط تولید کارخانه صنایع غذایی کیوان

  نوزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ رئیس قوه قضاییه در جریان بازدید از کارخانه صنایع غذایی کیوان در استان همدان برای راه‌اندازی مجدد تولید در این کارخانه ضرب‌الاجل یک ماهه تعیین کرد. اوایل خرداد خبر رسید که در نتیجه دستور ریاست قوه قضاییه و پیگیری‌ها و مساعدت‌های بخش‌های مختلف، یک خط تولید شرکت صنایع غذایی کیوان احیاء شد و ۵۰ نفر کارگر شاغل در این شرکت با راه‌اندازی خط دوم به ۱۰۰ نفر ارتقاء پیدا کرد.

 • گزارش تصویری / برداشت خرما از نخلستان های سیستان و بلوچستان

  گزارش تصویری / برداشت خرما از نخلستان های سیستان و بلوچستان

  برداشت خرما از نیمه خرداد ماه در استان سیستان و بلوچستان با ارقام زودرس شامل کتومی، نگال و آشوبه شروع و با ارقام دیررس مایکلی و هلیله در آبان ماه به پایان می‌رسد.

 • گزارش تصویری / بازدید دادستان کل کشور از کارخانه خودرو سازی سایپا

  گزارش تصویری / بازدید دادستان کل کشور از کارخانه خودرو سازی سایپا

  در دومین روز از گرامیداشت هفته قوه قضاییه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین منتظری، دادستان کل کشور از کارخانه خودرو سازی سایپا بازدید کرد.

 • گزارش تصویری / بازدید از شرکت سایپا دیزل

  گزارش تصویری / بازدید از شرکت سایپا دیزل

  به مناسبت هفته قوه قضاییه و در راستای شعار سال و سیاست‌های کلی دستگاه قضایی مبنی بر حمایت از چرخه تولید، محمد صاحبکار، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضاییه با حضور در شرکت سایپا دیزل، از بخش‌های مختلف خط تولید این شرکت بازدید کرد و در جریان مهم‌ترین مسائل و موضوعات مربوط به تولید در این واحد تولیدی قرار گرفت.

 • گزارش تصویری / افتتاح فاز نخست کارخانه قند ورامین

  گزارش تصویری / افتتاح فاز نخست کارخانه قند ورامین

  آئین افتتاحیه فاز اول فعالیت مجدد شرکت تصفیه خانه قند ورامین با قدمت ۹۰ ساله با حضور محمدجواد حشمتی مدیر کل دادگستری استان تهران، حسین نوش آبادی نماینده مردم شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، علیرضاشمس دادستان ورامین و سایر مسوولان شهرستان ورامین افتتاح شد.

 • گزارش تصویری / آغاز بکار خانه نوآوری و صادرات ایران

  گزارش تصویری / آغاز بکار خانه نوآوری و صادرات ایران

  خانه نوآوری و صادرات ایران (IHIT) امروز چهارشنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغار به کار کرد.

 • گزارش تصویری / پرورش گل در کویر

  گزارش تصویری / پرورش گل در کویر

  کارآفرین جوان یزدی با ایجاد گلخانه در کویر، سالانه میلیون‌ها شاخه گل تولید می‌کند و در سخت‌ترین شرایط اقتصادی نیز تولید را متوقف نکرده و با ۳۲نیرو زیباترین رزهای هلندی را روانه بازار می‌کند.

 • گزارش تصویری / برداشت گیلاس از باغات شهرستان اهر

  گزارش تصویری / برداشت گیلاس از باغات شهرستان اهر

  میوه درخت گیلاس یکی از خوش طعم ترین و شیرین ترین محصول باغات شهرستان اهر می باشد که همه ساله در اواخر فصل بهار و اوایل تابستان برداشت می شود.

 • گزارش تصویری / قالیبافی در «اردوگاه»

  گزارش تصویری / قالیبافی در «اردوگاه»

  قالی کرمان تاریخ کهنی دارد، زنان ساکن اردوگاه هم سال‌هاست که با طرح و رنگ و نقشه‌های زیبا، تار و پود قالی را بهم می‌بافند تا بخشی از هزینه‌های خانواده را تأمین کنند.

 • گزارش تصویری / برداشت توت فرنگی در کردستان

  گزارش تصویری / برداشت توت فرنگی در کردستان

  کردستان با تولید بیش از ۵۰ هزار تن توت‌فرنگی در سال، رتبه نخست کشور (80 درصد) را به خود اختصاص داده است . عمده توت‌فرنگی کردستان مربوط به شهرستان سنندج و شهرستان‌های کامیاران، مریوان و سروآباد هم به ترتیب در جایگاه‌های بعدی تولید این محصول قرار دارند.

 • گزارش تصویری / نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان

  گزارش تصویری / نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان

  نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی روز سه‌شنبه (۱۸ خرداد) با حضور ۱۷۰ شرکت داخلی و نمایندگان برند‌های معتبر جهانی در اصفهان آغاز به کار کرد.

 • گزارش تصویری / رونمایی از نخستین اتوبوس برقی تولید داخل

  گزارش تصویری / رونمایی از نخستین اتوبوس برقی تولید داخل

  نخستین اتوبوس برقی تولید شده به دست متخصصان داخلی کشور در مشهد رونمایی شد .

 • گزارش تصویری / برداشت هلو در باغات گلستان

  گزارش تصویری / برداشت هلو در باغات گلستان

  در انتهای فصل بهار، برداشت هلو در باغات استان گلستان آغاز شده است.

 • گزارش تصویری / «نشاء کاری» در مازندران

  گزارش تصویری / «نشاء کاری» در مازندران

  برنج نماد سرسبزی و زیبایی مزارع شمال است و به رغم مشکلات فراوان در کشت، هنوز از محبوب‌ترین کشت‌های رایج بین کشاورزان شمال است.

 • گزارش تصویری / پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت فاز سوم کارخانه شیشه همدان

  گزارش تصویری / پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت فاز سوم کارخانه شیشه همدان

  اجرای طرح توسعه فاز سوم کارخانه شیشه همدان با هدف ایجاد اشتغال، افزایش ظرفیت تولید و تحقق شعار محوری سال با اعتبار ارزی ۴۳ میلیون دلار، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 • گزارش تصویری / برداشت بابونه

  گزارش تصویری / برداشت بابونه

  جوان و معلول سوادکوهی با کشت و تکثیر بابونه به امرار معاش می پردازد و معتقد است معلولیت پایان راه نیست.

 • گزارش تصویری / برداشت تنباکو در دشتستان بوشهر

  گزارش تصویری / برداشت تنباکو در دشتستان بوشهر

  تنباکو یکی از پر زحمت‌ترین محصولات برای کشاورزان شهرهای دشتستان و اهرم در استان بوشهر است. بذر این گیاه ابتدا کاشته می‌شود و بعد از جوانه زدن و رسیدن به رشد تقریبی پانزده تا بیست سانتی مترکه در گویش محلی «تیم» نامیده می‌شود، بصورت تکی همانند نشا برنج در زمین کاشته می‌شود. برداشت محصول تنباکو بصورت دستی انجام می‌شود. بعد از برداشت برگ‌های نامناسب را جدا کرده و برگ‌های سالم را برای خشک شدن روی زمین پهن می‌کنند.

 • گزارش تصویری / افتتاح طرح فراوری و بسته بندی عسل در اصفهان

  گزارش تصویری / افتتاح طرح فراوری و بسته بندی عسل در اصفهان

  با حضور عیسی منصوری معاون توسعه کتر آفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید و احسان مهدوی مدیر صندوق کارافرینی امید استان اصفهان آیین بهره برداری از طرح فرآوری و بسته بندی عسل نسیم برگزار شد.

 • گزارش تصویری / برداشت گیلاس در زیباشهر اصفهان

  گزارش تصویری / برداشت گیلاس در زیباشهر اصفهان

  گیلاس یکی از میوه های پرطرفدار تابستانی میباشد که از باغهای بخش گرکن مبارکه اصفهان برداشت میشود.حدود ۶۰هکتار از باغهای روستای فخرآباد مبارکه زیر کشت گیلاس میباشد که سالانه بیش از هزار تن گیلاس از این باغها برداشت میشود و به شهرهای استان اصفهان و استانهای دیگر صادر میشود.

 • گزارش تصویری / برداشت گل نسترن در میمند فارس

  گزارش تصویری / برداشت گل نسترن در میمند فارس

  نسترن یکی از گیاهان دارویی خودرو‌ی و از خانواده گل سرخ است، که بیش از ۳۰۰ هکتار از مزارع میمند به این گیاه اختصاص دارد.

 • گزارش تصویری / هفدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی استان فارس

  گزارش تصویری / هفدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی استان فارس

  هفدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی استان فارس با حضور 122 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان فارس در شیراز برگزار شد.

 • گزارش تصویری / بازگشایی باب عالی کاخ گلستان

  گزارش تصویری / بازگشایی باب عالی کاخ گلستان

  مراسم "احیا و بازگشایی باب عالی کاخ گلستان "سر در الماسیه" با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی به مناسبت روز جهانی میراث فرهنگی و هم‌زمان با آغاز هفته میراث فرهنگی بازگشایی شد.

 • گزارش تصویری / فعالیت بزرگترین گلخانه شیشه‌ای خاورمیانه در منطقه آزاد ارس

  گزارش تصویری / فعالیت بزرگترین گلخانه شیشه‌ای خاورمیانه در منطقه آزاد ارس

  بزرگترین گلخانه شیشه‌ای و هیدروپونیک خاورمیانه در منطقه آزاد ارس که سال گذشته از سوی رییس جمهوری به بهره برداری رسید، هم اکنون با ظرفیت سالانه ۷۰۰ هزار تن محصول مشغول فعالیت است.

 • گزارش تصویری/ نمایشگاه INOTEX 2021

  گزارش تصویری/ نمایشگاه INOTEX 2021

  دهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX ۲۰۲۱) با رویدادها و بخش های جانبی متنوعی از روز سه شنبه ۲۸ اردیبهشت آغاز به کار کرد و تا ۳۱ اردیبهشت ماه جاری، در فضای باز واقع در پارک فناوری پردیس ادامه دارد.

 • گزارش تصویری / موسم گل و گلاب در مجتمع کشت و صنعت و گردشگری گلاب سارو

  گزارش تصویری / موسم گل و گلاب در مجتمع کشت و صنعت و گردشگری گلاب سارو

  شهر ساروق از توابع اراک ، دارای کارگاههای بزرگ گلابگیری، فرآوری گلاب و گیاهان دارویی است.