شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا | چند رسانه ای

گزارش تصویری

گزارش تصویری

 • گزارش تصویری / برداشت سیب از باغات سمیرم

  گزارش تصویری / برداشت سیب از باغات سمیرم

  سمیرم قطب باغداری استان اصفهان است. بیشترین تولید شهرستان سمیرم سیب درختی سفید و قرمز است که بخش عمده‌ای از محصول سیب درختی سمیرم با بسته بندی‌های مختلف به کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر و قسمتی نیز به میادین میوه و تره بار و سردخانه‌ها منتقل می‌شود. فصل برداشت سیب سمیرم از نیمه دوم شهریور آغاز و تا پایان آبان ادامه دارد. محصول سیب درختی این شهرستان به صورت عمده در مرکز سورتینگ بسته بندی و آماده صادرات می‌شود. شهرستان سمیرم با چهار شهر، چهار بخش، ۱۲۰ روستا و آبادی و ۲۱ هزار هکتار باغ قطب کشاورزی

 • گزارش تصویری / برداشت برنج از شالیزارهای گلستان

  گزارش تصویری / برداشت برنج از شالیزارهای گلستان

  حدود یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گلستان از اردیبهشت ماه سال جاری به کشت شالی اختصاص یافت که برداشت این محصول در مهر ماه آغاز شده است.برداشت برنج در برخی نقاط گلستان که اغلب کوهستانی می باشد همچنان بصورت کاملا سنتی انجام می شود و اعضای خانواده در کنار هم به این فعالیت می پردازند.یک سوم برنج گلستان در داخل استان به مصرف می‌رسد و باقی آن به استان‌های همجوار فرستاده می شود.

 • گزارش تصویری / برداشت پنبه از مزارع استان گلستان

  گزارش تصویری / برداشت پنبه از مزارع استان گلستان

  استان گلستان ۶۶۷ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد که هر ساله بخش اعظمی از آن به زیر کشت پنبه می رود و باعث شده بعد از دو استان خراسان رضوی و فارس سومین استان برتر در تولید پنبه شود.برداشت این محصول از اوایل مهر ماه در زمین های زراعی آغاز شده است.

 • گزارش تصویری / برداشت چای ترش در شهرستان کارون

  گزارش تصویری / برداشت چای ترش در شهرستان کارون

  برداشت محصول چای قرمز (حمرا) از روستا علوه شهرستان کارون آغاز شد. روستای علوه در ده کیلومتری شهرستان کارون یکی از قطب‌های برداشت چای ترش است. آبیاری کم و سودآوری محصول، از مزایای کشت چای ترش در راستای تغییر الگوی کشت و توسعه گیاهان کم آب‌بر است. چای ترش نسبت به سایر گیاهان دارویی معطر، مقاومت بیشتری به شوری آب و خاک دارد و مناسب‌ترین گیاه برای توسعه گیاهان کم آب‌بر در مناطق خشک است.

 • گزارش تصویری / برداشت برنج در روستای بارکلا

  گزارش تصویری / برداشت برنج در روستای بارکلا

  همه ساله مردمان روستا‌های کوهپایه‌ای رادکان، کندآب، بارکلا و دیگر روستا‌های گلوگاه در استان مازندران به کشت شالی و برنج می‌پردازند. با توجه به شرایط مناسب بارش در سال گذشته شاهد افزایش محصول برنج و رضایت نسبی کشاورزان هستیم و تاکنون بیش از نیمی از شالیزار‌های شمال کشور برداشت شده است. برنجکاری یکی از مهمترین فعالیت کشاورزی مردم شمال کشور محسوب می‌شود و منبع مهم درآمدی هزاران خانوار در این منطقه بشمار می‌رود. آقای الوندی یکی از برنجکاران روستای بارکلا است که هر ساله در اوایل مهرماه برنج خود را ب

 • گزارش تصویری / برداشت فلفل قرمز در خراسان رضوی

  گزارش تصویری / برداشت فلفل قرمز در خراسان رضوی

  روستای بیزه از توابع بخش مرکزی شهرستان داورزن غربی‌ترین نقطۀ استان خراسان رضوی با جمعیتی بالغ بر ۱۳۰۰ نفر با ۳۰ کارگاه فلفل کوبی فعال به عنوان قطب فلفل کشور شناخته شده است. فلفل قرمز یکی از محصولات انحصاری بیزه است، این روستا یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان فلفل کشور است. بیش از هشتاد درصد شغل مردم این روستای خوش آب و هوا تولید فلفل قرمز است؛ و دارای بیش از سی کارگاه فلفل کوبی بصورت سنتی است.

 • گزارش تصویری / تولید کشمش سنتی و صنعتی در تاکستان

  گزارش تصویری / تولید کشمش سنتی و صنعتی در تاکستان

  شهرستان تاکستان استان قزوین با ۳۵ هزار هکتار باغات انگور رتبه دوم در تولید انگور و رتبه نخست در تولید و صادرات کشمش کشور را داراست.

 • گزارش تصویری / بازدید سرزده رئیس قوه قضاییه از کارخانه نساجی سبلان

  گزارش تصویری / بازدید سرزده رئیس قوه قضاییه از کارخانه نساجی سبلان

  آیت الله سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز پنجشنبه (۲ مهر) در هفدمین سفر استانی خود همراه با هیأتی از مسئولان عالی قضایی به استان اردبیل سفر کرده است، به منظور پیگیری برنامه‌های دستگاه قضا در حمایت از بخش‌های تولیدی کشور به طور سرزده از کارخانه نساجی سبلان بازدید کرد.

 • گزارش تصویری / گفت و گوی مخاطبان رسانه ملی با عوامل برنامه دونبش از شبکه ایران کالا

  گزارش تصویری / گفت و گوی مخاطبان رسانه ملی با عوامل برنامه دونبش از شبکه ایران کالا

  عوامل برنامه تلویزیونی دونبشِ شبکه ایران کالا به همراه مدیر هماهنگی و ارتباطات این شبکه با حضور در مرکز روابط عمومی صدا و سیما با مخاطبان گفتگو کردند.

 • گزارش تصویری / برداشت لیمو ترش در رودان استان هرمزگان

  گزارش تصویری / برداشت لیمو ترش در رودان استان هرمزگان

  شهرستان رودان در استان هرمزگان با ۹ هزار و ۳۱۸ هکتار سطح زیرکشت، بیش از ۴۰ درصد از لیموترش کشور را تامین می کند و سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن محصول از باغ های این شهرستان برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.(لیموترش محلی) مکزیکن لایم، لیسبون، خارکل و پرشین لایم از ارقام لیموترش در شهرستان رودان، است.پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۱۰ هزار تن لیموترش از سطح ۹ هزار و ۳۱۸ هکتار از باغ های این شهرستان برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.برداشت محصول لیموترش در این شهرستان از خرداد ماه آغاز و تا م

 • گزارش تصویری / برداشت زیتون در منجیل گیلان

  گزارش تصویری / برداشت زیتون در منجیل گیلان

  گیلان با ۹ هزار و ۱۵۰ هکتار باغ زیتون یکی از قطب‌های کشت و تولید زیتون در کشور است.

 • گزارش تصویری / برداشت گردو از باغات شهرستان سپیدان

  گزارش تصویری / برداشت گردو از باغات شهرستان سپیدان

  شهرستان سپیدان یکی از تولید کنندگان گردو در استان فارس است که سالانه گردوی مرغوب از باغ‌های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود. چندین نمونه گردو در شهرستان سپیدان تولید می‌شود که بهترین نمونه آن گردوی پوست کاغذی است.

 • گزارش تصویری / برداشت آفتابگردان از مزارع استان گلستان

  گزارش تصویری / برداشت آفتابگردان از مزارع استان گلستان

  مزارع زیبای آفتابگردان استان گلستان که بیش از ۲۰ هزار هکتار بوده و اغلب از نوع آجیلی می باشد به انتهای کار خود رسیده و برداشت از آنها آغاز شده است. تصاویر این محصول را در ابتدای گل دهی و سپس در فصل برداشت مزارع بخش «گلیداغ» شهرستان مراوه تپه در شرق استان گلستان نشان می دهد که با همکاری خانواده ها جمع آوری می شود.

 • گزارش تصویری / برداشت انگور از تاکستان‌های خراسان رضوی

  گزارش تصویری / برداشت انگور از تاکستان‌های خراسان رضوی

  در واپسین روز‌های تابستان و نزدیک شدن به فصل پاییز برداشت محصول انگور از تاکستان‌های شهرستان خلیل آباد استان خراسان رضوی آغاز شده است. در این تاکستان‌ها انگور‌ها به شیوه سنتی تبدیل به کشمش می‌شود.

 • گزارش تصویری / پروژه های اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان

  گزارش تصویری / پروژه های اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان

  در پنج سال اخیر ۵۱۹ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد حمایتی در دلیجان فراهم شده و این افراد از چرخه فقر خارج شده اند.۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از این منابع مالی از محل تبصره ۱۶ به ۶۳ مددجوی متقاضی پرداخت شد و ۳۱ متقاضی ۱۱ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی و ۶ مددجو یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال از محل منابع صندوق امداد ولایت دریافت کردند.۱۰۵ پرونده پارسال برای مددجویان متقاضی تسهیلات اشتغال‌زایی در این شهرستان به بانک‌های عامل معرفی شد.

 • گزارش تصویری / برداشت پسته در اردکان

  گزارش تصویری / برداشت پسته در اردکان

  شهرستان اردکان به‌عنوان بانک ژنتیک ارقام پسته کشور با سطح ۶ هزار و پانصد هکتاری پسته بارور به‌ عنوان یکی از قطب‌های تولیدی پسته در کشور مطرح است. ارقام تجاری پسته اردکان شامل اکبری، احمد آقایی و کله قوچی است و ارقام بومی و مناسبی مانند حاجی عبداللهی، پرنده‌ای، تیرماهی، حسن عباسی و بادامی نیز در شهرستان وجود دارد .

 • گزارش تصویری / فعالیت کارگاه دوخت پرچم

  گزارش تصویری / فعالیت کارگاه دوخت پرچم

  شیوع کرونا بسیاری از کسب و کار تعطیل یا نیمه تعطیل کرده است اما نتوانسته در مقابل شور حسینی مانعی ایجاد کند.

 • گزارش تصویری / برداشت ۱۰۰ هزار تن لیموترش از باغات هرمزگان

  گزارش تصویری / برداشت ۱۰۰ هزار تن لیموترش از باغات هرمزگان

  سطح زیرکشت لیمو ترش استان هرمزگان ۱۰ هزار هکتار است که تاکنون از این سطح حدود ۱۰۰ هزار تن محصول برداشت شده است.

 • گزارش تصویری / برداشت انجیر در لرستان

  گزارش تصویری / برداشت انجیر در لرستان

  لرستان بزرگترین تولید کننده انجیر سیاه در ایران است. سطح باغات انجیر سیاه در لرستان ۱۶۰۰ هکتار است که ۹۰ درصد آن در شهرستان پلدختر است.

 • گزارش تصویری / برداشت عسل در منطقه دریان شبستر

  گزارش تصویری / برداشت عسل در منطقه دریان شبستر

  استان آذربایجان شرقی به لحاظ تعداد کلنی و جمعیت زنبور رتبه اول و به لحاظ تولید عسل رتبه دوم کشور را بعد از استان آذربایجان غربی به خود اختصاص داده است.

 • گزارش تصویری / نهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰

  گزارش تصویری / نهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰

  مراسم افتتاحیه اینوتکس ۲۰۲۰ روز چهارشنبه با سخنرانی سورنا ستاری،معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به صورت آنلاین و با حضوریِ مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوری پردیس و سجاد عباسی فشمی، دبیر نمایشگاه، برگزار شد.

 • گزارش تصویری / برداشت طالبی در قم

  گزارش تصویری / برداشت طالبی در قم

  برداشت طالبی از زمین‌های کشاورزی استان قم تا اواخر مرداد ادامه دارد. بیشترین محصول طالبی در بخش جعفرآبادقم تولید می‌شود که علاوه بر مصرف در شهر قم، به استان‌های هم جوار صادر می‌شود.

 • گزارش تصویری / برداشت طالبی در قم

  گزارش تصویری / برداشت طالبی در قم

  برداشت طالبی از زمین‌های کشاورزی استان قم تا اواخر مرداد ادامه دارد. بیشترین محصول طالبی در بخش جعفرآبادقم تولید می‌شود که علاوه بر مصرف در شهر قم، به استان‌های هم جوار صادر می‌شود.

 • گزارش تصویری / برداشت آلبالو و گیلاس در قزوین

  گزارش تصویری / برداشت آلبالو و گیلاس در قزوین

  اِزگِنین سفلی (ازگنین پایین) یکی از روستاهای بخش رودبار شهرستان در رشته کوه البرز در شمال شهرستان قزوین به شمار می‌رود؛ محصولات عمده این روستا، گیلاس و فندق، گردو و آلبالو می باشد.

 • گزارش تصویری / برداشت چغندر و تولید قند و شکر در خراسان رضوی

  گزارش تصویری / برداشت چغندر و تولید قند و شکر در خراسان رضوی

  چغندر قند یکی از محصولات مهم کشاورزی محسوب می‌شود. قبل از پیدایش چغندر، تمام تولیدات قند وشکر از نیشکر انجام می‌شد. خراسان رضوی جزو استان‌هایی است که بیشترین کارخانه فرآوری شکر از چغندر را دارد.

 • گزارش تصویری / برداشت خربزه از مزارع سرخه

  گزارش تصویری / برداشت خربزه از مزارع سرخه

  پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۹۵ هزار تن خربزه از چهار هزار و هشتصد هکتار از مزارع استان سمنان برداشت شود. متوسط برداشت خربزه استان در هر هکتار ۲۵ تن است که از رقم بیست تن در کشور بالاتر است.

 • گزارش تصویری / برداشت انگور از تاکستان های قم

  گزارش تصویری / برداشت انگور از تاکستان های قم

  برداشت انگور از ۱۵ هزار هکتار باغ‌های سطح زیر کشت استان قم آغاز شد و پیش بینی می‌شود ۱۷ هزار تن انواع ارقام پربازده انگور یاقوتی، مهدیخانی، شاهانی و بیدانه؛ میزان تولید این محصول در استان قم باشد.

 • گزارش تصویری / برداشت گیلاس در زیباشهر اصفهان‎

  گزارش تصویری / برداشت گیلاس در زیباشهر اصفهان‎

  با نزدیک شدن به پایان فصل بهار زمان برداشت گیلاس در روستای فخرآباد از توابع شهر زیباشهر (شهرستان مبارکه) اصفهان فرا می رسد. حدود ۶۰ هکتار از باغ‌های این روستا زیر کشت گیلاس قرار دارد که سالانه بیش از هزار تن گیلاس برداشت می‌شود. گیلاس این منطقه به اصفهان، تهران و شهر‌های دیگر جهت توزیع ارسال می‌شود.

 • گزارش تصویری / برداشت هلو از باغ‌های شرق مازندران

  گزارش تصویری / برداشت هلو از باغ‌های شرق مازندران

  برداشت میوه شلیل و هلو از باغ‌های شرق استان با پیش‌بینی افزایش تولید شروع شده است. نخستین برداشت هلو ازرقم داودی در سطح نیم هکتار از باغ‌های روستای "اومال " آغاز شد. این شهرستان دارای ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار باغات هلو و شلیل است.

 • گزارش تصویری / برداشت توت از باغ های ارومیه

  گزارش تصویری / برداشت توت از باغ های ارومیه

  باغ‌های توت شهرستان ارومیه این روز‌ها پذیرای علاقمندان به توت و باغ‌گردی است. توتستان‌های باغشهر ارومیه از قدیم زبانزد عام و خاص بودند، اما با توسعه و گسترش شهرنشینی، روز به روز از وسعت و تعداد باغ‌های توت در ارومیه کاسته می‌شود.

 • گزارش تصویری / برداشت انبه در هرمزگان

  گزارش تصویری / برداشت انبه در هرمزگان

  برداشت انبه نارس در ۲ هزار و ۸۷۰ هکتار از باغ‌های هرمزگان در حال انجام است. ۶۰ درصد محصول انبه استان، نارس برداشت شده و از آن بصورت تازه خوری، تهیه ترشی، شوری، مربا، لواشک و سس استفاده می‌شود.

 • گزارش تصویری / مراسم " بازگشایی حرم مطهر رضوی"

  گزارش تصویری / مراسم " بازگشایی حرم مطهر رضوی"

  مراسم "شکرانه بازگشایی حرم مطهر رضوی" شب یکشنبه ۴ خرداد با حضور حجت الاسلام مروی، تولیت آستان قدس رضوی و خادمان این آستان مقدس در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی برگزار شد. لازم به ذکر است که به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به توصیه مقامات وزارت بهداشت و با تصمیم تولیت آستان مقدس رضوی از شامگاه دوشنبه ۲۶ اسفند، ورود زائران به حرم مطهر رضوی ممنوع و تمامی خدمات این آستان مقدس برای عموم مردم به حالت تعلیق درآمده بود.

 • گزارش تصویری / آغاز به کار مجدد کارخانجات نساجی بروجرد در سال جهش تولید

  گزارش تصویری / آغاز به کار مجدد کارخانجات نساجی بروجرد در سال جهش تولید

  کارخانجات نساجی بروجرد بعد از یک ماه و نیم تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات سرمایه در گردش با حضور مسئولان استانی فعالیت خود را مجددا آغاز کرد.

 • گزارش تصویری / ایران مال؛ از مجتمع تجاری تا نقاهتگاه بیماران کرونایی

  گزارش تصویری / ایران مال؛ از مجتمع تجاری تا نقاهتگاه بیماران کرونایی

  مجموعه ایران‌مال همزمان با شیوع ویروس کرونا به جهت کمک به ستاد ملی مقابله با کرونا با تبدیل بخشی از نمایشگاه خود به مرکز درمانی و مراقبتی بیماران کرونایی اختصاص داده است. مرکز سلامت ایران مال با مساحت ۴۵ هزار مترمربع، ظرفیت تجهیز ۳ هزار تخت بیمارستانی را دارد.

 • گزارش تصویری / آغاز برداشت پیاز در سیستان و بلوچستان

  گزارش تصویری / آغاز برداشت پیاز در سیستان و بلوچستان

  برداشت پیاز از سطح ۱۶۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان بمپور در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.

 • گزارش تصویری / برداشت توت فرنگی در بابلسر

  گزارش تصویری / برداشت توت فرنگی در بابلسر

  برداشت محصول توت فرنگی در بهنمیر (از توابع بابلسر) همه ساله از اواخر فروردین آغاز می‌شود و تا پایان خرداد ادامه دارد.

 • گزارش تصویری / تهیه عصاره گوشت بلدرچین برای بیماران کرونایی

  گزارش تصویری / تهیه عصاره گوشت بلدرچین برای بیماران کرونایی

  در روز‌هایی که کشور ما در حال مبارزه با ویروس کرونا است یک گروه جهادی مردمی اقدام به تولید روزانه ۵۰۰ عدد عصاره گوشت بلدرچین در شرایط کاملا بهداشتی برای بیماران کرونایی و کادر درمان بیمارستان‌ها انجام می‌دهد که این عصاره کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن و ضعف ناشی از بیماری می‌شود.

 • گزارش تصویری / افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا

  گزارش تصویری / افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا

  بزرگترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا، صبح سه‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز افتتاح شد

 • گزارش تصویری / تماشاخانه ای که کارگاه تولید ماسک شد!

  گزارش تصویری / تماشاخانه ای که کارگاه تولید ماسک شد!

  تعدادی از هنرمندان تئاتر، تلویزیون و موسیقی با حمایت و پشتیبانی بنیاد فرهنگی هنری رودکی کارگاه خیریه تولید ماسک را در تالار حافظ تهران راه اندازی کردند.در این واحد خیریه با 27 دستگاه چرخ خیاطی با کمک اقشار مختلف جامعه به صورت کاملا داوطلبانه روزانه سه هزار ماسک تولید میکند .ماسک های پس از تولید توسط سازمان انرژی اتمی استریل و توسط گروه های جهادی در مناطق محروم توزیع می گردد.

 • گزارش تصویری / خط تولید کیت تشخیص کرونا در ایران

  گزارش تصویری / خط تولید کیت تشخیص کرونا در ایران

  خط تولید کیت تشخیص کرونا در ایران، با ظرفیت تولید هفتگی ۸۰ هزار کیت، روز شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ به همت شرکت پیشتاز طب زمان یکی از اولین شرکت‌های دانش بنیان ایران، توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد. شرکت پیشتازطب یکی از اولین شرکت‌های دانش‌بنیان ایران در حوزه‌ی زیست فناوری است که از سال 1377 آغاز به کار کرده است.