هدر رفت ۲۵.۵ درصدی آب در شبکه‌های توزیع شهری کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هدر رفت ۲۵.۵ درصدی آب در شبکه‌های توزیع شهری کشور

 • شنبه 17 فروردین 1398 13:53
 • شناسه 38037
هدر رفت ۲۵.۵ درصدی آب در شبکه‌های توزیع شهری کشور

فهمی، میزان هدر رفت آب در شبکه‌های توزیع آب شهری کشور را ۲۵.۵ درصد اعلام کرد و گفت: بسیاری از شبکه‌ها دچار نشتی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، هدایت فهمی معاون مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو  میزان هدر رفت آب در شبکه‌های توزیع آب شهری کشور را ۲۵.۵ درصد اعلام کرد و گفت: کاهش نرخ هدر رفت آب در شبکه‌های توزیع آب شهری از جمله وظایف دولت و مدیریت آب کشور است.

وی با اشاره به نیاز شبکه توزیع آب به بازسازی تصریح کرد: عمری از شبکه‌های آبرسانی کشور گذشته است و بسیاری از این شبکه‌ها فرسوده و دچار نشتی هستند.

معاون مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو گفت: نشت یابی و اصلاح سیستم‌های توزیع آب شهری هم از لحاظ اقتصادی و اجتماعی و هم از نظر تاثیرات زیست محیطی بسیار مهم است و در طی سال‌های اخیر کاهش تلفات آب به عنوان یکی از راهبردی‌ترین و اقتصادی‌ترین راه‌های مقابله با کم آبی در کشور مطرح شده است.

فهمی بیان کرد: هزینه‌های سنگین ساخت و نگهداری سازه‌های کنترل و نگهداری آب‌های سطحی مانند سدها، تاسیسات لازم برای استحصال آب از منابع زیر زمینی مثل پمپ‌ها و خطوط انتقال آب های تصفیه و سالم سازی آب و ... از دلایل بسیار مهم این راهبرد است.

وی گفت: استفاده بهینه و کامل از منابع موجود با توجه به افزایش رو به رشد جمعیت، کاهش نسبی مقدار نزولات جوی و از همه مهمتر کمبود منابع آبی قابل استحصال موجود در کشور یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو افزود: جلوگیری از تلفات آب خود می‌تواند یک راهکار مناسب برای نگهداشت آب در کشور باشد.

وی ادامه داد: سرانه مصرف آب در شهر‌های ایران هم اکنون ۲۲۰ لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که این رقم در برخی از مناطق کلان شهر‌های کشور مانند تهران به بیش از ۳۰۰ لیتر در شبانه روز می‌رسد.

فهمی تصریح کرد: مصرف بهینه و معقول از آب شهری مستلزم فرهنگ سازی، به کارگیری از تجهیزات کاهنده مصرف آب، استفاده از لوازم خانگی با میزان مصرف استاندارد، روش بازچرخانی آب خاکستری و بسیاری موارد دیگر است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «آب »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها