۴ خواست اتاق بازرگانی از دولت/ شبهات ادغام بانک‌ها شفاف‌ شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۴ خواست اتاق بازرگانی از دولت/ شبهات ادغام بانک‌ها شفاف‌ شود

 • سه شنبه 21 اسفند 1397 11:08
 • شناسه 37886
۴ خواست اتاق بازرگانی از دولت/ شبهات ادغام بانک‌ها شفاف‌ شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: از دولت می‌خواهیم هر چه سریع‌تر بحث تک نرخی کردن ارز را به اجرا درآورد، زیرا چند نرخی بودن ارز رانت و فساد ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مسعود خوانساری امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: درخواست ما از دولت این است که هر چه سریع‌تر تک‌نرخی شدن ارز را انجام دهد، زیرا چند نرخی بودن ارز از جمله ارز 4200 تومانی، نیمایی، سنا، آزاد باعث رانت و فساد می‌شود و ایجاد رانت و فساد اقتصاد را دچار مشکل می‌کند، بنابر این از دولت و بانک مرکزی می‌خواهیم تا هر چه سریع‌تر بحث تک‌نرخی کردن ارز را انجام دهند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: گزارش‌ها نشان می‌دهد، اگر چه ما ارز 4200 تومانی برای 25 ردیف اقلام کالاهای اساسی داریم، ولی تورم بالای 35 درصد در این اقلام به ویژه در شهرهای کمتر توسعه‌یافته مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به تصویب 14 میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی در مجلس، گفت: بنابر این انتظار داریم تا مدیریت قیمت ارز بر اساس واقعیت‌های بازار در نظر گرفته شود.

خوانساری همچنین اظهار داشت: دولت باید هر چه سریعتر در رابطه با حامل‌های انرژی به خصوص بنزین تصمیم‌گیری کند و از هدررفت منابع جلوگیری نماید.

رئیس اتاق بازرگانی تهران همچنین در ارتباط با شبهات ادغام 5 بانک در بانک سپه اظهار داشت: بحث‌هایی مطرح است مبنی بر این که این بانک‌ها ضررده بوده‌اند، بنابر این از دولت و بانک مرکزی می‌خواهیم تا به صورت شفاف اعلام کند که آیا این بانک‌ها ضررده بوده‌اند یا سودده و اگر ضررده بوده‌اند دولت از چه محلی قرار است تا زیان آنها را جبران کند؟ آیا مجدداً‌ مانند صندوق‌های قرض‌الحسنه و موسسه‌های اعتباری قرار است از پول مردم ضرر و زیان جبران شود؟

وی اظهار داشت: ظاهراً دولت قرار است 30 هزار میلیارد تومان به خودروسازها برای تولید یک میلیون خودروی ارزان‌قیمت اختصاص دهد که امیدوارم این مطلب درست نباشد و اگر درست است، دولت پاسخگو باشد که این مبلغ از چه محلی قرار است تأمین شود.

خوانساری در ادامه با اشاره به انتخابات نهمین دوره هیأت نمایندگان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور گفت: با توجه به حضور گسترده در این انتخابات مسئولیت ما بیشتر می‌شود. در دوره هشتم در اتاق بازرگانی اقدامات خوبی در اتاق صورت گرفت اگر چه نقایصی وجود داشت اما امیدوارم این نقایص در دوره آینده برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت:‌یکی از مهمترین دلایل موفقیت اتاق در دوره هشتم هیأت نمایندگان این دوره بود که با هم هماهنگ و همسو بودند، بنابر این دوره هشتم یکی از دوره‌های منحصر به فردی محسوب می‌شود که توانست در جهت ارتقاء کیفیت اتاق و رساندن صدای اتاق به اعضای خود،‌مسئولان و کارگزاران نظام بسیار مؤثر باشد.

وی اظهار داشت:‌حتی دیدیم رهبر معظم انقلاب در فرمایشات‌شان ذکر از اتاق داشتند و به کارگزاران توصیه کردند که حتماً‌ به بحث‌ها و نظرات اتاق گوش دهند.

خوانساری گفت: ما همچنین از هیأت نمایندگانی که در دوره آتی در اتاق حضور ندارند می‌خواهیم تا تجربیات، نظرات و بحث‌های کارشناسی خود را در اختیار ما قرار دهند تا ما از آن بهره‌مند شویم.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: هیأت نمایندگان آتی اتاق بازرگانی تهران ترکیبی از افراد باتجربه، جوانان و حتی برای اولین بار استارتاپ‌ها هستند و امیدواریم با تلفیق اقتصاد سنتی و مدرن در جهت پیشبرد اهداف  اقتصادی کشور هر چه بیشتر تلاش شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اتاق بازرگانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها