گردشگری، بهترین روزنه ارزآوری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گردشگری، بهترین روزنه ارزآوری

  • شنبه 14 تیر 1399 19:50
  • شناسه 44057
گردشگری، بهترین روزنه ارزآوری

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران، در گفت و گو با شبکه ایران کالا خواهان توجه حاکمیت به ظرفیت های ارزآوری گردشگری ایران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با حضور در استودیوی برنامه تحریریه اقتصاد اظهار داشت: رسیدن صادرات ایران به رقم 41 میلیارد دلار دور از دسترس نیست. این رقم برای کشور چهار فصل ایران و دارای ظرفیت های فراوان اقتصادی، رقم بزرگی نیست.

وی ادامه داد: مشکل اصلیِ صادرات کشور، اقتصاد نفت محور است. طی سالیان گذشته اقتصاد و صادرات ما بر مبنای نفت بوده و به صادرات غیرنفتی توجه چندانی نمی شد. از زمانیکه تحریم به سراغ نفت ایران آمده، اقتصاد را با مشکلات زیادی مواجه کرده اما نباید فراموش کنیم که ایران ظرفیت های صادراتی غیرنفتی زیادی دارد.

نفر افزود: گردشگری، معدن، خدمات فنی و مهندسی و کشاورزی بخش هایی از اقتصاد ایران هستند که می توانند نیاز ارزی کشور را تامین کنند.

وی با اشاره به رتبه 21 ایران در گردشگری جهانی گفت: ما از ظرفیت بسیار ناچیزی از گردشگری ایران استفاده می کنیم. ما مشکلات متفاوتی در گردشگری داریم  که در صورت رفع آنها می توانیم جزو ده کشور برتر دنیا باشیم. تنوع آب و هوای ایران به گونه ای است که می توان در این کشورِ چهار فصل انواع و اقسام توریسم را راه اندازی کرد. توریسم ورزشی، توریسم سلامت، توریسم تاریخی و ... از جمله شاخه های گردشگری است که می توانیم از آن برای تامین ارز خود استفاده کنیم.
رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران خاطر نشان کرد: توجه بیشتر حاکمیت به نظرات بخش خصوصی از جمله مهمترین راهکار افزایش صادرات غیرنفتی است.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اتاق بازرگانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها