اقتصاد مقاومتی باید به یک فرهنگ عمومی مبدل شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اقتصاد مقاومتی باید به یک فرهنگ عمومی مبدل شود

 • یکشنبه 14 آبان 1396 16:26
 • شناسه 11582
اقتصاد مقاومتی باید به یک فرهنگ عمومی مبدل شود

تحقق اقتصاد مقاومتی الزاماتی را می‌طلبد تا تغییرات بنیادی ایجاد کند؛ جنس چنین الزاماتی به دلیل وابستگی این امر به مردم باید فرهنگی و اجتماعی باشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی ایران کالا نحوه ی زیست و سبک مصرفی  مردم  مستقیما از فرهنگ نشأت گرفته و تاثیر آشکاری بر اقتصاد دارد، در شرایطی که دشمنان با تمام قوا پروژه ی جنگ نرم را پی گرفته اند، و سعی در تغییر ارزشها و باورها و به تبع آن، نحوه ی مصرف مردم دارند، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی کمک شایانی به تحقق اقتصاد مقاومتی می‌کند.

ناگفته پیداست که حیات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جوامع بشری به شدت تحت تاثیر رسانه های گروهی قرار دارد، و مهم ترین عامل تاثیر گذار بر سبک زندگی رسانه است.

 گسترش فرهنگ ساده زیستی، قناعت، دوری از اشرافی گری، پرهیز از چشم و هم چشمی، بها دادن به کالاهای داخلی و عدم تبلیغ کالاهای خارجی، نشان دادن آفت های سبک زندگی غربی، نمایش کارآمدی دین در زندگی امروزی  تنها نمونه هایی هستند  که در این عرصه از رسانه ملی انتظار م‌یرود به  آنها اهتمام  ویژه بورزد.

ضروری است در این راستا متولیان طرح تحول اقتصادی و مسئولان امر بیشتر به کارکرد رسانه ها توجه داشته باشند، چرا که رسانه های جمعی با فرهنگ سازی صحیح می‌توانند تغییرات لازم را در سبک زندگی مردم ایجاد کرده و با  اطلاع رسانی به موقع و شفاف می توانند در ارتباط با ساز وکارهای اقتصادی در برابر هجمه های اطلاع رسانی غلط رسانه های دشمن بایستند.

انتهای پیام /

مطالب بیشتر از «رویدادها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها