وحدت همه ایرانیان زیر بیرق امام حسین علیه السلام | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

وحدت همه ایرانیان زیر بیرق امام حسین علیه السلام

 • جمعه 31 شهریور 1396 19:51
 • شناسه 981
وحدت همه ایرانیان زیر بیرق امام حسین علیه السلام

هوا هوای حسین علیه‌السلام است، هوای کرب‌وبلا، هوای اتحاد و همدلی افراد محله، هوای یکدست شدن شهر، هوای همنوا شدن همه سلیقه‌های سیاسی است و همه زیر یک بیرق دورهم جمع می‌شوند تا با سوگواری برای فرزند رسول خدا صلی‌الله علیه و آله وسلم به صفای دل و معنویت خود بیفزایند.

به گزارش شبکه تلویزیونی ایران کالا این روزها هوای شهر هوای متفاوتی است، هوایی نادر که در سال شاید نتوان بیش از دو سه بار آن را تنفس کرد، هوایی که رائحه‌اش در سراسر شهر پیچیده و همه از زن و مرد و کودک و جوان و پیر از استشمام آن لذت می‌برند، هوایی که آلودگی هوای تهران را به فراموشی می‌سپارد.

 هوا هوای حسین علیه‌السلام است، هوای کرب‌وبلا، هوای اتحاد و همدلی افراد محله، هوای یکدست شدن شهر، هوای همنوا شدن همه سلیقه‌های سیاسی است و همه زیر یک بیرق دورهم جمع می‌شوند تا با سوگواری برای فرزند رسول خدا صلی‌الله علیه و آله وسلم به صفای دل و معنویت خود بیفزایند.

اما این عزاداری و صفای دل آدابی نیز دارد، اینکه شب به شب حسینی شویم و صبح به صبح همانی شویم که بودیم فایده ندارد، منفعت آنجاست که ده روز بعد، فردای عاشورا وقتی به خود می‌نگریم ببینیم با آنچه امروز هستیم فرق کرده باشیم.

نخستین ادب از آداب ورود به ماه محرم این است که در عزای فرزند پیامبر صلی‌الله علیه و آله وسلم همان‌گونه باشیم که اگر فرزند خودمان را از دست بدهیم می‌شویم، کما این‌که سنت حضرات معصومین علیهم‌السلام نیز همین بوده است و از روز نخست ماه محرم تا پایان این ماه شریف آن‌گونه عزادار می‌شدند که کسی لبخند ایشان را هم نمی‌دید.

ادب دیگری که باید در آغاز این ماه مدنظر داشت این است که وقت ما صرفا خرج ارتباط گیری با پرچم و بیرق و سیاهی و زنجیر و طبل و … نشود، این‌ها را اگر استفاده می‌کنیم و یا تبرک می‌جوییم بخاطر این است که منسوب به امام غریب و شهدای کربلا هستند بنابراین ارتباط و دوستی خود را با سید و سالار شهیدان تقویت کرده و خود را متبرک به قرابت و صمیمیت با آن حضرت کنیم از اولویت بالاتری برخوردار است.

بزرگان دین به منظور افزایش صمیمیت سفارش کرده‌اند که زیارت آن حضرت ترک نشود و چه بهتر این که روزمان را در کنار یک صفحه قرآن و یک فراز از نهج البلاغه که در طول سال در زندگی شیعیان جریان دارد با خواندن زیارت عاشورا و تامل در معنای یک فراز آن آغاز کنیم تا در تمام طول روزهای ماه محرم الحرام همواره یاد و خاطر اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در فکر ما جریان داشته باشد.

اما ادب مهمتر که به عنوان نکته پایانی در این یادداشت می توان گفت این است که حواسمان باشد طول ماه محرم مخصوصا دهه اول آن را صرفا به شور حسینی نگذرانیم چرا که شور حسینی مقدمه‌ای است برای رساندن ما به شعور حسینی، پس باید از تک تک لحظات و فرصت‌ها از فضاهای تبلیغاتی سطح شهر گرفته تا منابر در فضای حقیقی و از یک تصویر گرفته تا مقالات در فضای مجازی و از یک یادداشت گرفته تا فیلم و نمایش در فضای رسانه به‌دنبال آموختن نکته‌ای از فرهنگ حسینی باشیم و در افزایش علم و عمل خود نسبت به فرهنگ و سبک زندگی و سلوک عاشورایی تلاشی مضاعف داشته باشیم.

انتهای پیام /

مطالب بیشتر از «رویدادها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها