قطع ۲۲ هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

قطع ۲۲ هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی

  • دوشنبه 07 آبان 1397 15:37
  • شناسه 34775
قطع ۲۲ هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای ساماندهی ارسال پیامک های تبلیغاتی، ۲۲ هزار و ۱۴۲ سیم کارت شخصی را که مبادرت به ارسال پیامک تبلیغاتی می کردند، قطع کرد.

سیمکارت به گزارش شبکه ایران کالا بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده در پرتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا هفتم آبان ماه جاری، ۲۲ هزار و ۱۴۲ سیم کارت شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی قطع ارتباط شده است.

سامانه دریافت شکایت از پیامک های تبلیغاتی حدود یکسال است که با هدف دریافت شکایات مردم از پیامک های تبلیغاتی که از سرشماره های شخصی ارسال می شود راه اندازی شده است. بر این اساس مشترکانی که پیامک های تبلیغاتی و مزاحم دریافت می کنند می توانند با ارسال شماره ای که این پیامک به آنها ارسال شده به سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شکایت خود را گزارش کنند.

در کنار این سامانه، امکان انتخاب پیامک های تبلیغاتی از طریق پنل های پیامکی اپراتورها نیز برای مشترکان فراهم شده و در کنار آن، سامانه ۸۰۰ نیز امکان لغو دریافت پیامک های تبلیغاتی را فراهم می کند. رگولاتوری با راه اندازی این سامانه در تلاس است که به مقوله مزاحمت‌های پیامکی برای خطوط تلفن همراه پایان دهد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «ارتباطات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها