پخش HD شبکه ایران کالا از امروز آغاز شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پخش HD شبکه ایران کالا از امروز آغاز شد

  • یکشنبه 09 آذر 1399 10:32
  • شناسه 47739
پخش HD شبکه ایران کالا از امروز آغاز شد

به همت معاونت توسعه وفناوری رسانه از امروز 9 آذر 99 کیفیت پخش شبکه‌ ایران کالا HD می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در تکمیل نهضت دیجیتال سازی شبکه‌های تلویزیونی که از 88/8/8 با دیجیتال سازی آغاز شد از تاریخ 99/9/9شکل نمایشی شبکه‌های تلویزیونی سراسری رسانه ملی به استاندارد HEVCیا همان پخش تصاویر با قدرت تفکیک بالا ارتقا می یابد.

بنا بر این گزارش 9آذر امسال شبکه‌ ایران کالا به کیفیت پخش HD می‌پیوندد. روند HDسازی شبکه‌ ایران کالا ابتدادر مراکز استان‌ها به انجام می رسد.

مخاطبان برای دریافت این تصاویر دو راه خواهند داشت. اگر گیرنده آنها قابلیت دریافت HD را داشته باشد کافی است از این تاریخ شبکه‌ ایران کالا را روی گیرنده‌های خود دوباره جستجو کنند و اگر گیرنده آنها فاقد این امکانات بود برای تهیه گیرنده‌هایی با این کیفیت به شرکت های مجاز ارائه این گیرنده‌ها مراجعه و آن را تهیه کنند.

اردشیر زابلی زاده، مدیر شبکه تلویزیونی «ایران کالا» در راتباط زنده با ریاست محترم سازمان صدا و سیما گفت: امروز ما HD شدیم و به زبان عدد یعنی از 720 پیکسل به 1920 پیکسل وارد شدیم و این به معنای بالا رفتن کیفیت تولید است. با حمایت های جناب عالی از بنگاه های کوچک و متوسط در سال 95 که با ایده شما شبکه ایران کالا راه اندازی شد، ما در 96 تعداد 3200، در سال 97 تعداد 4730، در سال 98 تعداد 7300 و در نیمه اول سال 99 تعداد 4 هزار نشان تجاری را تبلیغ کردیم که پیش‌بینی میکنیم این عدد در پایان سال به تعداد 9 هزار برسد.

علی عسگری گفت: شبکه ایران کالا شبکه ای خدوم است که به تمامی شرکت های کوچک و متوسط خدمت میکند و هدف مقدس و ارزشمندی دارد. با این افتتحاح 3 اتفاق جدید برای ایران کالا که هم جدید است و فعال، رخ میدهد؛ جایگاه آن در رتبه 11 شبکه ها قرار می‌گیرد. پخش و گستره انتشار آن افزایش میابد و همچنین HD میشود. امیدوارم بتوانید خدمتگذار برای کالای ایرانی باشید. افزایش کالای ایرانی یعنی افزایش قدرت ملی ما.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «ارتباطات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها