برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی ایران در شهر سئول | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی ایران در شهر سئول

  • یکشنبه 05 آذر 1396 11:57
  • شناسه 12279
برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی ایران در شهر سئول

نمایشگاه «دستان شگفت‌انگیز» هنر و صنایع‌دستی ایران روز گذشته در نگارخانه بنیاد کره در شهر سئول اغاز به کار کرد .

به گزارش شبکه ایران کالا ، در مراسم گشایش نمایشگاه  بهمن نامورمطلق معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی، طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول و مدیر دیپلماسی عمومی وزارت خارجه جمهوری کره حضور داشتند .

نمایشگاه «دستان شگفت‌انگیز» تا ۵ آذر در گالری بنیاد کره در شهر سئول برپا خواهد بود و هنرمندان ایرانی در رشته‌های چاپ قلمکار، میناکاری، نگارگری، سفال و سرامیک، زیورآلات، معرق چوب، خراطی، فیروزه کوبی، گلیم بافی و مشبک فلز در این نمایشگاه آثار خود را عرضه کرده‌اند.

معاون صنایع‌دستی کشورمان در این مراسم تاکید کرد، محصولات صنایع‌دستی ایران دارای ظرفیت‌های لازم برای حضور در بازار کشور کره هستند.

نامورمطلق با اشاره به شناخت و علاقه‌مندی مردم ایران به فرهنگ و هنر کشور کره از همدردی دولت کره جنوبی و هنرمندان این کشور با زلزله‌زدگان کرمانشاه قدردانی کرد.

همچنین معاون صنایع دستی کشورمان با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کره جنوبی دیدار کرد و در این دیدار بر گسترش همکاری‌های دوطرف در حوزه میراث‌فرهنگی و هنر‌های سنتی تأکید شد.

نامور مطلق با ارائه پیشنهاد برای برگزاری نمایشگاه‌های مشترک در حوزه صنایع‌دستی و آثار فرهنگی از رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کره برای حضور در ایران و بازدید از موزه‌های کشورمان دعوت کرد.

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی کشورمان نیز بر معرفی اشتراکات فرهنگی دو کشور به ویژه در حوزه ادبیات و میراث ناملموس تأکید کرد.

وی همچنین در دیدار با تجار ایرانی مقیم کره بر راه‌اندازی بازار دائمی در کره، سلیقه‌شناسی و بازار شناسی حوزه صنایع‌دستی در کره، آشنایی میان تجار و هنرمندان حاضر در نمایشگاه تأکید کرد.

نامور مطلق با بازدید از خیابان تهران در سئول از رایزنی برای راه‌اندازی فروشگاه و نمایشگاه معرفی فرهنگ و هنر ایرانی در این خیابان خبر داد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها