پرداخت ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه روستاییان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پرداخت ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه روستاییان

 • یکشنبه 10 تیر 1397 12:12
 • شناسه 29749
پرداخت ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه روستاییان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: از ۵ ماه گذشته تاکنون ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه اشتغال و توسعه روستایی همزمان با آغاز این طرح به روستائیان متقاضی پرداخت شده است.

به گزارش شبکه ایران کالا حجت الله مهدیان با اشاره به اینکه سال گذشته براساس مصوبه مجلس یک و نیم میلیارد دلار معادل 12 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال و توسعه روستایی در اختیار 4 بانک کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینی و بانک توسعه تعاون قرار گرفته است افزود: سهم بانک توسعه تعاون حدود 17 درصد معادل 2 هزار میلیارد تومان است که تاکنون 380 میلیارد تومان برای اجرای 170 طرح اشتغال روستایی پرداخت شده است.

وی گفت: در 5 ماه گذشته 4500 طرح اشتغال و توسعه روستایی به بانک معرفی شده است که حدود 1280 طرح تعیین تکلیف شدند و مابقی واجد شرایط دریافت وام تسهیلات نبودند.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: پرداخت تسهیلات به روستاییان متقاضی در 45 روز گذشته شتاب بیشتری گرفته است و مابقی تسهیلات نیز حداکثر تا پایان شهریور جذب می شود.
مهدیان گفت: بیشترین میزان جذب تسهیلات در بخش کشاورزی، دامداری، گردشگری، بوم گردی مشاغل خرد خانگی زنان روستایی بوده است.
وی افزود: تسهیلات در دو بخش سرمایه در گردش که ویژه فعالان اقتصادی شرکت ها و کارخانجات تبدیلی و تکمیلی و بخش دوم مربوط به سرمایه ثابت است که برای اجرای طرح های جدید اشتغال روستایی اختصاص یافته است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون دوره بازپرداخت تسهیلات روستایی را 9 سال اعلام کرد و گفت: دریافت کنندگان تسهیلات روستایی دو سال یعنی در مراحل آماده سازی پیش تولید قسطی نمی پردازند و پس از آن یک سال دوره تنفس دارند و اقساط آنان از سال سوم به مدت 6 سال با کارمزد 4 تا 10 درصد پرداخت می شود.
مهدیان افزود: سود تسهیلات در مناطق مرزی و عشایر 4 درصد در روستاهای زیر 10 هزار نفر 6 درصد و در روستاهای بزرگ با جمعیت بیشتر، 10 درصد تعیین شده است.
وی درباره چگونگی دریافت وثایق از متقاضیان تسهیلات روستایی گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی متقاضیان باید 20 درصد مجموع تسهیلات را به عنوان آورده داشته باشند اما از آنجا که تهیه این وثایق برای برخی از روستاییان امکان پذیر نیست بانک های عامل این وثایق را در 2 تا 3 مرحله دریافت می کنند.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: متقاضیان می توانند برای دریافت تسهیلات اشتغال و توسعه روستا در سامانه «کارا» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کنند.
مهدیان گفت: برای اینکه حداقل انحراف را در پرداخت تسهیلات به متقاضیان واقعی داشته باشیم تقاضاها در سه مرحله بررسی و کنترل می شود تا در نهایت تسهیلات در اختیار روستاییان قرار گیرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها