ربیعی: وزیر بیکاران هستم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ربیعی: وزیر بیکاران هستم

  • شنبه 23 تیر 1397 00:10
  • شناسه 30278
ربیعی: وزیر بیکاران هستم

ربیعی در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان چهار محال و بختیاری: دولت تدبیر و امید روی تثبیت فضای اقتصادی برنامه دارد

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، گفت: رفتن به عمق کشور توسط مسئولان موجب درک مستقیم مسائل خواهد شد که با این سفر نکاتی را دریافتم و از نزدیک مسائل شهرهای کوچک را رصد کردم که این یک دستاور بزرگ است. 


ربیعی زندگی در بطن مردم را یک فضیلت فراموش شده دانست و گفت: باید از لحاظ مختلف در چهارمحال و بختیاری تبعیض مثبت صورت گیرد و در سیاست‌های رفع تبعیض‌های منطقه‌ای و پیشگیری از فقر نسلی برای رفع نابرابری دست به سیاست‌های تبعیضی زد و به سمتی حرکت کرد که مزیت‌های برابر اجتماعی برای آحاد مردم استان باشد. 


وی با اشاره به اینکه پیدا کردن درک مشترک از مسائل بسیار مهم است، تصریح کرد: کیک اقتصادی کشور کوچک شده که باید به زندگی کارگران و حقوق بگیران و مستمری بگیران توجه شود و سازمان تامین اجتماعی نیز سرپا شود. 

وزیر بیکاران هستم
ربیعی خود را وزیر بیکاران دانست و گفت: وزیر این افراد هستم تا این قشر به شغل دست یابند. 
وی تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در نظر داریم انجام دهیم حفاظت و تثبیت شغل است که کارگران را در کارگاه نگه داریم اما دو مشکل حقوقی در این راستا وجود دارد که در هیات دولت مطرح می‌کنیم. 
ربیعی گفت: حقوق مستمری بگیران و حداقل مزد کارگران، در شهرهای بزرگ کافی نیست اما مسیر دیگری وجود نداشته است و مسیری که طی کردبم درست بوده  و تاکنون با همین روش منحنی کاهش قدرت خرید با شیب ملایم بالا آمد. 


وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خانه چانه زنی و محل گفت و گوی اجتماعی است، تاکید کرد: بیمه رانندگان پنج مشکل اصلی داشته است که حل شدند و یک مورد نیز بازنشستگی پیش از موعد  بوده که مسئله کلی کشور است. 


ربیعی بیان کرد: در جلسه هیات دولت در چهارشنبه هفته گذشته با حضور رئیس جمهور موضوع رانندگان مطرح شد و دستورات لازم در لوازم یدکی خودرو داده شد و موضوع بررسی شد. 
ربیعی اظهار کرد: بخشودگی جرائم کارفرمایان تا چند روز گذشته مهلت داشت که درآمدهای سازمان تامین اجتماعی کسر شد و دو هزار میلیارد تومان ضرر کردیم تا این امر محقق شود. 
وی تاکید کرد: فهم درست از مسائل اشتغال روستایی داریم و نمی‌خواهیم در روستاها پول پاشی کنیم و تاکنون هفت هزار میلیارد تومان طرح به بانک‌های عامل فرستادیم و باید زنجیره درست شود تا روستایی بعد از مدتی به یک بدهکار تبدیل نشود. 


ربیعی ادامه داد: مشاغل خانگی را باید به عنوان یک پکیج دنبال کنید و نباید تنها به دادن وام و مجوز اکتفا کرد که این‌کار در گذشته بدون بازیابی و طراحی ما را در شرایط فعلی قرار داده است. 
وی تاکید کرد: در چهارمحال و بختیاری انسجام اجتماعی وجود دارد و حضور خیرین مطلوب است و این استان یک استان اخلاقی است. 


ربیعی خاطرنشان کرد: نخستین جهت‌گیری دشمن برای فعالیت علیه ایران این است که بدنه اجرایی دولت و شرکای اجتماعی از هم جدا شوند. 
وی با بیان اینکه در سال ۹۲ سعی کردیم کشور به مسیر توسعه برگردد تا دنده عقب نرود، گفت: برجام حرکت درستی بود اما آمریکا دارد جهالت می‌کند و این امر را مردم آمریکا نیز نمی‌پسندند. 


ربیعی بیان کرد: مسیر حرکت ایران درست بود و قصد تثبیت بازار را داشتیم و تورم را نیز کنترل کردیم، بیش از ۸۰ درصد مستمری بگیران و بازنشستگان افزایش یافت و بازار تقریبا شش درصد رشد داشت و متوسط رشد مطلوب بود و اکنون امیدواریم هستیم و راه را ادامه می‌دهیم. 
وی تصریح کرد: کشور با چند موضوع روبرو بود یکی پنجره جمعیتی بود که در دهه ۸۰ باز شد که باید شغل می‌گرفتند و تاکنون ادامه داشته  و تا پنج تا شش سال دیگر ادامه دارد که نیروی مازاد کار خواهیم داشت. 


ربیعی گفت: سال‌ها فشار مدام بر آب و خاک بدون آینده نگری و برخی شرایط زیست محیطی ما را با خاک فرسوده و آب کم مواجه کرده است که باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم. 
وی ادامه داد: اکنون یک کیک اقتصادی را با نقدینگی بسیار تحویل گرفتیم که در اقتصاد بیمار یک آدم جاهل، حاکم آمریکا شده است و این آدم تعریف نشده است و این عقیده روشنفکران آمریکا و اروپا است که می‌گویند آمریکا معادلات را برهم زده است. 


ربیعی اضافه کرد: اکنون افرادی روی این موج سوار هستند و نا امنی روانی ایجاد می‌کنند و باید دانست که امروز در جنگ هستیم و در برخی تبلیغات روانی این امر را می‌بینیم. 


ربیعی خاطرنشان کرد: دشمن می‌گوید به کشورهای دیگر بگویید کالاهای لوکس وارد ایران کند تا مردم دچار تعارض شوند اما کالاهای اساسی را به ایران ندهید تا ایران دچار مشکل شود. 
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که امروز خزانه داری آمریکا اتاق جنگ است، گفت: دولت تدبیر و امید برنامه‌اش تثبیت است و قطعا روی تثبیت فضای اقتصادی برنامه داریم. 


ربیعی با اشاره به اینکه باید از فرصت موجود برای تولید کالای ملی استفاده و ازخود گذشتگی کرد، اظهار کرد: اعتماد سرمایه اجتماعی است که تمام اقشار در جامعه به یکدیگر اعتماد کنند و به عقلانیت و کار کارشناسی نیاز است و نباید اشتباه کرد و با سخت‌کوشی و کار بیشتر و مدارا باید سازمان‌های مهربان‌تر ایجاد کنیم و با مردم مهربان باشیم و بیشتر در متن اجتماع باشیم. 


ربیعی خاطرنشان کرد: امروز نمی‌توان با روش قبل کار کرد چون با شکست مواجه می‌شویم و کشور همواره بحران‌های بزرگ همانند جنگ تحمیلی، بمباران و ارز و خزانه خالی داشته است که با کمک مردم از تمام موارد عبور کردیم. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها