مدیران گردشگری استانبول و اردبیل بر همکاری متقابل تاکید کردند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مدیران گردشگری استانبول و اردبیل بر همکاری متقابل تاکید کردند

 • شنبه 17 شهریور 1397 10:41
 • شناسه 32574
مدیران گردشگری استانبول و اردبیل بر همکاری متقابل تاکید کردند

معاون امور عمرانی استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانداری اردبیل در دیدار با جوشکون ییلماز مدیرکل فرهنگ و گردشگری شهر استانبول بر همکاری متقابل تاکید کردند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا  چوشکون یلماز مدیرکل فرهنگ و گردشگری شهر استانبول در دیدار با هیات استان اردبیل با اشاره به حساسیت ویژه حوزه گردشگری در ترکیه گفت: در شهر استانبول در بخش گردشگری کارهای مهمی انجام شده و برای ساماندهی به این امر در مراکز پلیس، پلیس توریسم  راه اندازی شده است تا اگر مشکلی برای کسی پیش آمد، بتواند برطرف کند و برای این منظور مرکز تلفن دایر جهت پاسخگویی به مشکلات توریست ها راه اندازی شده است.

وی با ابراز امیدواری برای همکاری با بخش گردشگری در اردبیل افزود: هم اکنون گردشگران ایرانی در ترکیه به خصوص در شهر استانبول رتبه دوم را دارند.
وی با اشاره به وجود ارتباطات مطلوب بین ترکیه و ایران بیان کرد: ماه گذشته حدود یک میلیون و 730 هزار گردشگر خارجی وارد استانبول شدند که بیش از 450 هزار نفر از آنها ایرانی بودند.
بهروز ندایی معاون امور عمرانی استانداری اردبیل نیز با معرفی ظرفیت های گردشگری استان اردبیل گفت: سال گذشته هشت میلیون گردشگر به استان اردبیل سفر کردند و این رغبت در حال افزایش است.
وی با اشاره به تمایل ایران به همکاری با ترکیه در صنعت توریسم به خصوص در زمینه آب درمانی افزود: استان اردبیل بیش از 110 مرکز آّب درمانی دارد و قطب آبدرمانی ایران به شمار می رود.
وی با دعوت از مدیرکل فرهنگ و گردشگری استانبول برای سفر به استان اردبیل بیان کرد: امیدوارم بتوانیم با امضای تفاهم نامه، در خصوص آموزش استادان ایرانی در بحث آب درمانی به صورت متقابل همکاری کنیم.
نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل هم در این دیدار خواستار مبادله گردشگر بین استان اردبیل و کشور ترکیه شد.
وی با اشاره به تجربه مطلوب ترکیه در خصوص آب درمانی، خواستار همکاری بیشتر و استفاده از این تجربه از طریق آموزش استادان این رشته شد.
سهراب رحیمی کارشناس فرهنگی رایزنی جمهوری اسلامی ایران در استانبول نیز در این دیدار خواستار توسعه همکاری فرهنگی و گردشگری بین ایران و ترکیه و به خصوص شهر استانبول شد و گفت: حضور گردشگران دو طرف در کشور مقابل یک فرصت برای آشنایی بیشتر با همدیگر است.
وی ظرفیت های گردشگری ایران و ترکیه به خصوص در حوزه فرهنگی و آثار تاریخی را کم نظیر خواند و با اشاره به وجود آثار تاریخی دوره صفویه در اردبیل و آثاری مربوط به همان دوران در استانبول، خواستار حضور گردشگران ترک در ایران به خصوص شهر اردبیل شد.
وی جریان سفر گردشگران بین ایران و ترکیه را نامتوازن خواند و خواستار برنامه ریزی برای حضور بیشتر گردشگران ترک در ایران شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها