اشتغال بیش از ۸۰۰ هزار نفر با بهره برداری از ۸۰۸ شهرک و ناحیه صنعتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اشتغال بیش از ۸۰۰ هزار نفر با بهره برداری از ۸۰۸ شهرک و ناحیه صنعتی

  • شنبه 17 شهریور 1397 14:32
  • شناسه 32610
اشتغال بیش از ۸۰۰ هزار نفر با بهره برداری از ۸۰۸ شهرک و ناحیه صنعتی

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تا کنون ۸۰۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور را با ۴۱ هزار و ۹۰۴ واحد صنعتی به بهره برداری رسانده است و اشتغالی بالغ بر ۸۲۷ هزارو ۱۴۷ نفر در آن‌ها ایجاد شده است.

 به گزارش شبکه ایران  کالا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ ­­این سازمان همچنین به منظور حمایت از صنایع کوچک و متوسط خدمات حمایتی و نرم افزاری را نیز به منظورتوسعه و ارتقای بهره‌وری صورت داده است که ارتقای فناوری صنایع کوچک و متوسط در قالب شناسایی و رفع نیازهای فناورانه، ایجاد مرکز مبادله فناوری با سایر کشورها (مانند مرکز مبادله با کره جنوبی)، احداث شهرکهای فناوری، ایجاد مراکز تحقیق و توسعه مشترک از جمله این خدمات است.


همچنین حمایت از ارتقای منابع انسانی صنایع کوچک و متوسط در قالب برگزاری دوره های آموزشی مدیریتی و مهارتی، برگزاری تورهای صنعتی، ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی ونیز توسعه بازارهای داخلی و صادراتی و حمایت از توسعه بازارهای داخلی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط در قالب اقدامات حمایتی همچون حضور در نمایشگاه، اعزام و دعوت از هیئت های تجاری، ایجاد و توسعه کنسرسیوم های صادراتی و برندهای مشترک از سوی این سازمان به منظور حمایت از توسعه بنگاههای کوچک و متوسط تولیدی انجام شده است.


علاوه براین کلینیک های کسب وکار و حمایت از استقرار مشاورین نیز به منظور ارائه خدمات توسعه کسب وکار (BDS) به صنایع کوچک و متوسط و در قالب ایجاد مراکز خدمات فناوری و کسب وکار از دیگر اقدامات حمایتی سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران از واحدهای صنعتی است.


در این راستا صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نیز با اعطای تسهیلات ارزان قیمت، پذیرش واحدهای صنعتی در فرابورس و بورس کالا توانست حمایت شایان توجهی ازSME ها به عمل آورد

به هم رسانی صنایع کوچک و متوسط به عنوان یکی از سیاستهای وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت نیز از سوی این مجموعه دنبال شد که بدین منظور توسعه خوشه های کسب وکار، استقرار نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) و پیوند صنایع کوچک و متوسط و بزرگ صورت گرفت .

سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی همچنین به منظور بهبود فضای کسب وکار در صدد تدوین قوانین و مقررات متناسب با صنایع کوچک و متوسط و تسهیل فرایند ایجاد و توسعه کسب وکار برآمد و توانست در این زمینه قدم های موثری بردارد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها