7بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان فرصتی برای حمایت از کالای ایرانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

7بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان فرصتی برای حمایت از کالای ایرانی

  • پنجشنبه 22 شهریور 1397 11:20
  • شناسه 32888
7بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان فرصتی برای حمایت از کالای ایرانی

معاون توسعه و مدیریت سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان: وجود 7 بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان فرصتی مناسبی برای بهره گیری مردم از ظرفیت های موجود در حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش شبکه ایران کالا، سرگزی در همایش بازار اسلامی با محوریت تولید و حمایت از کالای ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، وجود زیرساخت های مناسب و همچنین منطقه آزاد صنعتی و تجاری چابهار و منطقه آزاد سیستان را عوامل موثری برای انجام هر چه بهتر صادرات و واردات در استان دانست ، گفت: این یک مزیت به شمار می رود که در بین 31 استان کشور، سیستان و بلوچستان تنها استانی است که دارای منطقه آزاد تجاری و صنعتی است.‏

7بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان فرصتی برای حمایت از کالای ایرانی

این مسئول وجود 7بازارچه مرزی در استان را فرصت مناسبی برای بهره گیری مردم از ظرفیت های موجود دانست و گفت: در این راستا تاکنون در بحث تجارت 60هزار نفر اشتغال، در بخش معدن هفت هزار و 20 نفر و در بخش صنعت با 24هزار نفر اشتغال مواجه هستیم که این امر نشان می دهد این خطه از کشور در ‏چه موقعیت خاصی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه دچار جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم، تصریح کرد: باید آگاه باشیم در بازار آرامش وجود داشته ‏باشد ‏زیرا هدف دشمن این است که با ایجاد جنگ روانی به اهدافش دست یابد.
معاون توسعه و مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه خاطر نشان کرد: ‏42واحد بسته بندی گوشت در استان وجود دارد که اکثرشان هم اکنون غیر فعال هستند، در این راستا می توان با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی آنها را تقویت کرد.
علیرضا بخته ای مدیر سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان هم در ادامه بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی98-97 و لزوم توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر و با ایجاد نشاط بین تمام فرزندان میهن اسلامی، طرح " یک کاسب- یک دانش آموز" به منظور پشتیبانی مالی اصناف، بازاریان و تجار از دانش آموزان بی بضاعت و در قالب رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)2 در 12 شهرستان از استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
حجت الاسلام عیسی بزمانی مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان هم در این خصوص اظهار کرد: بازار امروز جامعه به سمت و سوی بازار مسلمین است که باید برای رسیدن به بازار اسلامی تلاش بیشتری انجام شود زیرا اسلام در کنار مباحث اعتقادی معتقد به مسئله معیشت و اقتصاد است.
وی گفت: شخص یا اشخاصی که در راستای تبلیغ بازار اسلامی گام برداشته و در جهت رونق کسب و کار و تولید در این راستا عمل می کند، حکم مجاهدی را دارد که در میدان نبرد با دشمن مقابله می کند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها