سیاست سازمان استاندارد هم افزایی با واحدهای تولیدی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سیاست سازمان استاندارد هم افزایی با واحدهای تولیدی است

 • پنجشنبه 22 شهریور 1397 12:40
 • شناسه 32900
سیاست سازمان استاندارد هم افزایی با واحدهای تولیدی است

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران: یکی از مهمترین سیاست هایی که این سازمان دنبال می کند هم افزایی با واحدهای تولیدی به منظور فراهم کردن شرایطی ایده آل برای تولید محصولاتی باکیفیت و رونق صادرات است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، مسلم بیات در دیدار با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه گفت: اداره استاندارد نه در مقابل واحدهای تولیدی بلکه در کنار آن ها تلاش می کند تا استانداردهای مربوط به تولید کالا و محصولات را ارتقاء ببخشد.

وی ادامه داد: باید بین فعالیت‌های اقتصادی و استانداردسازی تعامل ایجاد کنیم تا اینگونه نباشد که به بهانه استاندارد، فعالیت های اقتصادی یک واحد تولیدی را از بین ببریم.
بیات همچنین با اشاره به نوسات بازار ارز، تاکید کرد: در این شرایط سازمان ملی استاندارد وظیفه خود می داند تا در کنار فعالان اقتصادی باشد و از همین رو در راستای حمایت از تولید و تسهیل تجارت، بهبود فضای کسب و کار، حمایت از کالاهای صادراتی، واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز یک بسته حمایتی از طرف سازمان ملی استاندارد ارائه شده است.
معاون سازمان ملی استاندارد ایران خاطرنشان کرد: این بسته حمایتی با تاکید بر قابلیت ردیابی و به منظور حصول اطمینان از اصالت، ایمنی و سلامت کالا در 17 بند تهیه و تنظیم شده است تا با بهره گیری از این بسته ضمن تسریع و تسهیل ورود مواد اولیه، فرآیند ثبت آن ها نیز با تفویض اختیار به ادارات کل استانی زوتر انجام گیرد.
وی ادامه داد: مطابق این بسته حمایتی ادارات کل استاندارد استان ها می توانند علاوه بر دریافت مدارک، بررسی فرآیند و صدور گواهینامه ثبت کالا، اقدام به نمونه برداری تصادفی از محموله های وارداتی نیز بنمایند.
بیات افزود: در یکی دیگر از بندهای این بسته حمایتی آمده است که ادارات کل استاندارد استان ها می توانند برای اقلام وارداتی مشمول استاندارد اجباری با تعداد محدود و با ارزش کمتر از 2 هزار دلار تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: در راستای تسریع و تسهیل در امر صادرات کالا، ادارات کل استاندارد استان ها می توانند از محموله های صادراتی فاقد پروانه استاندارد قبل از اظهار، نمونه برداری و نسبت به مهار آن محموله اقدام کنند تا پس از اخذ نتیجه آزمون مجوز صادراتی را صادر نمایند.
وی در پایان گفت: این بسته حمایتی با توجه به شرایط فعلی کشور در چارچوب قوانین و مقررات از 20 مرداد به مدت یکسال قابل اجرا خواهد بود.
نیمی از 2 میلیارد دلار کالای صادراتی سالانه استان کرمانشاه مشمول استاندارد اجباری است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها