واگذاری 200 محدوده، فرصتی برای اکتشافات معدنی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

واگذاری 200 محدوده، فرصتی برای اکتشافات معدنی است

  • یکشنبه 01 مهر 1397 16:56
  • شناسه 33266
واگذاری 200 محدوده، فرصتی برای اکتشافات معدنی است

رئیس خانه معدن ایران: واگذاری 200 محدوده امید بخش معدنی در واقع فرصت طلایی برای اکتشافات در بخش معادن محسوب می شود که می‌تواند پیامد توسعه معادن کشور را در پی داشته باشد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا ، «محمدرضا بهرامن» افزود: این واگذاری‌ها که از چهار سال پیش مطرح شده،‌ به این معناست که محدوده‌های بزرگ امیدبخش معدنی را به کسانی که توانمندی بهره ‌برداری از آن را دارند با حداقل 250 کیلومتر مربع و حداکثر 2هزار کیلومتر مربع واگذار می‌کنند.

Image result for ‫اکتشافات معدنی‬‎

 

به گفته وی، بخش خصوصی،‌ دولتی و حتی سازمان‌های خصولتی می‌توانند این پهنه‌ها را در اختیار داشته باشند.
بهرامن اضافه کرد: افراد و ارگان‌ها پس از ثبت نام و در اختیار گرفتن این پهنه‌ها می‌توانند در یک دوره مشخص اکتشافاتی داشته باشند و موظفند گزارش این اکتشافات را به وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت ارائه دهند.
رئیس خانه معدن ایران گفت: انجام اکتشافات فقط به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور محدود نمی شود و فعالان بخش معدن کشور هم در این اکتشافات نقش دارند. 
«در واقع فعالان می‌توانند از یک فرصت برای شناسایی ساختار زمین و دسترسی به مواد معدنی بخصوص پلی متال‌ها استفاده کنند».
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های خصوصی که پهنه‌هایی را در اختیار داشتند، از این فرصت استفاده کرده و مطالعاتی در سطح کل کشور انجام دادند.
بهرامن توضیح داد: بخشی از این مطالعات هوایی و بخشی هم ماهواره‌ای بود که در مجموع اطلاعات وسیعی جمع‌ آوری شد و با این نگرش که نیازهای اولیه از نظر ساختار معدنی در کشور را کامل کنیم، این تحقیقات انجام شد. 
به گزارش ایرنا، پیش از این «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود: رکوردهای بی نظیری در دوران دولت تدبیر و امید در زمینه اکتشاف ثبت شد؛ پیش از این 400 محدوده امیدبخش معدنی شناسایی شده بود و اکنون 200 محدوده دیگر به آن اضافه شد.
وی گفت: بیشتر شناسایی ها در این محدوده ها در حوزه کانی های غیرفلزی است، اما محدوده های ارزشمندی از کانی های فلزی نیز شناسایی شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها