کارمندان هتل‌ها به جمع بیکاران کشور اضافه می‌شوند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کارمندان هتل‌ها به جمع بیکاران کشور اضافه می‌شوند

 • چهارشنبه 04 مهر 1397 21:13
 • شناسه 33432
کارمندان هتل‌ها به جمع بیکاران کشور اضافه می‌شوند

رییس جامعه هتلداران ایران از تعدیل نیرو در هتل‌های ایران به علت ایجاد فضای کسب و کار ناسالم، کاهش ارزش پولی و افزایش هزینه‌های جاری خبر داد.

 • به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایسنا، جمشید حمزه زاده در همایش سراسری سرمایه گذاران، مدیران هتل‌ها و هتل آپارتمان ها که با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون پارلمانی ریاست جمهوری و رییس شورای شهر تهران معاون شهرسازی شهرداری تهران، تعدادی از نمایندگان مجلس و جمعی از هتلداران کشور عصر امروز در هتل اسپیناس پالاس در آستانه فرا رسیدن روز جهانی جهانگردی برگزار شد، با بیان این که صنعت هتلداری درحال حاضر با چالش‌ها و موانع مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند که افزایش هزینه های حامل انرژی از آن جمله است و در ادامه اظهار کرد: هزینه ماهانه آب و برق یک هتل ٢ ستاره که قبلا ١٥ میلیون تومان بود اکنون به ٦٠ میلیون تومان رسیده است که ناشی از نگاه وزارت نیرو می‌شود که هتل را در مصادیق منازل شخصی آورده است درحالی که یک هتل مصرف ٢٤ ساعته دارد.

 هتل

او سپس به دیگر موانع هتلداری در ایران از جمله برخوردهای ناشی از منافع سازمانی و نه ملی اشاره کرد و افزود: معافیت مالیاتی ٧٠ درصد هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمان پذیرها به خاطر سختگیری ممیزی‌های مالیات مردود شده است و این هتل‌ها از ٥٠ درصد معافیت مالیاتی برخوردار نشده اند.

حمزه زاده اضافه کرد: بیشتر هتل‌ها به دلایل مختلفی از سوی مأموران بیمه جریمه می‌شوند و شهرداری‌ها با برخوردهای سلیقه ای عوارضی را وضع می کنند که خلاف قانون است و در مالیات بر ارزش افزوده تجمیع شده است.

او تاکید کرد: در صورت نداشتن چاره و تدبیر، خسارت‌های بیشتری تحمیل خواهد شد.

رییس جامعه هتلداران سپس پیشنهادهایی را برای برون رفت از وضعیت فعلی برشمرد که تعریف بسته حمایتی، استمرار وام و تسهیلات بدون جریمه در شرایطی که بانک‌ها به انتظار مصادره هتل‌ها در صورت دیر کرد بازپرداخت وام‌ها نشسته‌اند، کاهش هزینه‌های حامل انرژی، واگذاری امور تصدی‌گری طبق ماده ١٠٠ برنامه ششم توسعه، دریافت ارز از گردشگران خارجی، برخورد با  مراکز اقامتی غیرمجاز، بازنگری در آیین نامه ایجاد، اصلاح، درجه بندی و نرخ‌گذاری با توجه به رسمیت شناختن خانه مسافرها، ایجاد مکانیزم آمارگیری، یکدست شدن قوانین و تدوین و اجرای برنامه جامع گردشگری از آن جمله بود.

وی با اشاره به موازی کاری های دستگاه‌های دولتی در هتلداری، اظهار کرد: متاسفانه برخی مراکز اقامتی دولتی با دور زدن قوانین، رقابت نابرابری را با بخش خصوصی آغاز کرده است درحالی که قانون آنها را ممنوع کرده است. با این حال وزارتخانه‌ای چون آموزش و پرورش با تجهیز مدارس به جای خدمات رسانی به فرهنگیان برای درآمدزایی، کلاس‌های درس را به مسافران آزاد اجاره می‌دهد.

حمزه‌زاده همچنین از سازمان میراثِ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخواست کرد سامان دهی خانه مسافرها را نیز به جامعه هتلداران واگذار کند و گفت: این امکان از لحاظ سیاسی، امنیتی و اجتماعی مشکلاتی را ایجاد خواهند کرد. جامعه هتلداران طرفدار سامان دهی است نه به رسمیت شناختن. برای نمونه وقتی سامان دهی استعمال مواد مخدر را به نیروی انتظامی سپردند برای برخورد بود نه به رسمیت شناختن.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها