۲۴۰ هزار خودروی دیزلی سی‌ان‌جی‌سوز می‎شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۲۴۰ هزار خودروی دیزلی سی‌ان‌جی‌سوز می‎شود

  • یکشنبه 15 مهر 1397 17:10
  • شناسه 33869
۲۴۰ هزار خودروی دیزلی سی‌ان‌جی‌سوز می‎شود

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ارائه طرحی برای سی‌ان‌جی‎سوز شدن ۲۴۰ هزار خودروی دیزلی در کشور خبر داد.

به گزارش شبکه ایران کالا ، حمید قاسمی گفت: با اجرای این طرح سهم سوخت سی‌ان‌جی در سبد سوخت خودروها ۱۳ درصد افزایش می‌یابد و از ۲۰,۵ میلیون مترمکعب کنونی به ۲۳.۱ میلیون مترمکعب می‎رسد.

۲۴۰ هزار خودروی دیزلی سی‌ان‌جی‌سوز می‎شود
وی از جمله مزایای این طرح را کاهش مصرف گازوئیل در کشور دانست وافزود: اجرای این طرح باعث کاهش هزینه‌های کامیون‎داران و آثار زیست‎محیطی جایگزین سوخت پاک با فرآورده گازوئیل می شود.
قاسمی با اشاره به مدت زمان ۲ ساله اجرای این طرح گفت: مصرف سوخت خودروهای دیزلی براساس فناوری متفاوت است، اما میانگین صرفه‌جویی حاصل از این طرح در انواع خودروهای دیزلی ۵۰ درصد خواهد بود.
وی با تاکید بر کاهش ۶ درصدی مصرف گازوئیل کشور با جایگزینی سوخت پاک در این خودروها افزود: در صورت تصویب این طرح که با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد، از شیوه تبدیل سوخت خودروها به سی‌ان‌جی استفاده خواهیم کرد.
قاسمی با اشاره به فعالیت حدود چهار شرکت داخلی در بحث تبدیل خودروهای دیزلی گفت: در صورت اجرای این طرح که مصوبه آن از دولت درخواست شده است، ابزارهای تشویقی و تسهیلاتی برای رانندگان این خودروها در نظر گرفته می‎شود.
گفتنی است هم اکنون به صورت میانگین روزانه ۲۰,۵ میلیون مترمکعب گاز سی‌ان‌جی در کشور به مصرف می‌رسد که معادل ۱۳ درصد از سبد سوخت کشور را تشکیل می‌دهد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها