صادرات 107 میلیون دلار صنایع دستی؛ امسال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات 107 میلیون دلار صنایع دستی؛ امسال

  • یکشنبه 13 آبان 1397 08:35
  • شناسه 34858
صادرات 107 میلیون دلار صنایع دستی؛ امسال

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: از ابتدای امسال، تاکنون 107 میلیون دلار صنایع دستی در بخش گمرکی از کشور صادر شده است.

به گزارش شبکه ایران کالا ، علی اصغر مونسان روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در سال گذشته بیش از 280 میلیون دلار از مبادی گمرکی و 250 میلیون دلار به صورت چمدانی صنایع دستی صادر شده و امسال در حوزه مبادی گمرکی تاکنون 107 میلیون دلار صادرات داشتیم.

وی با بیان اینکه امید است، امسال شاهد رشد صادرات صنایع دستی به ویژه در بخش چمدانی در کشور باشیم، خاطرنشان کرد: رشد صادرات این بخش به معنای حضور بیشتر گردشگر در کشور است که سال گذشته بیش از 5 میلیون گردشگر وارد کشور شد و از ابتدای سال تاکنون بیش از 3 میلیون نفر گردشگر به ایران آمده اند.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه گردشگری در روستاها لازم است زیرساخت های آن نیز تامین شود، گفت: بودجه و امکانات دولت کفاف تمامی نیازهای کشور را نمی دهد ولی با حمایت از سرمایه گذاران و توسعه بخش گردشگری، بسیاری از زیرساخت ها تامین می شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی افزود: ایجاد مجتمع های گردشگری در شهرها و روستاها می تواند در کنار خدمات اولیه، زمینه اشتغال و توسعه پایدار را فراهم کند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها