پیشنهاد تعاونگران برای تاسیس 3 صندوق ملی در بخش کشاورزی

 • سه شنبه 15 آبان 1397 13:57
 • شناسه 34960
پیشنهاد تعاونگران برای تاسیس 3 صندوق ملی در بخش کشاورزی

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران: سه صندوق ملی پسته، گل و گیاه و شیلات برای حمایت از تولید و صادرات این محصولات تشکیل شود.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران روز سه شنبه در صبحانه کاری با محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی مهمترین مسایل و خواسته های خود را مطرح کردند.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران در این نشست گفت: اگر بتوانیم این محصولات را که در بازارهای هدف، مشتریان خاص خود را دارند تولید کنیم بدون تردید می توانیم با قیمت رقابت پذیر، آنها را صادر کنیم.
وی با تاکید برضرورت حمایت از کشاورزان از عدم پرداخت خسارات به آنها گلایه کرد و اظهار داشت: خسارت بخش کشاورزی براساس قانون، مشمول بیمه تمام خطر است اما به دلیل کمبود اعتبار، خسارت کشاورزان پرداخت نمی شود.
عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران تصریح کرد: برای عبور از تحریم ها نیاز داریم تا به تولید پایدار برسیم اما با عدم حمایت از تولیدکنندگان در مقابل خسارت های غیرمترقبه نمی توانیم به این مولفه در اقتصاد دست پیدا کنیم.
قاسمی با انتقاد از اجرای پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان گفت: تولیدکنندگان از ارز آزاد استفاده می کنند اما پس از صادرات محصولات خود ناچار هستند که ارز خود را با نرخ سامانه نیما که چهار تا پنج هزار تومان پایین تر از بازار آزاد است، به فروش برسانند.

استفاده از تعاونی ها برای ساماندهی نظام توزیع
محمد علی ضیغمی معاون اموربین الملل اتاق تعاون ایران در این جلسه گفت: تعاونی ها دارای بهترین ظرفیت در زمینه توزیع هستند که وزارت جهاد کشاورزی می تواند از این ظرفیت برای عرضه کالا استفاده کند.
وی افزود: 5.5 میلیون نفر در تعاونی ها مشغول فعالیت هستند که با احتساب خانواده های آنها این رقم به بیش از 25 میلیون نفر می رسد.
معاون امور بین الملل اتاق تعاون ایران تصریح کرد: در بخش تعاون بیش از 6 هزار فروشگاه زنجیره ای وجود دارد که باید از این ظرفیت برای ساماندهی نظام توزیع استفاده کرد.

10 درصد محصول پسته امسال باقی ماند
مدیرعامل اتحادیه سراسری پسته در ادامه این جلسه گفت: به دلیل شرایط نامساعد جوی بیش از 90 درصد محصول پسته امسال از بین رفت.
محمود صادقی با تاکید بر ضرورت حمایت از کشاورزان افزود: پیش از این قرار بود که بدهی بانکی کشاورزان استمهال شود اما عدم اجرای این دستورالعمل منجر به توقف کامل فعالیت های بانکی آنان شده است تا جایی که کشاورزان حتی نمی توانند دسته چک دریافت کنند.

کاهش سهم لبنیات از سبد خانوار
امیرحسین صفری تولیدکننده صنایع لبنی در ادامه این جلسه اظهارداشت: افزایش هزینه بسته بندی و شیرخام منجر به کاهش سهم لبنیات از سبدخانوارها شده است.
وی افزود: هرچند تولیدکنندگان عامل گرانی محصولات لبنی نیستند اما برخوردهای تعزیری که با آنها صورت می گیرد به زیان بخش تولید تمام می شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • معرفی سه شغل آینده‌دار قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی

  وقت کار

  معرفی سه شغل آینده‌دار قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی (77)

  در این قسمت مطابق شنبه‌‌ها یحیی محمدی‌نیا (مدرسِ کسب و کار) به سوالاتِ شما در زمینه معرفی سه شغلِ آینده‌دارِ قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی پاسخ می‌دهد.

 • تولید نرم افزار

  بارکد

  تولید نرم افزار (29)

  مهمانان حضوری : آقای سید امیر شیرازی منفرد مدیرعامل شرکت داده کاوان پارس و خانم بهناز حاجی بنده مدیر فروش شرکت داده کاوان پارس. مهمان تلفنی : آقای ابوالقاسم شاکری مدیرعامل شرکت دانش بنیان نرم افزاری جادوی فکر. در این برنامه صنعت نرم افزار کشور مورد بحث قرار گرفت.

 • بررسی وضعیت صنعت جوشکاری در کشور

  بارکد

  بررسی وضعیت صنعت جوشکاری در کشور (28)

  مهمانان حضوری : دکتر رضا کلانتریان رئیس هیأت مدیره کانون مهندسین جوش ایران و مهندس محمدرضا سلطان محمدی عضو کمیته استاندارد کانون مهندسین جوش ایران. مهمان تلفنی : مهندس صمد بیرامی مدیرعامل شرکت تولیدی آلیاژ جوش آریا. در این برنامه بررسی کردیم که صنعت جوشکاری کشور چه چالش هایی دارد.

 • تولید انرژی های تجدیدپذیر

  بارکد

  تولید انرژی های تجدیدپذیر (30)

  مهمانان حضوری : آقای بهزاد علی محمدی عضو هیأت مدیره شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار و خانم سپیده صنعتگران نماینده هیأت مدیره شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار. مهمان تلفنی : آقای کامران دوراندیش مدیر استراتژیک و مشاور مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار. در این برنامه صنعت انرژی های تجدیدپذیر و مشکلات و پتانسیل های ایران در این حوزه مورد بحث قرار گرفت.

 • تولید بتن آماده و قطعات بتنی

  بارکد

  تولید بتن آماده و قطعات بتنی (31)

  مهمانان حضوری : آقایان محرم کریمی دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی و علیرضا رحمتی رئیس کمیته فنی کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی. در این برنامه به بررسی مشکلات صنعت بتن پرداختیم.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها