آغازبرداشت گوجه فرنگی دراستان بوشهر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آغازبرداشت گوجه فرنگی دراستان بوشهر

  • شنبه 03 آذر 1397 18:43
  • شناسه 35406
آغازبرداشت گوجه فرنگی دراستان بوشهر

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت محصول گوجه فرنگی خارج فصل از سطح 11 هزار و 300 هکتار مزرعه در این استان آغاز شد.

 به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا خسرو عمرانی روز شنبه افزود: این مزارع بصورت پیش کار و خارج از فصل کشت و محصول برداشت شده بصورت تازه خوری در استان بوشهر و استان های همجوار، بازار و میدان های میوه و تره بار کلان شهرها مورد استفاده قرار می گیرد. 

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان برداشت محصول در هر هکتار، 560 هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج فصل در این استان برداشت شود که 60 درصد تازه خوری و مابقی فرآوری شده و برای مقاصد صادراتی به کشور های همجوار مورد استفاده قرار می گیرد. 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: برداشت گوجه فرنگی در استان بوشهر از اواسط آبان ماه آغاز و تا اوایل اردیبهشت سال بعد ادامه دارد. 
استان بوشهر در بحث گوجه فرنگی خارج از فصل نسبت به استانه ای هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرمان محصول پیش رس دارد و گوجه فرنگی آن زودتر از استان های دیگر در ماه های آذر و دی برداشت می شود. 
زمان کشت و برداشت گوجه فرنگی در دیگر نقاط کشور فصل های بهار و تابستان است. 
در مجموع در استان بوشهر 314هزا رو 320 هکتار اراضی زیر کشت محصولات زراعی و باغی است و تولیدات اصلی این استان خرما با 34هزار هکتار سطح زیر کشت و 156هزار تن تولید، گوجه فرنگی 12هزار هکتار با تولید 560 هزار تن است. 
در مجموع سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی شامل سبزی و صیفی و جالیز در استان بوشهر تولید می شود. 
 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها