گردشگری محور توسعه ارتباطات اصفهان و سن پترزبورگ است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گردشگری محور توسعه ارتباطات اصفهان و سن پترزبورگ است

 • شنبه 03 آذر 1397 18:33
 • شناسه 35419
گردشگری محور توسعه ارتباطات اصفهان و سن پترزبورگ است

نماینده مجلس قانونگذاری سن پترزبورگ روسیه گفت: گردشگری بهترین مقوله ای است که به وسیله آن می توان ارتباطات فرهنگی و اجتماعی میان شهرهای اصفهان و سن پترزبورگ و در نتیجه ایران و روسیه را افزایش داد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا یوری گلادونوف روز شنبه در حاشیه ویژه برنامه های نکوداشت روز اصفهان افزود: سن پترزبورگ و اصفهان از فرهنگ، تاریخ، تمدن، آثار باستانی و هنر فاخر برخوردارند و می توان از این ابزار برای افزایش مراودات بهره برد.


وی با تاکید بر اینکه ارتباط بین این دو شهر مهم، زمینه بهبود روابط بین دو کشور ایران و روسیه را فراهم می کند، ادامه داد: مردم هر دو کشور و به ویژه شهرهای اصفهان و سن پترزبورگ باید بیش از گذشته به کشورهای یکدیگر سفر کنند.
نماینده مجلس قانونگذاری سن پترزبورگ روسیه، اصفهان را نگین و نماد شکوه ایران دانست و خاطرنشان کرد: از حضور در این شهر و شرکت در ویژه برنامه های روز نکوداشت اصفهان بسیار خوشحالیم و از مردم روسیه می خواهیم به این شهر سفر کنند و از نزدیک زیبایی ها را ببینند.
 لهستان و ایران نقاط مشترک فراوانی دارند 
کاردار سفارت لهستان در ایران  گفت: کشورهای ایران و لهستان و به ویژه اصفهان و کراکوف (پایتخت پیشین لهستان) نقاط مشترک فراوانی مانند تمدن، تاریخ غنی و فرهنگ فاخر دارند. 
وُیچر اونولت افزود: این نقاط و شاخص های مشترک می تواند زمینه افزایش ارتباط بین دو کشور را مهیا کند. 
وی ادامه داد: اصفهان و کراکوف هر دو قدیمی، هنری، متمدن و زیبا هستند و سالانه می توانند پذیرای گروه های متعدد گردشگری باشند. 
اونولت با اظهار خرسندی برای شرکت در آیین نکوداشت اصفهان گفت: توسعه ارتباطات فرهنگی بین دو ملت به دوستی بیشتر دو کشور ایران و لهستان می انجامد. 
شهر تاریخی اصفهان با شهرهای شیان چین، کوالالامپور مالزی، فلورانس ایتالیا، یاش رومانی، بارسلون اسپانیا، ایروان ارمنستان، کویت، فرایبورگ آلمان، هاوانا کوبا، لاهور پاکستان، سن پترزبورگ روسیه، داکار سنگال، بعلبک لبنان و نجف عراق عقد خواهرخواندگی دارد. 
بالغ بر 20 نماینده از کشورهای خارجی در ویژه برنامه های روز نکوداشت اصفهان از یکم تا سوم آذرماه حضور دارند. 
اول آذرماه به عنوان روز نکوداشت اصفهان انتخاب شده است و برنامه های آن تا هفتم آذر ادامه دارد.
 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها