تخلیه2 دستگاه سنگین 654 تنی در بندر شهید رجایی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تخلیه2 دستگاه سنگین 654 تنی در بندر شهید رجایی

  • شنبه 10 آذر 1397 13:51
  • شناسه 35576
تخلیه2 دستگاه سنگین 654 تنی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه 2 دستگاه فوق سنگین (نگله) با وزن مجموع 654 تن در منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی خبر داد.

 به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، عفیفی پورافزود: این محموله ها با استفاده از یک فروند شناور جرثقیل دار 800 تنی متعلق به بخش خصوصی در بندر تخلیه شد.

وی ادامه داد: این محموله ها شامل یک دستگاه توربین با وزن 336 تن و یک دستگاه ژنراتور ثابت به وزن 318 تن بود که برای تخلیه آنها از کشنده های بوژی استفاده شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این کالاهای سرمایه ای پس از تخلیه و انجام تشریفات بندری و گمرکی برای نصب و راه اندازی در یک نیروگاه از طریق حمل مجدد دریایی به جزیره قشم انتقال می یاید.
به گفته عفیفی پور، وجود 2 هزار و400 هکتار محوطه عملیاتی و ارایه خدمات بندری به صورت 24 ساعته به کشتی ها و صاحبان کالا و بهره گیری از مدرن ترین کالاهای تخلیه و بارگیری از جمله قابلیت های بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور به شمار می رود. 
نخستین بار نیز هفت نگله کالای سنگین هر کدام به تناژ 450 تا 480 تنی از یک فروند کشتی در بندر شهید رجایی تخلیه شد که این امر موفقیتی بزرگ برای بندر رجایی بود.
سالیانه بین 100 تا 150 نگله سنگین بالای 200 تن در این بندر تخلیه می شود.
«نگله» کلمه ‌ای است به ظاهر هندی که در بندرها و گمرک های جنوب بسیار متداول است با این توضیح که به واحد کالاهای بسته ‌بندی نشده مثل یک شاخه تیر آهن یا یک شمش فلزی سنگین یا یک دستگاه ماشین بدون لفاف و حتی به یک دستگاه اتومبیل یا تراکتور نیز که اقلام مانیفست و بارنامه یک واحد را تشکیل می‌دهند، نگله می‌ گویند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها