آغازاجرای بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شاهرود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آغازاجرای بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شاهرود

  • سه شنبه 13 آذر 1397 14:11
  • شناسه 35686
آغازاجرای بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شاهرود

عملیات اجرایی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود روز سه شنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو آغاز شد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، فرماندار شاهرود در حاشیه این مراسم گفت: با انجام این عملیات، ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی شاهرود افزایش می یابد.

محمد کرم محمدی اضافه کرد: افزایش تولید و پاسخگویی به رشد بار، صرفه جویی سالانه سوخت به میزان 244 میلیون متر مکعب، کاهش آلایندگی محیط زیست و افزایش راندمان نیروگاه به اندازه 50 درصد از جمله مزیت های این طرح است.
وی از بهره برداری این طرح تا سال 1400 خبر داد و گفت: این بخش دارای وی‍ژگی هایی همچون ژنراتور به ظرفیت 160 مگاوات، بویلرهای بازیاب حرارتی، توربین بخار و سیستم خنک کننده اصلی از نوع خشک است.
به گزارش ایرنا، نیروگاه سیکل ترکیبی شهید بسطامی شاهرود دارای چند بخش است. واحد گازی این نیروگاه توان تولید 162 مگاوات برق را دارد.
نیروگاه گازی شاهرود شامل دو واحد گازی به ظرفیت 162 مگاوات در مجموع 324 مگاوات در شرایط ایزو است که در آن از 2 واحد توربین گاز V94.2 طرح نیام مپنا استفاده شده است. 
این نیروگاه در 15 کیلومتری جاده شاهرود به دامغان، جنب پست 230 کیلوولت جای گرفته و تاکنون هر دو واحد آن به کارفرما تحویل موقت شده است.
اردکانیان در ادامه سفر خود همراه با کاروان تدبیر و امید به استان سمنان، عصر امروز طرح هایی را نیز در نیروگاه برق سمنان افتتاح می کند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها