لزوم توجه جدی به تولید ورشد اقتصادی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

لزوم توجه جدی به تولید ورشد اقتصادی

  • شنبه 17 آذر 1397 09:42
  • شناسه 35784
لزوم توجه جدی به تولید ورشد اقتصادی

رئیس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: با توجه به ثبات نسبی در بازار ارز، در کنار برنامه های بانک مرکزی برای تقویت تدریجی ارزش پول ملی، اکنون توجه جدی به تولید و رشد اقتصادی باید جزو اولویت های اصلی سیاست های اقتصادی کشور باشد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، همتی در صفحه اینستاگرام خود افزود: در شرایط کنونی، تمرکز جدی بانک ها بر چگونگی تامین سرمایه در گردش تولید بسیار کلیدی است.

همتی ادامه داد: توجه داشته باشیم ضرورت اصلاح نظام بانکی که امری فوری است ما را در مسیر تضعیف بانک ها که 90 درصد تامین مالی را بر دوش دارند قرار ندهد. 
وی تاکید کرد باید «سیاست پولی به صورت هدفمند برای تقویت این کارکرد تغییر یابد».
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: با خبرهای دریافتی از شروع تدریجی کانال های مالی با کشورهایی که نفت ایران را در این برهه برداشت می کنند و نیز عزم جدی صادرکنندگان در وارد کردن ارز صادراتی به چرخه اقتصاد، نیازهای وارداتی تولید به سرعت تخصیص و تامین می شود.
وی تاکید کرد: این نکته را فراموش نکنیم که در سخت ترین شرایط تحریمی و یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد از زمان آغاز فعالیت سامانه نیما (شانزدهم مرداد) تاکنون معادل هشت میلیارد و 600 میلیون یورو ارز برای واردات کالاها و خدمات مورد نیاز کشور تامین شده است.
برپایه اطلاعات موجود، محصولات برقی، الکترونیکی و مخابراتی با 353 میلیون و 100 هزار یورو و ماشین آلات، تجهیزات و قطعات خودروسازان با 205 میلیون و 100 هزار یورو در رتبه های نخست و دوم تامین ارز سامانه نیما قرار دارند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها