کسب و کارهای نوپا با ورود به عرصه فضا ارزش افزوده ایجاد کنند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کسب و کارهای نوپا با ورود به عرصه فضا ارزش افزوده ایجاد کنند

 • سه شنبه 18 دی 1397 13:11
 • شناسه 36594
کسب و کارهای نوپا با ورود به عرصه فضا ارزش افزوده ایجاد کنند

مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضا پایه سازمان فضایی ایران با تاکید بر حمایت این سازمان از ورود کسب و کارهای نوپا به صنعت فضا گفت: کسب و کارهای نوپا با ورود به این بخش ضمن ایجاد ارزش افزوده برای خود، به توسعه کشور کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضا پایه سازمان فضایی ایران: ورود هرچه بیشتر کسب و کارهای نوپا به صنعت فضایی ضمن توسعه اشتغال می تواند رفاه و آسایش بیشتری را برای مردم به دنبال داشته باشد؛ بنابراین ضروری است بخش خصوصی بیشتر در این عرصه وارد شده و با استفاده از زنجیره ارزش این صنعت ارزش افزوده ایجاد کند.
وی معتقد است، گرچه بحث کسب و کارها و فعالیت های فضاپایه موضوع جدیدی در جهان و ایران نیست و سابقه آن به بیش از 30 سال می رسد اما ورود بخش خصوصی و همگانی کردن فرصت های استفاده از داده های فضایی و ورود آنها به زندگی روزمره و حل مسائل و چالش های موجود مواردی هستند که سازمان فضایی ایران علاقه مند است جوانان به آن ورود کنند.
مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضاپایه با برشمردن کاربردهای اطلاعات فضایی بر زندگی روزمره اظهار داشت: سیستم های موقعیت یاب که روی گوشی های هوشمند تلفن همراه قرار دارند بر مبنای سیستم های ماهواره ای فعالیت می کنند؛ بسیاری از نقشه هایی که تولید می شوند و ما با آنها موقعیت خود را مشخص می کنیم نیز از تصاویر ماهواره ای کمک می گیرند.
یزدانی ادامه داد: ارتباطات ماهواره ای و کارت های بانکی و ارتباطات مخابراتی دستگاه های خودپرداز (ای.تی.ام ها) هم از داده های ماهواره ای بهره می گیرند بنابراین فناوری فضایی در زندگی روزمره ما ایرانی ها به شدت جا افتاده است.
«اینکه بخش خصوصی ورود کرده و آن را در جنبه های دیگر و بیشتر زندگی گسترش دهد و افراد بیشتری ورود کرده و آسانی بیشتری برای انسان فراهم و اشتغال ایجاد کند، هم مورد تاکید جهان است و هم در کشورمان به شدت دنبال می شود.»
مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضاپایه سازمان فضایی ایران میزان سرمایه گذاری کشورهای مختلف در صنعت فضایی را بیش از 340 میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: در ایران بحث توسعه فناوری های فضایی با سرمایه گذاری دولت در حوزه تحقیقات و تکنولوژی های فضایی پیگیری شده و امیدواریم در کنار ادامه این مسیر، بخش خصوصی هم به این زنجیره ارزش ورود کند.

معاون وزیر ارتباطات در بازدید خبرنگاران از دستاوردهای سازمان فضایی ایران در محل پژوهشگاه فضایی گفت: تلاش می شود که بخش خصوصی در حوزه اپراتورها حضور پررنگی داشته باشد و برای حضور آنان شرایط تسهیل می شود.
وی یکی از اولویت های سازمان فضایی را کاهش تصدی گری ذکر کرد و اظهار داشت: بخش خصوصی در هر بخش که تمایل به سرمایه گذاری داشته باشد، این وزارتخانه بستر لازم را فراهم می سازد.
معاون وزیر ارتباطات افزود: یکی دیگر از اولویت های پیش بینی شده اپراتور ماهواره سنجشی است که در دنیا به شکل خصوصی و دولتی وجود دارد و اکنون وزارت ارتباطات تلاش می کند تا این موضوع به تصویب برسد و زمینه لازم برای بخش خصوصی فراهم شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها