اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز

 • جمعه 21 دی 1397 09:54
 • شناسه 36660
اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز

معاون سازمان بسیج مستضعفان از اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در ۲۳ هزار روستا در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود : هم اکنون این طرح در هفت هزار روستا در حال اجراست و 64 هزار مهندس کشاورزی در اجرای آن با سازمان بسیج مستضعفان همکاری دارند .
سردار نعمان غلامی گفت : از سال 79 تاکنون بیش از 140 هزار طرح کوچک و عام المنفعه با اولویت مناطق روستایی و محروم شهری به همت بسیجیان انجام شده است که 25 درصد هزینه های آن را مردم و خیرین پرداخت کرده اند.
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفان افزود: هم اکنون 11 هزار گروه جهادی متشکل از نیروهای متخصص و علمی برای پیشرفت روستاها و بهبود وضعیت مناطق محروم کشور فعال هستند.
نعمان غلامی گفت: سازمان بسیج مستضعفان در صدد توافق با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اجرای تمامی طرح های عمرانی و زیرساختی در 40 روستای کشور به عنوان الگوست.
وی افزود: تمرکز دشمن در شرایط کنونی بر روی اقتصاد و معیشت مردم است اما با توجه به خودکفایی کشورمان در این زمینه و رسیدن به امنیت غذایی در این بخش هم راه به جایی نخواهند برد .
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفان گفت: در حالی که در سال 55 ، 158 میلیارد دلار واردات از امریکا داشتیم که بخش عمده ان گندم بود هم اکنون به خودکفایی غذایی رسیده ایم.
نعمان غلامی افزود: ایران تمامی ظرفیت های لازم برای تبدیل شدن به یکی از قطب های اصلی تولیدات زراعی و باغی در جهان را داراست .

مدیرکل امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی هم در این برنامه گفت: بخش کشاورزی در زمان های سخت نشان داد که از مزیت های مهم کشور است.
محمد خالدی افزود: بخش کشاورزی علاوه بر خودکفایی می تواند عنوان منبع درآمد به جای نفت برای کشور شناخته شود.
وی گفت: نرخ رشد کشاورزی در سال های گذشته چهار درصد بوده و 30 درصد از سهم تولید ناخالص ملی وابسته به کسب و کارهای بخش کشاورزی است.
مدیرکل امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی افزود: اگر چه اشتغال مستقیم بخش کشاورزی در کشور 10 درصد است اما یک سوم مجموع اشتغال در کشور وابسته به بخش کشاورزی است.
خالدی گفت: در 85 تا 90 درصد محصولات کشاورزی کشور به خودکفایی رسیده ایم و این بخش یک دهم بخش صنعت نیاز به منابع ارزی دارد.
وی افزود: تبدیل کشاورزی تولید محور به کشاورزی بازار محور و توسعه کشاورزی قراردادی از جمله برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است .
مدیرکل امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال های گذشته ظرفیت جذب مواد خام در بخش کشاورزی دو برابر شده و ظرفیت سردخانه ها در این بخش 50 درصد افزایش یافته است.
خالدی افزود: پارسال هزار و 500 میلیارد تومان برای مدرن سازی و نو سازی واحد های تولیدی و مکانیزاسیون بخش کشاورزی اختصاص یافت.
وی گفت: 95 درصد برداشت گندم کشور مکانیزه است و ضایعات گندم به چهار درصد کاهش یافته است.
مدیرکل امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی افزود: پارسال با اختصاص 6 هزار میلیارد تومان 70 هزار شغل جدید در بخش کشاورزی ایجاد شد.

مهران برادران نصیری عضو هیئت علمی پژوهش های برنامه ریزی و اقتصاد کشاورزی هم در این برنامه با اشاره به رسیدن تولیدات زراعی و باغی به یکصد میلیون تن در سال گفت: بخش کشاورزی برای جلوگیری از ضایعات، ادامه دار بودن تولید و رسیدن به استانداردهای بازار جهانی نیازمند زنجیره است .

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها