لزوم قرارگیری منابع مالی در اختیار صنایع اشتغال زا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

لزوم قرارگیری منابع مالی در اختیار صنایع اشتغال زا

 • دوشنبه 24 دی 1397 13:48
 • شناسه 36732
لزوم قرارگیری منابع مالی در اختیار صنایع اشتغال زا

وزیر صنعت، معدن و تجارت: منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغال زا و صادرات محور قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، وزیر صنعت، معدن و تجارت: در نشست مشترک با رئیس و ­­مدیران بانک مرکزی و وزارت صمت­­ که درباره نحوه تأمین نقدینگی و تخصیص ارز و سایر مشکلات صنایع برگزار شد، افزود: برای پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی باید اولویت بندی کرد و واحد‌هایی که در زنجیره تولید هستند، اشتغال زایی بالا و ­یا ­تولید صادراتی دارند، در اولویت قرار بگیرند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده نباید به واحد‌هایی پرداخت شود که محصولات آن‌ها بازار ندارد، گفت: براساس مذاکراتی که با بانک مرکزی برای تأمین مالی واحد‌های تولیدی انجام دادهایم، تلاش می‌کنیم در یک برنامه شش ماهه تا پایان خرداد ماه، تسهیلات مورد نیاز این واحد‌ها را براساس اولویت بندی تأمین کنیم تا تولید افت نکند و به اشتغال آسیب نرسد و همه معاونان ­­و روسای سازمان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در همین راستا تلاش کنند.

رحمانی ادامه داد:­­ این واحد‌ها باید به وزارت صنعت تعهد دهند که در صورت دریافت­­ تسهیلات برای سرمایه در گردش، کالایی را تولید می‌کنند که بازار دارد.

وی­ با بیان اینکه هدف دولت از اعطای این تسهیلات به واحد‌های تولیدی، حفظ و ایجاد اشغال است، گفت: در زمینه تأمین ارز کالا‌های وارداتی نیز آن‌ها را براساس نیاز، اولویت بندی کردیم که مواد اولیه، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت است.

در این جلسه که معاونان­­ و مدیران بانک مرکزی و وزارت صمت نیز حضور داشتند راهکار‌های تسهیل و حمایت از تولید مورد بررسی و تأکید طرفین قرار گرفت و بانک مرکزی آمادگی خود را برای حمایت از تولید اعلام کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها