بانک توسعه تعاون12هزارمیلیارد ریال وام اشتغالزایی پرداخت کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بانک توسعه تعاون12هزارمیلیارد ریال وام اشتغالزایی پرداخت کرد

 • جمعه 19 بهمن 1397 13:45
 • شناسه 37406
بانک توسعه تعاون12هزارمیلیارد ریال وام اشتغالزایی پرداخت کرد

رئیس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور گفت: طی یک سال گذشته مبلغ 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی با محوریت اشتغال پایدار در روستاهای کشور ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  حجت ‌الله مهدیان در نشت خبری که در محل سرپرستی شعب این بانک در اهواز برگزار شد، گفت : از جمله سیاست های اصلی بانک توسعه تعاون ارائه تسهیلات جهت ایجاد فرصت های شغلی است.
وی ادامه داد: در این راستا باید 70 درصد منابع قابل واگذاری به شکل تسهیلات در اختیار تعاونی ها قرار بگیرد و 30 درصد مابقی در قالب وام عادی به مشتریان اختصاص یابد.
وی گفت: با اختصاص و ارائه تسهیلات به متقاضیان ایجاد شغل و اجرای چندین طرح تولیدی 24 هزار فرصت شغلی در کشور طی یک سال گذشته ایجاد شده است.
این مقام مسئول در بانک توسعه تعاون کشور یادآور شد: سهم استان خوزستان از این اعتبارات 950 میلیارد ریال است که از این مقدار تا کنون 720 میلیارد آن مصوب و پرداختی صورت گرفته 560 میلیارد ریال است.
مهدیان تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در استان خوزستان که با ارائه تسهیلات بانک توسعه تعاون صورت گرفته را یک هزار و 150 نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد تا پایان امسال قطعا افزایش بیشتری می یابند.
وی موسسات عامل اینگونه تسهیلات را بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید بیان کرد و افزود: در اشتغال روستایی نرخ 6 درصد و دوره بازپرداخت 9 ساله است به صورتی که هر وام 2 سال دوره مشارک، یک سال تنفس و 6 سال دوره بازپرداخت دارد.

**بانک توسعه تعاون به دنبال افزایش شعب فیزیکی نیست
مهدیان با تاکید بر اینکه بانک توسعه تعاون دارای شخصیت حقوقی و استقلال اداری و مالی است، گفت: این بانک به صورت شرکت دولتی در حمایت و اجرای برنامه های وزارت تعاون در تامین منابع سرمایه ای بخش تعاونی طبق مقررات این اساسنامه و قوانین پولی و بانکی کشور عمل می کند و مشمول نظارت بانک مرکزی است.
وی تعداد شعب و باجه های موجود را 450 شعبه و 50 باجه عنوان کرد و افزود: از این تعداد 20 شعبه و یک باجه در سطح استان خوزستان مشغول فعالیت هستند.
رئیس هیئت ‌مدیره بانک توسعه تعاون کشور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا چنین بانک دولتی از این تعداد شعبه محدود برخوردار است، گفت: این موضوع نه تنها یک ضعف نیست بلکه نشانه قوت یک بانک دولتی است.
مهدیان افزود: این بانک رویکرد مناسبی به بانکداری الکترونیک دارد و بر اساس آن ضرورتی برای افزایش شعب وجود ندارد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد: زیرساخت های این نوع از بانکداری به شکل پیشرفته ای در این بانک رشد و در حال توسعه است.

**بانک توسعه تعاون علاقمند به افزایش همکاری با هلدینگ شستا
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست با اشاره به اینکه هلدینگ شستا از جمله مجموعه های وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی است ، گفت: در حال حاضر تعدادی از شرکت های این هلدینگ بزرگ اقتصادی مشتری بانک توسعه تعاون هستند اما در تلاش برای افزایش همکاری ها هستیم.
مهدیان یادآور شد: با تغییراتی که وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی داشته است بر همکاری های مشترک بین مجموعه های وابسته این وزارتخانه با این بانک تاکید شده است.
رئیس هیئت ‌مدیره بانک توسعه تعاون کشور همچنین در خصوص بدهی های مالی دولت به بانک ها، عنوان کرد: این بانک در حال حاضر هیچگونه بدهی و یا طلبی از دولت ندارد.
بر اساس این گزارش ، بانک توسعه تعاون دارای اهداف تخصصی و توسعه ‌ای بخش تعاون است که شامل بکارگیری امکانات بانکی در راستای ارتقاء و بهبود سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی، جذب کمک‌ های دولتی به ‌منظور حمایت مالی و ایجاد خط اعتباری در گسترش فن ‌آوری اطلاعات و ارتباطات در بخش تعاون، مشارکت در ایجاد نهادهای مالی، فنی و حقوقی موردنیاز بخش تعاون، ارائه محصولات و خدمات در بخش مسکن و ساختمان با اولویت بخش تعاون و دریافت کمک ‌های بلاعوض دولت یا سایر سازمان‌ ها می شود.
بانک توسعه تعاون از نیمه مرداد سال 1388 فعالیت خود را آغاز کرد و در این مدت به گفته مدیرعامل آن، بیش از 290 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعتباری پرداخت کرده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تولید داروهای دانش بنیان

  بارکد

  تولید داروهای دانش بنیان (518)

  مهمانان حضوری : آقایان خانم مریم مهاجری مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوری نانو دارو البرز و سید جواد مولی دبیر علمی کنگره بین المللی ژنتیک. در این برنامه درباره تولید داروهای دانش بنیان، تجاری سازی محصولات دانش بنیان و مشکلات در این حوزه صحبت کردیم.

 • شرکت تولیدی کفش باران

  چرخ

  شرکت تولیدی کفش باران (1)

  شرکت تولیدی کفش باران بیوگرافی و هدف شرکت تولیدی کفش باران پس از گذشت حدود ربع قرن از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع کفش با برخورداری از نیروهای کارآمد و متخصص با استفاده از نوین ترین فرآیندهای تولیدی در خدمت صنعت کفش کشور می باشد. کفش باران با تلاش مستمر، در راستای ارتقای کیفیت ماندگار ، و با ارائه ی محصولات خود با قالبهای طبی در کاربری مردانه و زنانه و با توجه به حفظ سلامتی کمر و زانو عرضه می نماید.

 • شرکت تولید کفش دنیلی جلفا

  تعادل

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا (1)

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا شرکت دنیلی جلفا، با تولید انواع کفش های مد روز دنیا، تلفیقی از هنر تولید کفش دست دوز سنتی با ترکیب طراحی مدرن است. تاکید ویژه به جزئیات در تولید، مزایای بسیار قدرتمندی را برای دنیلی به ارمغان آورده است.

 • باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی

  صنایع تهران و دماوند

  باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی (32)

  این باشگاه به تربیت و پرورش اسب زیبای عرب، کرد، دره‌شور و دیگر نژادهای معروف اصیل یا بومی اختصاص یافته است و در کنار آن نگهداری حرفه‌ای از اسب و آموزش سوارکاری را نیز در برنامه دارد.

 • صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان

  صنایع بوشهر

  صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان (31)

  هدف از تاسیس دادن وام های کم بهره و آسان برای ایجاد اشتغال زنان روستایی کمک به بهبود اقتصاد و معیشت خانواده-جلوگیری از مهاجرت روستاییان

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها