اجرای مرحله چهارم طرح اشتغال روستایی نیازمند تخصیص منابع است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اجرای مرحله چهارم طرح اشتغال روستایی نیازمند تخصیص منابع است

 • شنبه 04 اسفند 1397 15:06
 • شناسه 37638
اجرای مرحله چهارم طرح اشتغال روستایی نیازمند تخصیص منابع است

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اجرای مرحله چهارم طرح اشتغال فراگیر روستایی منتظر تخصیص منابع از سوی بانک مرکزی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  به نقل از ایرنا،«عیسی منصوری» اظهار داشت: مرحله سوم پرداخت تسهیلات برای اشتغال فراگیر روستایی در روزهای اخیر آغاز شده است که در این محل 15 درصد از کل منابع پرداخت می شود که این اعتبار در اختیار نهادهای حمایتی برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی قرار می گیرد.
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: بیشتر طرح هایی که از سوی نهادهای حمایتی ارائه شده در حوزه خدمات، پنل های خورشیدی، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری است.
وی ادامه داد: ارزش ریالی منابع اختصاص یافته برای اجرای مرحله سوم طرح اشتغالزایی فراگیر روستایی معادل 1400 تا 1500 میلیارد تومان است که به همین میزان نیز باید آورده های بانکی به این رقم اضافه شود.
وی تاکید کرد: برای اجرای مرحله چهارم طرح اشتغال فراگیر روستایی نیز 15 درصد از مجموع منابع باید در اختیار بانک های عامل و وزارت قرار بگیرد تا بتوانیم این روند را تسریع کنیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: پرداخت معادل 15 درصد از مجموع تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی برای اجرای مرحله چهارم طرح اشتغال فراگیر روستایی به بانک مرکزی ابلاغ شده و امیدواریم تا قبل از پایان سال به حساب بانک های عامل واریز شود.
معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اجرای مراحل اول و دوم اجرای طرح اشتغال فراگیر روستایی 25 درصد از مجموع در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفت که رقم سه هزار میلیارد تومان بود و بانک ها نیز به همین میزان آورده خود را به اجرای این طرح اختصاص دادند که در مجموع برای اجرای هر مرحله 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.
وی خاطرنشان ساخت: مجموع تسهیلات پرداختی برای اجرای مرحله اول و دوم اشتغال فراگیر روستایی 12 هزار میلیارد تومان بوده است.
 بر اساس قانون اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار بانک های کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک و صندوق کارآفرینی امید قرار می گیرد تا به عنوان تسهیلات ارزان به متقاضیان کارآفرینی پرداخت شود.

انتهای پیام /

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها