مستمری از کار افتادگی و بازنشستگی برای قالیبافان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مستمری از کار افتادگی و بازنشستگی برای قالیبافان

  • یکشنبه 12 اسفند 1397 09:46
  • شناسه 37742
مستمری از کار افتادگی و بازنشستگی برای قالیبافان

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف می‌گوید با واگذاری کارگزاری بیمه اجتماعی به این اتحادیه بافندگان فرش بدون نیاز به داشتن گواهی فنی ــ حرفه‌ای می‌توانند از مزایای بیمه از کار افتادگی و بازنشستگی بهره مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،  عبدالله بهرامی  گفت: به دنبال فراهم کردن امکان عضویت قالیبافان در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و در مراسمی با حضور مدیرعامل این صندوق و رئیس مرکز ملی فرش، کارگزاری بیمه اجتماعی به اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف واگذار شد تا تولید کنندگان فرش دست‌باف و بافندگان از طریق اتحادیه به عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در آید.

وی ادامه داد: این طرح به شکل آزمایشی از هفته گذشته در تهران آغاز شده است و همه بافندگان بدون داشتن گواهی فنی و حرفه‌ای یا بازدید بازرس تأمین اجتماعی برای حضور در منزل می‌توانند از این بیمه که شامل مستمری از کار افتادگی و بازنشستگی هم می‌شود نیز برخورد را شوند.

بهرامی اضافه کرد: این طرح از زنان خانه داری که در داخل منزل کار قالیبافی انجام می‌دهند نیز حمایت می‌کند و فرایند آن به این نحو است که متقاضیان با ورود به سایت اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف (TAAVON.CO) از داخل منزل و بدون پرداخت هزینه اضافی مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل و هزینه بیمه در طول یک سال را پرداخت کند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف درباره میزان پرداخت حق بیمه نیز، گفت‌: بهره‌مندی از بیمه اجتماعی نیازمند داشتن شرط سنی زیر ۵۰ سال است و افراد می‌توانند از ۲۵۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان در سال خود را بیمه کنند و بر اساس میزان درآمدی که دارند، تعیین کنند که چقدر می‌توانند حق بیمه بپردازند.

به گفته بهرامی، پس از ثبت‌نام متقاضیان در سایت اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف کد بیمه برایشان صادر می‌شود و مشمول همه پوشش‌های بیمه‌ای از قبیل از کار افتادگی و بازنشستگی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه متذکر شد: به دلیل نبود بودجه و عدم تأمین منابع مالی در طول سال‌های گذشته بیمه بسیاری از قالیبافان قطع شد، اما خوشبختانه با تصویب مبلغ ۱,۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار در مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۳۹۸ امکان بهره‌مندی بافندگان فرش و قالیبافان از بیمه اجتماعی فراهم شد.

به گزارش ایسنا، کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ اختصاص مبلغ۱,۹۰۰ میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی برای پوشش بیمه قالیبافان را  تصویب کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها