دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال

 • چهارشنبه 15 اسفند 1397 13:40
 • شناسه 37797
دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال

وزیر صنعت دستورالعمل اجرایی در زمینه برنامه ریزی تولید و اشتغال را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل اجرایی تفاهم نامه منعقد شده بین این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه در زمینه برنامه ریزی تولید و اشتغال را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.
این تفاهم نامه با موضوع برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن آذرماه سال جاری بین این دو دستگاه اجرایی امضا شد.
براساس این تفاهم نامه تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد برای ۲۰۶۶ واحد و پیش بینی اشتغال برای حدود ۱۳۰ هزار نفر و نیز برنامه توسعه واحد‌های موجود (بازسازی و نوسازی) ۲۱۶۵ واحد و ایجاد فرصت شغلی به میزان ۵۱ هزار نفربرنامه ریزی شده است.
همچنین تأمین سرمایه در گردش برای واحد‌های فعال صنعتی و معدنی موجود و ایجاد اشتغال برای ۸۷ هزار و ۴۲۹ نفر پیش بینی شده است.
بر اساس این تفاهم نامه، یارانه پیش بینی شده ازمحل منابع داخلی بانک‌ها و منابع صندوق توسعه ملی به میزان ۵۰ درصد برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام ۳ هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال، باز سازی و نوسازی ۵ هزا ر و ۵۷۷ میلیارد ریال و سرمایه در گردش یک هزا رو ۴۵۰ میلیار ریال بوده است.
همچنین در این تفاهم نامه پیش بینی شد ۴۰ هزار و ۲۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام، ۷۰ هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال به بازسازی و نوسازی و ۹۰ هزا رو ۶۴۶ میلیارد ریال برای تامین سرمایه در گردش واحد‌های صنعتی اختصاص یابد.
در این طرح بانک‌های ملی، ­­ملت، تجارت، صنعت و معدن، سپه، صادرات، پست بانک، رفاه کارگران، کشاورزی، توسعه تعاون و آینده مشارکت می‌کنند

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها