سه مانعی که راه توسعه مشاغل خانگی را سد کرده است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سه مانعی که راه توسعه مشاغل خانگی را سد کرده است

 • پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:08
 • شناسه 37810
سه مانعی که راه توسعه مشاغل خانگی را سد کرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: «عدم تامین مالی خُرد»، «تامین وثایق» و «آموزش‌های حرفه‌ای»، سه ضعف در مسیر توسعه مشاغل خانگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، «محمد شریعتمداری» در جلسه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی که در سالن کنفرانس وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: دو سوم کار جهان توسط زنان اداره می شود در حالی که کمتر از یک دهم سود به آنها می رسد.
وی افزود: در ایران سه میلیون و 200 خانوار توسط زنان سرپرست خانوار اداره می‌شود که بخشی از آنها در مشاغل خانگی فعالیت دارند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هرگاه صحبت از مشاغل خانگی به میان می آید، نگاه ما به این طیف از مشاغل، سنتی است در حالی که بخش خدمات نیز جزو این مشاغل محسوب شده و ظهور و بروز مناسبی داشته است.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از مشاغل خانگی و تلاش برای توسعه آنها، گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی و مقابله با بیکاری باید به مشاغل خانگی بیشتر توجه کنیم .
شریعتمداری با تاکید بر برگزاری هر دو ماه یکبار جلسات ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های این ستاد برای توسعه مشاغل خانگی بهره کافی را ببریم.
وی با اشاره به تکلیف قانونی بانک مرکزی برای تامین تسهیلات مشاغل خانگی گفت: بانک مرکزی مکلف به تامین منابع برای مشاغل خانگی است اما تاکنون نسبت به اجرای آن غفلت شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها