سه مانعی که راه توسعه مشاغل خانگی را سد کرده است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سه مانعی که راه توسعه مشاغل خانگی را سد کرده است

 • پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:08
 • شناسه 37810
سه مانعی که راه توسعه مشاغل خانگی را سد کرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: «عدم تامین مالی خُرد»، «تامین وثایق» و «آموزش‌های حرفه‌ای»، سه ضعف در مسیر توسعه مشاغل خانگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، «محمد شریعتمداری» در جلسه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی که در سالن کنفرانس وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: دو سوم کار جهان توسط زنان اداره می شود در حالی که کمتر از یک دهم سود به آنها می رسد.
وی افزود: در ایران سه میلیون و 200 خانوار توسط زنان سرپرست خانوار اداره می‌شود که بخشی از آنها در مشاغل خانگی فعالیت دارند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هرگاه صحبت از مشاغل خانگی به میان می آید، نگاه ما به این طیف از مشاغل، سنتی است در حالی که بخش خدمات نیز جزو این مشاغل محسوب شده و ظهور و بروز مناسبی داشته است.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از مشاغل خانگی و تلاش برای توسعه آنها، گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی و مقابله با بیکاری باید به مشاغل خانگی بیشتر توجه کنیم .
شریعتمداری با تاکید بر برگزاری هر دو ماه یکبار جلسات ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های این ستاد برای توسعه مشاغل خانگی بهره کافی را ببریم.
وی با اشاره به تکلیف قانونی بانک مرکزی برای تامین تسهیلات مشاغل خانگی گفت: بانک مرکزی مکلف به تامین منابع برای مشاغل خانگی است اما تاکنون نسبت به اجرای آن غفلت شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نخ فرش ماشینی درخشان قم

  چرخ

  نخ فرش ماشینی درخشان قم (1)

  نخ فرش ماشینی درخشان قم شرکت ریسندگی نخ فرش درخشان یکی از خطوط تولید کارخانجات ریسندگی و بافندگی استان قم بوده که از سال 1373 راه اندازی شده و هم اکنون پس از گذشت سال ها از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع نخ فرش ماشینی و به روز رسانــــــی ماشین آلات و تکنولوژی خط تولید با برخوداری از نیروهای کارآمد و متخصص در خدمت صنعت فرش ماشینی کشور می باشد.

 • واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی

  تعادل

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی (1)

  واحد تولیدی تابلو فرش سلطانی تبریز یکی از مهمترین مراکز بافت تابلو فرش در ایران و جهان است و تاثیر به سزایی در زمینه توسعه و گسترش سنت ها و هنرهای تزئینی و کاربردی به عهده دارد. قالی های بافت تبریز از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار هستند. شیوه خاص بافت فرش در آذربایجان موجب گردیده تا گره ترکی روشی رایج در این صنعت گردد که بیانگر گیفیت و استحکام بالای فرش بافته شده باشد.

 • باشگاه و پرورش اسب تاجدینی

  صنایع بوشهر

  باشگاه و پرورش اسب تاجدینی (33)

  هدف از تاسیس اشتغال و پیشرفت در ورزش

 • بازارچه خاتون

  صنایع بوشهر

  بازارچه خاتون (32)

  هدف از تاسیس اشتغال زایی و حمایت از کارآفرینان و تولید کنندگان داخلی

 • صنایع غذایی

  تریبون کسب و کار

  صنایع غذایی (40)

  مشکلات کارگران و تولید کنندگان صنایع غذایی - کارخانه گلها (قسمت دوم).

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها