کسب روزی 5 هزار خانواده از رودخانه سیمره | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کسب روزی 5 هزار خانواده از رودخانه سیمره

  • دوشنبه 24 تیر 1398 22:22
  • شناسه 38904
کسب روزی 5 هزار خانواده از رودخانه سیمره

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر : ۵ هزار خانواده کشاورز از رودخانه سیمره کسب روزی می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  طیار فیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد : رودخانه سیمره موجب آبادانی و ایجاد اشتغال برای اهالی منطقه به ویژه شهرستان دره شهر شده به طوری که ۵ هزار خانواده کشاورز از رودخانه سیمره کسب روزی می کنند.

وی افزود: ۱۶ هزار اراضی قابل کشت در شهرستان دره شهر وجود دارد که بیش از ۱۰ هزار هکتار از این اراضی توسط رودخانه سیمره آبیاری می‌شود، موضوعی که باعث رونق در کشاورزی و باغداری شهرستان دره شهر شده است.

فیلی با بیان این که دره شهر قطب کشاورزی استان است، ادامه داد: در این شهرستان بی از ۵۰ نوع محصول کشاورزی و باغی، چون گندم، کلزا، انگور و... تولید می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر به ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی تولیدی این شهرستان اشاره کرد و افزود: ارزش اقتصادی این محصولات بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان است.

وی به صنایع فراوری شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: وجود این صنایع باعث صادرات محصولات این شهرستان به ۶ کشور خارجی شده است.

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها