بازگشت 2 هزار واحد صنعتی غیر فعال به چرخه تولید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بازگشت 2 هزار واحد صنعتی غیر فعال به چرخه تولید

  • دوشنبه 24 تیر 1398 22:21
  • شناسه 38905
بازگشت 2 هزار واحد صنعتی غیر فعال به چرخه تولید

محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازگشت 2 هزار واحد صنعتی غیر فعال به چرخه تولید خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با هدف رونق تولید علاوه بر تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه سال 98 یا تسهیلات رفع موانع تولید، امسال بیست هزار میلیارد تومان هم از محل منابع ریالی صندوق توسعه ملی، سپرده گذاری نزد بانک ها و از محل منابع داخلی بانک ها در اختیار واحدهای تولیدی قرار می گیرد.
وی افزود: چرخه تولید 10 هزار واحد تولیدی و صنعتی کشور با مشکل مواجه است که این واحدها یا کاملا از چرخه تولید خارج شده اند یا قابل بازگشتند به همین علت امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش برای بازگشت 2 هزار واحدی که قابل برگشت به چرخه تولید هستند را هدف گذاری کرده است . 
صالحی نیا افزود: در هشتصد و پنجاه شهرک صنعتی کشور بیش از 4 هزار واحد تولیدی فعالند که با توجه به این که اطلاعات آنها با سامانه برخط طراحی شده به روز می شود  تا 22 درصد واحد ها غیرفعال شده اند.
شایان ذکر است به گفته صالحی نیا، امسال 7 برنامه رونق تولید از جمله نهضت ساخت داخل و توسعه صادرات را در دستور کار دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، به افزایش بیش از هفت درصدی صادرات غیر نفتی چهار ماهه امسال و کاهش چهار درصدی واردات کشور هم اشاره کرد و گفت : اقلام وارداتی بیشتر شامل مواد اولیه و درراستای رونق تولید است.
برگزاری نمایشگاه عرضه توانمندی های صنعت و معدن کشور از بیست و هفتم تیرماه امسال در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با هدف معرفی برترین تولید کنندگان داخلی خبر دیگری بود که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، به مناسبت روز صنعت و معدن و برای دیدار با استاندار سمنان، چند بازدید از واحدهای صنعتی، افتتاح یک واحد تولیدی و شرکت در مراسم تجلیل از واحدهای صنعتی و معدنی برتر استان به استان سمنان سفر یک روزه داشت.

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها