تولید بیش از 4 درصد محصولات دامی کشور در اردبیل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید بیش از 4 درصد محصولات دامی کشور در اردبیل

  • یکشنبه 30 تیر 1398 23:42
  • شناسه 38964
تولید بیش از 4 درصد محصولات دامی کشور در اردبیل

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل اظهار داشت: بیش از 4 درصد محصولات دامی و 7/8 عسل کشور در استان اردبیل تولید می شود و باید این محصولات بصورت هدفمند و برنامه ریزی شده در سبد صادرات قرار گیرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، اکبر بهنامجو استاندار اردبیل با بیان این که سازمان های نظام مهندسی و  دامپزشکی باید با شهامت طرح ها و نظرات خود را ارائه دهند، افزود: ورود افراد متخصص و ماهر در بخش های مختلف می تواند به توسعه متوازن و همه جانبه استان منجر شود.

بهنامجو گفت: سازمان نظام دامپزشکی باید از ظرفیت های خود در راستای اصلاح نژاد دام سبک و سنگین و سرمایه گذاری در بخش های مربوط به دام و طیور و زنبور عسل بهره مند شود.

استاندار با اشاره به این که  استان اردبیل در اصلاح نژاد دام پایلوت کشور است تصریح کرد: متاسفانه دامپروری های سنتی در روستاها و برخی دامداری های صنعتی از راندمان تولید پایینی برخوردار هستند و تلاش ما در راستای افزایش راندمان تولید است.

وی گفت: صندوق تعاونی رفاه سازمان مرکزی دامپزشکی کشور برای توسعه گردشگری سلامت و کشاورزی در استان می تواند از ظرفیت های موجود استفاده کرده و سرمایه گذاری خوبی برای پرسنل و اعضای خود داشته باشد.

استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل دارای ظرفیت های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعت و خدمات است و نیروی متخصص می توانند در زمینه های مذکور طرح های بزرگ و توسعه محور ارایه دهند.

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها