رشد بیش از ۵ برابری صادرات صنایع دستی گلستان در بهار ۹۸ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رشد بیش از ۵ برابری صادرات صنایع دستی گلستان در بهار ۹۸

  • پنجشنبه 10 مرداد 1398 20:52
  • شناسه 39090
رشد بیش از ۵ برابری صادرات صنایع دستی گلستان در بهار ۹۸

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از صادرات ۴۴ هزار و۲۹۶ دلاری صنایع دستی استان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، اظهارکرد: صنایع دستی اقوام ساکن در گلستان علاوه بر اینکه ظرفیتی برای ایجاد درآمد، اشتغال و توسعه این استان به شمار می روند، فرصت بسیار خوبی برای راهیابی به بازارهای جهانی هم هستند.

وی خاطر نشان کرد: صادرات صنایع دستی استان گلستان در سه ماهه نخست سال ۹۸، ۴۴ هزار و ۲۹۶ دلار بوده است که این میزان در مقایسه با آمار صادرات سه ماهه اول سال گذشته ۵۲۰ درصد رشد داشته است.

کریمی گفت: رودوزی های سنتی، جاجیم، حصیربافی، بافته های داری، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، نمد، پارچه بافی و معرق و ... از جمله محصولات صنایع دستی بود که در این سه ماهه به کشور هایی چون آلمان، سوئد، کانادا، عراق، ترکمنستان، ایتالیا، قطر، عمان، ژاپن و چین صادر شده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان دارای بیش از ۳۵ هزار هنرمند درحوزه صنایع دستی است که ظرفیت بزرگی برای تولید انواع صنایع دستی هستند.

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها