صادرات چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری محصولات دانش بنیان اصفهان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری محصولات دانش بنیان اصفهان

  • چهارشنبه 20 شهریور 1398 10:52
  • شناسه 39461
صادرات چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری محصولات دانش بنیان اصفهان

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت:صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناور به خارج از کشور چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دلار ارزآوری داشته است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، جعفر قیصری رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ۱۸ کشور را بازار هدف محصولات دانش بنیان و خدمات صادر شده این شهرک در یک سال گذشته برشمرد و گفت: ارزش حجم قرارداد‌های پژوهشی و فناوری واحد‌های فناور مستقر در شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان با صنایع و سازمان‌های مختلف هم پارسال بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بود.

 قیصری، ۵۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور را در این شهرک مستقر دانست و افزود: گردش مالی این واحد‌ها در پارسال ۱۴ هزار میلیارد ریال و مجموع فروش دستاورد‌ها و محصولات فناورانه آن‌ها بیش از شش هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بود.

وی اشاره کرد: هم چنین پارسال بیش از ۲۶۰ دانش فنی از واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تجاری‌سازی و ۲۳ نشان تجاری هم از این واحد‌ها ثبت شد و بخش خصوصی ۲۳۰ میلیارد ریال در اراضی شهرک، سرمایه‌گذاری کرد.

جعفر قیصری افزود: در یک سال گذشته شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این شهرک موفق به ایجاد و راه‌اندازی ۱۲ خط تولید پیشرفته مبتنی بر فناوری در شهرک‌های صنعتی این استان در زمینه‌های مختلف از جمله مکانیک، فولادسازی و محصولات شیمیایی شدند.

 رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خاطر نشان کرد: پارسال با پذیرش ۱۶۵ شرکت و موسسه جدید در این شهرک ۴۶۰ شغل جدید برای دانش آموختگان دانشگاهی استان اصفهان در این واحد‌ها ایجاد شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها