خراسان رضوی دومین استان برتر در فعالیت های دانش بنیان است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

خراسان رضوی دومین استان برتر در فعالیت های دانش بنیان است

 • چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:38
 • شناسه 39529
خراسان رضوی دومین استان برتر در فعالیت های دانش بنیان است

دبیر انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی گفت: این استان با فعالیت افزون بر ۶۰۰ شرکت دانش بنیان فناور هم اینک پس از تهران رتبه دوم کشور را در حوزه فعالیت های دانش بنیان دارد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری ایرنا، در حاشیه نشست بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مشهد افزود: ۲۳۶ شرکت دانش بنیان و ۴۰۰ شرکت فناور در حوزه های صنعت، الکترونیک، نفت و گاز، صنایع غذایی و تبدیلی، نرم افزار، های تک (فناوری برتر) و دیگر رشته های مورد نیاز جامعه در سطح این استان فعالیت دارند
و ادامه داد: این شرکت ها در زمینه های مختلف از جمله فروش محصولات و تامین زیرساخت های مورد نیاز خود دچار مشکلاتی هستند.
دبیر انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی گفت: بر این اساس نیاز است با وضع قوانین حمایتی از سوی مجلس شورای اسلامی نسبت به رفع مشکلات فراروی فعالیت شرکت های دانش بنیان و فناور اقدام شود.
وی افزود: به همین منظور امروز نشستی با حضور برخی از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی برای طرح و تشریح مشکلات و ایجاد هماهنگی میان قوه مقننه و مدیران شرکت های دانش بنیان برای نیل به راهکارهای قانونی حل تنگناهای این حوزه برپا شد.  
در این نشست مشورتی مدیران شرکت های دانش بنیان به بیان مسایل و مشکلات فراروی خود پرداختند و برای رفع آنها راهکارهایی ارائه شد.
یکی از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مجلس در چارچوب تصویب قوانین کارآمد و راهگشا تلاش دارد مشکلات روز جامعه را حل کند. در این راستا تاکنون تلاش بسیار خوبی نیز صورت گرفته است.
سید امیرحسین قاضی زاده افزود:  انجمن های ملی و اتحادیه ها نیز باید طرح های مورد نظر خود را با جمع بندی کارشناسی ارائه کنند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تلاش می کنند قوانین را متمرکز نموده تا از این طریق دایره شمول آنها بیشتر شود.
وی بر استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای قانون گذاری های راهگشای کسب و کارهای دانش بنیان تاکید و بیان کرد: در مجلس هشتم تبیین فضای کسب و کار تازه شروع شده بود و هرچه جلوتر رفتیم مشکلات بیشتری نمایان شد. در این دوره از مجلس با شناسایی معایب و رفع مشکلات اوضاع بهتر شده است.
وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی از تصویب قوانین حامی شرکت های دانش بنیان با هدف نیل به تولیدات علمی مورد نیاز جامعه و دستیابی کشور به خودکفایی در زمینه های مختلف، استقبال می کند.
این نماینده مجلس گفت:  شرکت های دانش بنیان می توانند با طرح مسایل مورد نظرشان در دبیرخانه انجمن استانی شرکت های دانش بنیان و بررسی راهکارهای کارشناسی فراگیر، جمع بندی آن را به منظور وضع قانون به نمایندگان مجلس شورای اسلامی منعکس نمایند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها