خراسان رضوی دومین استان برتر در فعالیت های دانش بنیان است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

خراسان رضوی دومین استان برتر در فعالیت های دانش بنیان است

  • چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:38
  • شناسه 39529
خراسان رضوی دومین استان برتر در فعالیت های دانش بنیان است

دبیر انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی گفت: این استان با فعالیت افزون بر ۶۰۰ شرکت دانش بنیان فناور هم اینک پس از تهران رتبه دوم کشور را در حوزه فعالیت های دانش بنیان دارد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری ایرنا، در حاشیه نشست بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مشهد افزود: ۲۳۶ شرکت دانش بنیان و ۴۰۰ شرکت فناور در حوزه های صنعت، الکترونیک، نفت و گاز، صنایع غذایی و تبدیلی، نرم افزار، های تک (فناوری برتر) و دیگر رشته های مورد نیاز جامعه در سطح این استان فعالیت دارند
و ادامه داد: این شرکت ها در زمینه های مختلف از جمله فروش محصولات و تامین زیرساخت های مورد نیاز خود دچار مشکلاتی هستند.
دبیر انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی گفت: بر این اساس نیاز است با وضع قوانین حمایتی از سوی مجلس شورای اسلامی نسبت به رفع مشکلات فراروی فعالیت شرکت های دانش بنیان و فناور اقدام شود.
وی افزود: به همین منظور امروز نشستی با حضور برخی از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی برای طرح و تشریح مشکلات و ایجاد هماهنگی میان قوه مقننه و مدیران شرکت های دانش بنیان برای نیل به راهکارهای قانونی حل تنگناهای این حوزه برپا شد.  
در این نشست مشورتی مدیران شرکت های دانش بنیان به بیان مسایل و مشکلات فراروی خود پرداختند و برای رفع آنها راهکارهایی ارائه شد.
یکی از نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مجلس در چارچوب تصویب قوانین کارآمد و راهگشا تلاش دارد مشکلات روز جامعه را حل کند. در این راستا تاکنون تلاش بسیار خوبی نیز صورت گرفته است.
سید امیرحسین قاضی زاده افزود:  انجمن های ملی و اتحادیه ها نیز باید طرح های مورد نظر خود را با جمع بندی کارشناسی ارائه کنند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تلاش می کنند قوانین را متمرکز نموده تا از این طریق دایره شمول آنها بیشتر شود.
وی بر استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای قانون گذاری های راهگشای کسب و کارهای دانش بنیان تاکید و بیان کرد: در مجلس هشتم تبیین فضای کسب و کار تازه شروع شده بود و هرچه جلوتر رفتیم مشکلات بیشتری نمایان شد. در این دوره از مجلس با شناسایی معایب و رفع مشکلات اوضاع بهتر شده است.
وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی از تصویب قوانین حامی شرکت های دانش بنیان با هدف نیل به تولیدات علمی مورد نیاز جامعه و دستیابی کشور به خودکفایی در زمینه های مختلف، استقبال می کند.
این نماینده مجلس گفت:  شرکت های دانش بنیان می توانند با طرح مسایل مورد نظرشان در دبیرخانه انجمن استانی شرکت های دانش بنیان و بررسی راهکارهای کارشناسی فراگیر، جمع بندی آن را به منظور وضع قانون به نمایندگان مجلس شورای اسلامی منعکس نمایند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها