اشتغالزایی 10 هزار نفری وزارت ورزش و جوانان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اشتغالزایی 10 هزار نفری وزارت ورزش و جوانان

 • پنجشنبه 28 شهریور 1398 21:09
 • شناسه 39543
اشتغالزایی 10 هزار نفری وزارت ورزش و جوانان

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی جدید در ۲ سال اخیر از سوی وزارت ورزش و جوانان در کشور، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی در اراک با بیان این که ۱۰ هزار فرصت شغلی جدید در ۲ سال اخیر از سوی این وزارتخانه در کشور ایجاد شده است، گفت: این میزان اشتغال پایدار با حمایت مستقیم وزارت ورزش و جوانان از تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و با الگوسازی کارشناسی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با وجود این که رسالت وزارت ورزش و جوانان اشتغال‌زایی مستقیم نیست و بر اساس قانون نیز این مهم در زمره وظایف این نهاد تعریف نشده، از سال گذشته و بر اساس دستور وزیر ورزش اقدامات ایجاد اشتغال‌زایی مستقیم آغاز شد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: شبکه‌های کارآفرینی، گردشگری، استارتاپی و دانش بنیان زیرمجموعه این معاونت در نقاط مختلف کشور شکل گرفته و میزان اشتغال‌زایی چشمگیری را داشته‌اند و این شبکه‌ها بعد از بالندگی می‌توانند ثبت شرکت کرده و یا اگر مایل باشند زیرمجموعه وزارت ورزش فعالیت کرده و از تسهیلات ویژه این زارتخانه برای اشتغال بیشتر بهره ببرند.

تندگویان ادامه داد: مهم ترین دلیل افزایش بیکاری جوانان نداشتن مهارت است که در همین راستا معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان توانمندسازی را با ارایه آموزش‌های لازم در دستور کار قرار داده و تعداد قابل توجهی تاکنون از این دوره های آموزشی بهره‌مند شده‌اند.

وی بیان کرد: مسئله جوانان باید به یک دغدغه اصلی برای مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود و هدف اصلی ستادهای ساماندهی امور جوانان حل مشکلات این قشر باشد چراکه تنها ارایه آمار و ارقام و گزارش عملکرد در ستاد اثربخش نیست.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها