اشتغالزایی 10 هزار نفری وزارت ورزش و جوانان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اشتغالزایی 10 هزار نفری وزارت ورزش و جوانان

  • پنجشنبه 28 شهریور 1398 21:09
  • شناسه 39543
اشتغالزایی 10 هزار نفری وزارت ورزش و جوانان

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی جدید در ۲ سال اخیر از سوی وزارت ورزش و جوانان در کشور، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی در اراک با بیان این که ۱۰ هزار فرصت شغلی جدید در ۲ سال اخیر از سوی این وزارتخانه در کشور ایجاد شده است، گفت: این میزان اشتغال پایدار با حمایت مستقیم وزارت ورزش و جوانان از تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و با الگوسازی کارشناسی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با وجود این که رسالت وزارت ورزش و جوانان اشتغال‌زایی مستقیم نیست و بر اساس قانون نیز این مهم در زمره وظایف این نهاد تعریف نشده، از سال گذشته و بر اساس دستور وزیر ورزش اقدامات ایجاد اشتغال‌زایی مستقیم آغاز شد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: شبکه‌های کارآفرینی، گردشگری، استارتاپی و دانش بنیان زیرمجموعه این معاونت در نقاط مختلف کشور شکل گرفته و میزان اشتغال‌زایی چشمگیری را داشته‌اند و این شبکه‌ها بعد از بالندگی می‌توانند ثبت شرکت کرده و یا اگر مایل باشند زیرمجموعه وزارت ورزش فعالیت کرده و از تسهیلات ویژه این زارتخانه برای اشتغال بیشتر بهره ببرند.

تندگویان ادامه داد: مهم ترین دلیل افزایش بیکاری جوانان نداشتن مهارت است که در همین راستا معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان توانمندسازی را با ارایه آموزش‌های لازم در دستور کار قرار داده و تعداد قابل توجهی تاکنون از این دوره های آموزشی بهره‌مند شده‌اند.

وی بیان کرد: مسئله جوانان باید به یک دغدغه اصلی برای مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود و هدف اصلی ستادهای ساماندهی امور جوانان حل مشکلات این قشر باشد چراکه تنها ارایه آمار و ارقام و گزارش عملکرد در ستاد اثربخش نیست.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها