اشتغال بیش از 24 هزار نفر از ساکنان روستاهای گیلان به صنایع دستی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اشتغال بیش از 24 هزار نفر از ساکنان روستاهای گیلان به صنایع دستی

  • سه شنبه 16 مهر 1398 22:09
  • شناسه 39747
اشتغال بیش از 24 هزار نفر از ساکنان روستاهای گیلان به صنایع دستی

استاندار گیلان در جریان بازدید از روستای ملی حصیر با حضور معاون توسعه روستایی ریاست‌جمهوری، از اشتغال بیش از ۲۴ هزار نفر از ساکنان روستاهای گیلان به صنایع دستی خبرداد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در حاشیه این بازدید ارسلان زارع با بیان این که گیلان دارای دو هزار و ۲۰۰ روستاست، افزود: روستاییان گیلان به مشاغلی همچون دامپروری، کشاورزی، زنبورداری، پرورش کرم ابریشم و صنایع‌دستی مشغول هستند.

وی با بیان این که حمایت از مشاغل روستایی و حفظ پایداری جوامع روستایی امری ضروری است، گفت: دولت با اعطای تسهیلات کم بهره و براساس برنامه های توسعه اشتغال روستایی نسبت به این موضوع اهتمام ویژه ای دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان این که خوشبختانه امروز بیش از ۲۴ هزار نفر از ساکنان روستاهای گیلان به صنایع دستی اشتغال دارند، افزود: در جهت حمایت از این هنرمندان، سال گذشته بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه صنایع دستی اعطا شد و در سال جاری نیز این حمایت ها ادامه خواهد داشت.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: برای تقویت و پایداری اشتغال، برنامه های ویژه ای تدوین شده که در دست اقدام است.

وی به حمایت‌های در حال اجرای حوزه صنایع دستی اشاره و اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بیش از دو میلیون دلار صادرات صنایع دستی به خارج از کشور انجام شده است.

در ادامه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با بیان این که یکی از کارهای خوب دولت توجه به بحث اشتغال روستاییان است، افزود: در این رابطه ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی با مصوبه مجلس و دستور رهبر معظم انقلاب در اختیار روستاییان قرار گرفته است.

محمد امید با بیان این که تسهیلات روستایی از مهاجرت معکوس جلوگیری کرده ، افزود: اعطای تسهیلات اشتغال روستایی در جهت توسعه پایدار این مناطق باید تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به نقش استان گیلان در اشتغال روستایی از نظر کمی و کیفی، اظهار کرد: در استان گیلان اقدامات خوبی در زمینه اجرای طرح‌های بوم گردی، استارت آپ‌ها و گردشگری انجام شده که در سطح کشور نیز اجرایی خواهد شد.

وی تقویت و توسعه اشتغال پایدار در سطح روستاها را اولویت مهم معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم عنوان کرد و گفت: به دنبال ایجاد اشتغال با کمترین وابستگی به آب و خاک در روستاها هستیم.

امید با اشاره به بازدید از روستای ملی حصیر و درخواست فعالان صنایع دستی در زمینه تخصیص تسهیلات و یک مکان متمرکز در این زمینه، افزود: در این خصوص پیگیری های لازم انجام در دستور کار قرار می گیرد.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها