احداث 2 شهرک صنعتی خصوصی در قم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

احداث 2 شهرک صنعتی خصوصی در قم

  • شنبه 20 مهر 1398 11:43
  • شناسه 39789
احداث 2 شهرک صنعتی خصوصی در قم

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: مجوز ۲ شهرک صنعتی خصوصی در قم صادر و برنامه‌ریزی برای احداث پنج ناحیه صنعتی جدید در روستاهای این استان انجام‌شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم، اظهار داشت: اولویت دولت افزودن شهرک‌های صنعتی جدید نیست بلکه اولویت توسعه شهرک‌های موجود است که در این زمینه توسعه شهرک‌های صنعتی ازجمله شهرک‌های شکوهیه، محمودآباد و سلفچگان آغازشده است.

وی گفت: مراحل احداث ۲ شهرک خصوصی صنعتی آغازشده است که با بهره‌برداری از این واحدها، شاهد ایجاد رقابت سالم میان شهرک‌های صنعتی دولتی و خصوصی برای توسعه فعالیت‌ها و جذب سرمایه‌گذاری بیشتر و در نتیجه بهبود فضای کسب‌وکار خواهیم بود.

سیجانی بابیان این که در نواحی صنعتی روستایی استان صنایع خوبی شکل‌گرفته است که برخی در کشور بی‌نظیر است،‌ ادامه داد: احداث پنج ناحیه صنعتی در روستاهای قم هدف‌گذاری شده است که در گام اول تا پایان امسال سه ناحیه صنعتی در روستاهای سیرو، ‌قنوات و بیدهن احداث می‌شود.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم، توجه به توسعه صنایع تبدیلی در مجاورت روستاها را در رونق اقتصادی و اشتغال بسیار موثر دانست و افزود: صنایع تبدیلی خوبی در مناطق و روستاهای استان که دارای تولیدات کشاورزی قابل‌توجه هستند،‌ شکل‌گرفته است.

وی توسعه صنایع تبدیلی را ازجمله اولویت‌های این استان دانست و گفت: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی در مناطق دارای مازاد تولید، موجب افزایش بهره‌وری، رونق تولید و اشتغال و همچنین مهاجرت معکوس به روستاها می‌شود.

سیجانی هم چنین با اشاره به الزام قانونی دستگاه‌های خدمات رسان برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: شهرک‌های صنعتی قم دارای زیرساخت‌های مناسب هستند که استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بدون استفاده موجود ضروری است.

شایان ذکر است: ۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها