رتبه اول کاهش نرخ بیکاری مربوط به کدام است؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رتبه اول کاهش نرخ بیکاری مربوط به کدام است؟

 • چهارشنبه 20 فروردین 1399 01:01
 • شناسه 42643
 رتبه اول کاهش نرخ بیکاری مربوط به کدام است؟

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان براساس اعلام مرکز آمار ایران درخصوص نرخ بیکاری زمستان ۹۸، رتبه اول کشور در پایین بودن نرخ بیکاری را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا مشیرالحق عابدی روز سه‌شنبه در نشست بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری خراسان جنوبی طی سال ۹۸ که با حضور مدیران ذیربط استان برگزار شد افزود: براساس دستور استاندار خراسان جنوبی و با تلاشی که دستگاه‌های اجرایی در زمستان ۹۸ انجام دادند منجر به ثمر نشستن این نرخ بیکاری شد که پایین ترین رقم در کشور است.

وی بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی که ابتدای سال ۹۸ داشتیم و براساس دستور استاندار خراسان جنوبی در پنجم فروردین سال گذشته، برای دستگاه‌های اجرایی استان یکسری برنامه‌های اشتغالزایی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تبیین و خوشبختانه به خوبی اجرایی شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در تابستان ۹۸ هم رتبه خوبی در زمینه نرخ بیکاری داشتیم گفت: تابستان سال ۹۷ نرخ بیکاری در استان ۹ درصد بود که تابستان سال گذشته به ۷.۶ درصد کاهش یافت.

وی افزود: پاییز ۹۸ هم رتبه خوبی به دست آوردیم و رتبه اول کشور با ۵.۴ درصد نرخ بیکاری را کسب کردیم، همچنین ۸.۴ نرخ بیکاری استان در زمستان سال ۹۷ بود که زمستان سال گذشته به ۵.۹ درصد کاهش یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: سال‌های ۹۷ و ۹۸ براساس اعتبارات خوبی که با پیگیری مدیریت استان و توجه ویژه دولت در بخش‌های مختلف زیرساختی و اقتصادی استان اختصاص یافت، ایجاد و تثبیت اشتغال خوبی داشته‌ایم.

وی افزود: هرچند دستگاه‌های اجرایی تلاش خوبی در زمینه اشتغال داشته‌اند اما این موضوع رافع تلاش آتی ما نخواهد بود و می‌بایست بیش از گذشته در نگهداشت نرخ بیکاری و کاهش آن تلاش شود.

عابدی با بیان اینکه سال گذشته گازرسانی به ۳۰۰ روستای استان انجام شد که در تاریخ خراسان جنوبی بی‌سابقه است اضافه کرد: طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در استان نیز که سال گذشته عملیاتی شد، نقش بی‌بدیلی در کاهش نرخ بیکاری استان داشته و خواهد داشت.

وی گفت: با توجه به اینکه نرخ بیکاری در ارتباط با اشتغال موقت و ثابت است و تعریفی خاص خودش را دارد، امسال تلاش ما در راستای اشتغالزایی بهتر از گذشته خواهد بود.

طرح آمارگیری از نیروی کار به صورت فصلی انجام می‌شود

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: طرح آمارگیری از نیروی کار به صورت فصلی در استان انجام می‌شود و در هر فصل به یک هزار و ۹۲۰ خانوار در ۱۱ شهرستان استان مراجعه می‌کنیم.

جواد لطفی افزود: فصل زمستان ۹۸ بیشترین نرخ اشتغال با ۴۳.۸ درصد مربوط به بخش خدمات بوده است و بخش صنعت با ۳۱.۹ درصد و کشاورزی ۲۴.۳ درصد در رتبه‌های بعدی هستند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی با نرخ بیکاری ۵.۹ درصد پایین ترین نرخ استان‌ها در فصل زمستان ۹۸ را داشته است گفت: معمولا کمترین نیروی کار و اشتغال مربوط به فصل زمستان است اما برخی اشتغال‌ها متاثر از فصول نیستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (538)

  پیگیری غرق شدن شناور بهبهان، قرعه کشی 15 هزار خودرو گروه خودرو سازی ایران، قوانین مربوط به تولید مسکن، اخبار اقتصادی تحریریه اقتصاد ساعت 16 شنبه 17 خرداد

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

آخرین خبرها