مراقبت از کسب و کارها در دوره کرونا؛ اولویت اصلی سلامت پرسنل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مراقبت از کسب و کارها در دوره کرونا؛ اولویت اصلی سلامت پرسنل

  • چهارشنبه 04 تیر 1399 10:50
  • شناسه 43983
مراقبت از کسب و کارها در دوره کرونا؛ اولویت اصلی سلامت پرسنل

بر اساس گزارشات شاپرک آمار تراکنش های الکترونیکی از لحاظ تعدد و مبلغ نشان میدهد کسب و کارها بعد از اردیبهشت به آرامی به سمت عادی شدن پیش می روند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  تاب آوری کسب و کارها در دوره کرونا و ارائه راهکارهایی برای تقویت کسب وکارها از مهمترین موضوعاتی است که این روزها کارشناسان را برآن داشته تا درباره آن به تحقیق و پزوهش بپردازند.

علی داوری کارشناس کسب و کار در خصوص تاب آوری کسب و کارها در دوره شیوع کرونا گفت: کرونا بحران جهانی است و هر روز شکل جدیدی از خود نشان می دهد و به تبع آن وقتی سلامت انسان ها به خطر بیفتد ما ناچاریم به سراغ پیشگیری برویم و این پیشگیری به معنی کاهش تعاملات اجتماعی بوده و طی ماه‌های گذشته در تمام دنیا روی کسب و کارها تاثیر گذار بوده است.

وی ادامه داد: ما در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران چندین گزارش در خصوص وضعیت کسب و کارها در دوره شروع کرونا آماده کردیم. واقعیت این است که متاسفانه با تغییر و نوسانات کرونا، کسب و کارها نیز باید روش ادامه حیات خود را تغییر دهند.

وی در خصوص سلامت نیروی انسانی در کسب و کارها گفت: این موضوع باید اولویت اصلی کسب و کارها باشد ضمن اینکه باید توجه داشت بازاریابی و فروش در شرایط فعلی باید تغییر کند و مشتری‌ها به دلیل کرونا نیازهای متغیر و انتظارات دیگری از کسب و کارها دارند.

داوری ادامه داد: موضوع دیگری که ما صحبت کردیم درباره زنجیره تامین مواد اولیه بوده است که طی دوره اخیر میزان تولید در دنیا کاهش پیدا کرده است و می توان گفت تقریبا مرزها همچنان بسته است و تبادل تجاری مواد اولیه بین کشورها به راحتی انجام نمی شود. این موضوع روی هزینه و میزان تامین مواد اولیه بسیار تاثیر منفی گذاشته است.

این کارشناس کسب و کار خاطرنشان کرد: تجارب بین المللی نشان داده است بحران ها چند مرحله دارد، مرحله نخست مراقبت های بهداشتی است. بعد از انتشار خبر کرونا ترس و مراقبت‌های بهداشتی اولویت اصلی بود، اما تقریباً از اوایل اردیبهشت ماه جامعه به سمت آرامش رفت و آرام آرام راه حل بازگشت به کسب و کار آغاز شد امّا هنوز به مرحله پسا کرونا نرسیده‌ایم.

وی در پایان با مقایسه آمار ارائه شده از سوی شرکت شاپرک گفت: بر اساس گزارشات شاپرک آمار تراکنش های الکترونیکی از لحاظ تعدد و مبلغ نشان میدهد کسب و کارها بعد از اردیبهشت به آرامی به سمت عادی شدن پیش می روند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها