اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی برای استارتاپ‌ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی برای استارتاپ‌ها

  • جمعه 20 تیر 1399 21:45
  • شناسه 44105
اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی برای استارتاپ‌ها

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال: مجموع تسهیلات صندوق نوآوری برای شرکت‌های خلاق ۵۰۰ میلیارد و برای مجموعه‌های دانش‌بنیان‌ها ۲ هزار میلیارد ریال است.

مهدی محمدی در خصوص تسهیلاتی که از اسفند ماه در اختیار کسب‌وکارها گذاشته شده است، گفت: تعدادی از شرکت‌های بخش خصوصی و استارتاپ‌هایی که در حوزه دیجیتال فعال بودند با شیوع کرونا با آسیب جدی رو به رو شدند. معاونت علمی ریاست جمهوری با مشارکت صندوق نوآوری شکوفایی، برای کمک به آن‌ها برنامه‌ای ترتیب داد تا آن‌ها کسب و کار آن‌ها از دور خارج نشود.

محمدی خاطرنشان کرد: در فاز اول تمرکز خود را بر حوزه‌هایی گذاشتیم که به کمک‌های مستقیم مانند زیرساخت، کمک فنی و تسهیلات نیاز داشتند که به واسطه آن بتوانند کسب‌وکارشان را توسعه دهند. این شکل از همراهی را بیشتر در حوزه‌هایی مانند آموزش مجازی و سلامت آنلاین انجام دادیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال افزود: با این برنامه تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان برای شرکت‌های دانش‌بنیان و تا سقف ۴۰۰ میلیون برای شرکت‌های خلاق تسهیلات آسیب دیدگی از کرونا تخصیص پیدا کرد و این باعث شد بخش زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های خلاقی که با این پاندومی آسیب دیدند، وارد فاز دریافت وام با نرخ بهره اندک یا تنفس ۶ ماهه شوند و مشکلات خود را حل کنند.

محمدی ادامه داد: کمپین کرونا پلاس از دیگر اقداماتی بود که از سوی معاونت علمی برای حمایت از استارتاپ‌های آسیب‌دیده از کرونا شکل گرفت.

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی با این توضیح ادامه داد: در این کمپین استارتاپ‌ها باید راه‌حل‌هایی در حوزه سلامت، آموزش، خرده فروشی آنلاین و استفاده از فناوری‌های جدید برای رویارویی با مشکلات ارائه دهند تا به واسطه آن حضور در قرنطینه برای مردم راحت‌تر شود.

محمدی با اشاره به اینکه در این کمپین ۶۰۰ استارتاپ حضور پیدا کردند که پس از ارزیابی‌های اولیه ۳۸۰ استارتاپ که سرویس بهترین ارائه می‌دادند برای قرار گرفتن در لیست کمک مالی انتخاب شدند گفت: از این تعداد ۱۸۰ استارتاپ به شکل مستقیم بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان با تنفس شش ماه حمایت مالی دریافت خواهند کرد. این تسهیلات مالی به شرط بزرگ شدن و توسعه کسب‌وکار قابل تبدیل به بلاعوض هستند و از کسب‌وکار نیازی نیست آن را برگرداند.

وی درباره ۲۰۰ کسب‌وکار دیگر گفت: آنها خدمات فنی مانند زیرساخت، تبلیغات، سروری، شبکه و تخفیف ۱۰ میلیون تومانی برای استفاده از زیرساخت دریافت کردند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از آغاز کار مشترک با وزارت ارتباطات خبر داد و گفت: پهنای باند و گسترش آن جزو وظایف وزارت ارتباطات است و اکنون این توسعه هم داخلی هم بین‌المللی به شکل خوبی در حال پیشرفت است. یکی از نیازهای امروز کسب‌وکارها، دیتاسنتر و سرور موردنیاز برای گسترش کسب‌وکارشان است.

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها