اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

  • دوشنبه 23 تیر 1399 21:56
  • شناسه 44148
اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون گفت: ۴۰۷ هزار واحد در سامانه کارا ثبت‌نام و تاکنون ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی دریافت کرده‌اند.

به گزارش روز دوشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «عیسی منصوری» درسومین نشست کمیته راهبری اجرای دستورالعمل اعطای تسهیلات ویژه کرونا اظهارداشت: از میان ۴۰۷ هزار واحد ثبت‌نام شده در سامانه کارا، ۱۶۵ هزار واحد معادل هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات تکمیل و جهت پرداخت به مؤسسات و بانک‌های عامل ارسال شده است.

وی افزود: بیش از ۱۰ پرونده معادل ۱۹۷ میلیارد تومان در سیستم بانکی مصوب و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان تحت عنوان تسهیلات کرونا پرداخت شده است.

منصوری گفت: بیشترین پرداختی تسهیلات کرونا به متقاضیان مربوط به رانندگان و حدود ۲۷ میلیارد تومان است. تحلیل این آمار نشان می‌دهد که دریافت تسهیلات بدون ضامن و وثایق بانکی با اقبال بیشتری از طرف متقاضیان روبرو بوده است.

تسهیلات در رسته گردشگری ۱۶میلیون تومان شد

وی گفت: در زمینه کارگاه‌هایی که بیش از ۱۰ نفر مشغول به کار دارند مقرر شد که تسهیلات در اختیار بنگاه قرار گیرد. همچنین رقم تسهیلات برای رسته گردشگری از ۱۲ به ۱۶ میلیون تومان افزایش یافت.

منصوری با استناد به مطالعات میدانی انجام شده و داده‌های سازمان تأمین اجتماعی، اظهار کرد: تعداد بنگاه‌های آسیب دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب سه میلیون واحد شناسایی شد که ۱.۳ میلیون واحد آن دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد فاقد بیمه و کدکارگاهی بودند، این تعداد ۲.۸ میلیون نفر بیمه شده و سه میلیون نفر فاقد بیمه را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه ۴۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات کرونا در نظر گرفته شده است، گفت: افزون بر این رقم، به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی از محل منابع موارد خاص، مبلغ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ۱۰۸ شرکت بزرگ حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، ریلی و دریایی اختصاص یافت.

 

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها