پرورش ماهیان زینتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پرورش ماهیان زینتی

  • چهارشنبه 25 تیر 1399 11:20
  • شناسه 44169
پرورش ماهیان زینتی

مشاور سازمان شیلات: پرورش ماهیان زینتی در همه نقاط کشور امکان‌پذیر است.

کیهان پور مشاور رسانه‌ای شیلات در گفتگو با شبکه ایران‌کالا گفت: تا پایان سال 97 چیزی حدود 205 میلیون قطعه ماهی زینتی در کشور تولید و تکثیر شده است.

کیهان پور با اشاره به این‌که تکثیر و پرورش ماهیان زینتی نیازمند فضا و آب کم است افزود: 107 گونه ماهی زینتی در کشور در حال تولید و تکثیر است که خوشبختانه در تمام نقاط کشور امکان تکثیر این گونه ماهیان وجود دارد.

وی ادامه داد: یکی از راحت ترین و سریع ترین مجوزها گرفتن مجوز پروش ماهیان زینتی است که به محظ ریختن بچه ماهی در آکواریوم عملا مجوز بهره برداری صادر شده است.

کیهان پور با اشاره به این که تولید و تکثیر ماهیان زینتی در دنیا 14 درصد رشد داشته است گفت: ویژگی‌های ماهیان زینتی موجود در جنوب کشور و در حوزه خلیج فارس و دریای عمان در دنیا منحصر بفرد است.

مشاور رسانه ای شیلات در خصوص ارزآوری و صادرات این ماهیان اظهار داشت: اروپا، ایالات متحده، کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر می‌توانند جزو هدفهای صادراتی ماهیان زینتی باشد.

کیهان پور تأکید کرد: برای شروع کار پرورش ماهیان زینتی فضایی بین 20 تا 40 متر کافیست و علاقه‌مندان می‌توانند به راحتی کار خود را با سرمایه کم در فضایی اندک شروع کنند.

کیهان پور در ادامه گفت: وزارت تعاون در همه جای کشور برای راه‌اندازی تکثیر و پرورش ماهیان زینتی به عنوان مشاغل خانگی وام کم بهره اختصاص و تا 5 نفر از افراد مشغول به این حرفه را با تخفیف 10 درصدی تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها