پیامدهای اقتصادی کرونا بر صنف کافی شاپ داران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پیامدهای اقتصادی کرونا بر صنف کافی شاپ داران

  • یکشنبه 05 مرداد 1399 12:45
  • شناسه 44347
پیامدهای اقتصادی کرونا بر صنف کافی شاپ داران

بیگلری مدیر کافی شاپ پادکست: در شرایط کرونایی هیچ حمایتی از صنف کافی شاپ صورت نگرفته است.

بیگلری مدیر کافی شاپ پادکست در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: حدود 70 درصد کافی شاپ ها و متصدیان آن با برترین متدهای روز دنیا خدمات خودشان را ارائه می کنند اما متأسفانه با توجه به شرایط موجود و شیوع کرونا تقریبا استفاده از روش‌های مدرن قابل عرضه نیست و بسیاری از عرضه کنندگان خدمات کافی شاپی بیکار شده اند.

وی افزود: بیش از 90 درصد از لوازم موجود در کافی شاپ‌ها و حتی مواد خوراکی مورد استفاده وارداتی هستند و با توجه به نوسانات شدید ارز و افزایش قیمت اکثر فعالان این صنف دچار مشکلات شده اند و از طرفی برخی از مواد مصرفی در کافی شاپ مشابه داخلی ندارد.

بیگلری ادامه داد: مالکان کافی‌شاپ به هیچ عنوان در شرایط کرونایی با مستاجران همکاری نکردند و این موضوع ضربات جبران ناپذیری به کسانی که در این صنف مشغول هستند وارد کرده است. 

بیگلری با اشاره به این که فعالان حوزه کافی شاپ تمام تلاششان را برای رعایت پروتکل های بهداشتی می‌کنند گفت: متأسفانه هیچ گونه حمایتی در این شرایط از کافی شاپ ها صورت نگرفته و از مسئولین تقاضا داریم حد اقل اقلام بهداشتی از جمله تب سنج و مواد ضدعفونی کننده در اختیار صاحبان این شغل قرار دهند.

آزموده رئیس اتحادیه کافی‌شاپ تهران در ارتباط تلفنی با شبکه ایران کالا گفت: حدود 400 واحد صنفی کافی شاپی در تهران داریم.

وی افزود: برای گرفتن پروانه کافی شاپ داشتن اجاره نامه یا سند مالکیت و فضایی با مساحت بیش از 20 متر الزامی است و در صورت داشتن شرایط برای متقاضی پروانه کسب صادر می‌کنیم.

آزموده تصریح کرد: متأسفانه اتحادیه منابع مالی برای حمایت از این صنف و حتی آبمیوه گیری‎ و بستنی در شرایط کرونایی ندارد اما اتاق اصناف می‌تواند برای حمایت از فعالان این حوزه اقدام کند.

 

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها