پایش آمار اقتصادی محیط کسب و کار در بهار امسال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پایش آمار اقتصادی محیط کسب و کار در بهار امسال

  • سه شنبه 07 مرداد 1399 15:59
  • شناسه 44408
پایش آمار اقتصادی محیط کسب و کار در بهار امسال

رئیس مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران: در بهار امسال شاهد بهبود شاخص ملی محیط کسب و کار بوده ایم

دوست محمدی رئیس مرکز آمار اطلاعات اقتصادی اتاق ایران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: طرح پایش ملی فضای کسب و کار هر فصل اجرا می‌شود و به فعالان اقتصادی در سه اتاق بازرگانی تعاون و اصناف مراجعه می شود و از آنها در خصوص موانع و مشکلاتی که برای فعالیت‌های اقتصادی ایجاد شده سوال می شود.
دوست محمدی گفت: در فصل بهار با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور و تعطیلات گستره در اوایل فصل و با توجه به تسهیلات، معافیت ها و مبارزات با فساد در مجموع شاخص ملی محیط کسب و کار بهبود بخشیده شد و از 6.5 به 6.1 درصد رسید.
وی افزود: این عدد نشان دهنده این مطلب است که فعالان اقتصادی در بهار رضایت بیشتری از شرایط اقتصادی نسبت به اسفند داشته اند.
دوست محمدی ادامه داد فضای کسب و کار سه استان سیستان و بلوچستان، تهران و کرمان بدترین و آذربایجان غربی، زنجان و مرکزی بهترین فضای کسب و کار را داشته‌اند.
رئیس مرکز آمار اطلاععات اقتصادی اتاق ایران خاطر نشان کرد بخش کشاورزی در بهار امسال نامساعدترین بخش در حوزه فعالیت‌های اقتصادی بوده است.
دوست محمدی ادامه داد فعالیتهای حوزه حرفه ای و علمی و فنی، حمل و نقل و انبارداری نامساعدترین و هنر و سرگرمی و تفریح، اداری و خدمات و بیمه بهترین شرایط فضای کسب و کار در فصل بهار را داشته اند.
رئیس مرکز آمار اطلاععات اقتصادی اتاق ایران غیرقابل پیش بینی بودن مواد اولیه، دشواری تأمین مالی از بانک‌ها و بی ثباتی سیاست‌ها، قوانین و مقررات و رویه های اجرایی ناظر بر کسب و کار را از مهمترین مشکلات کسب و کارهای کشور عنوان کرد.
دوست محمدی در خصوص مشکلات اصلی ناشی از کرونا نیز گفت: کرونا بیشترین تأثیر را بر فعالیت های اقتصادی گروههای اداری و خدمات و پشتیبانی ازجمله توریستی و گردشگری، تأمین جا و غذا و حمل و نقل و انبارداری گذاشته است.

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها