وضع خانه مهارت آسانسور در شرایط کرونایی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

وضع خانه مهارت آسانسور در شرایط کرونایی

  • سه شنبه 07 مرداد 1399 16:05
  • شناسه 44409
وضع خانه مهارت آسانسور در شرایط کرونایی

خانه مهارت آسانسور یک آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای است که مهارت های تخصصی سرویس کاران و نصابان را آموزش می دهد و در پایان مدرک فنی حرفه ای به سرویس کاران داده می شود.


  طباطبایی مدیر خانه مهارت آسانسور  در گفتگو با شبکه ایران کالا درباره تنوع آموزشی در این آموزشگاه گفت: اصل آموزش ما آسانسورهای کششی و هیدرولیک است و آموزش پله برقی هم داده می شود. 
وضع تولید
مدیر خانه مهارت آسانسور درباره تولید آسانسور در کشور گفت: آسانسور چند بخش دارد که برای تولید آن در قسمت‌هایی به خارج وابسته ایم و بخشی وارد می شود و بخشی هم صددرصد تولید می کنیم؛ مثل کابین ، شاسی و کارهای مکانیکی . کارهای کنترلی مثل تابلوها بیشتر در کشور تولید می شود. بخشی هم اسمبل می شود.  موتور، ریل و سیم بکسل قبلا کلا در کشور تولید نمی شد ولی اکنون در این حوزه ها هم سرمایه گذاری شده است.
اکنون حدود بیست تولیدکننده موتور آسانسور در کشور داریم. 
تجاری سازی
آقای طباطبایی درباره تجاری سازی هم گفت: به واسطه موقعیتی که داریم  کشورهای اطراف از جمله عراق و افغانستان از خدمات ما استفاده می کنند ولی میزان وارداتشان متغیر است. حتی خیلی از نصابان در ایران آموزش می بینند.
چالش های صنعت آسانسور
مدیر خانه مهارت آسانسور درباره مشکلات این صنعت گفت: دغدعه اصلی ما آموزش و مهارت است و کسانی که قبلا به صورت استاد شاگردی مهارت را یاد می گرفتند با خطرات زیاد مواجه بودند، چون کار با برق سه فاز ریسک بالایی دارد همینطور کار در  ارتفاع سخت و خطرناک است و حوادث زیادی دارد که با آموزش ایمنی کار قابل حل است.
وی افزود: نحوه مهار کابین ، موتور ، همه نیاز به آموزش دارد که ما در کانون به آنها آموزش می دهیم که پس از آموزش حوادث بسیار کم شده است.
تعداد هنرجو ها
آقای طباطبایی درباره میزان آموزش هم گفت: ما هفت دوره آموزش داریم . از کمک نصاب شروع می شود ، نصب الکترونیکی، راه اندازی سرویس و نگهداری و .. که در پایان به آنها  مدرک داده می شود.
وی تاکید کرد: بسته به سطح سواد فرد، دوره متفاوتی به وی  آموزش داده می شود.
نوسان قیمت ارز در بخش صنعت
مدیر خانه مهارت آسانسور درباره تاثیر نوسان ارز در این حوزه هم گفت: وقتی ارز نوسان پیدا می کند این صنعت دچار چالش زیادی می شود. 
خودکفایی در موتور
طباطبایی: ده درصد قطعات موتور وارد می شود. ولی تولید آن اکنون بیشتر در کشور انجام می شود.
ایمنی و استاندارد
مدیر خانه مهارت آسانسور  درباره ایمنی هم گفت: سازمان ملی استاندارد 4 قطعه را استاندارد اجباری کرده است که مربوط به جان افراد می شود. قطعات کیفی شامل استاندارد نمی شود. استاندارد شامل ایمنی است. 
آینده این شغل
وی درباره آینده این شغل هم گفت: خانه مهارت هنرستانی است که با کمک آموزش مهارت آموزی می شود. سالی 60 نفر در این آموزشگاه به صورت تضمین کار آموزش می بینند . ما  1500 نفر مهارت آموز داریم که در سایت معرفی شده‌اند و همه مشغول کار هستند. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها